Konečná (2013)

Oproti 2guns tady ta komediální stránka spíše nudí. Stejně tak Knoxville. Tak moc jsem si přál, aby se jednou choval normálně. Arný už prostě nemá na sáhodlouhé bitky a honičky - což je v tomto případě jenom dobře, protože olova tím přibývá. A to je pro mě rozhodně větší pastva pro oči než desetiminutová bitka. Škoda zbytečné druhé příběhové linie, která občas ubírá na tempu a nenabízí žádný nový úhel pohledu. Celkově však jedlá jednohubka, který alespoň zabaví.

Králové léta (2013)

Taková ta parodie na hippie léta. Škoda, že je to všechno přišlápnuté a přidušené.

Lásky čas (2013)

Láska je stále nebeská. Princip cestování v čase se neřeší, ale protože to nedokážou solidně pojmout ani vážná sci-fi dramata, tak proč by měla romantická komedie? Významné je, jak skvěle dokázal Richard Curtis napsat nové postavy (se svou typickou britskou nadsázkou) a jakými skvělými herci byli obsazeni. Vyzrálá emocionální nálož. Hvězda navíc za totálně nesympatického Gleesona, který ňoumu zvládnul na výbornou. Jinak je to pohádka. Pohádka, kde dobro zvítězí nad zlem a že se cestuje časem ? To už ani tak nikoho nezajímá, důležitá je ta chemie, která nijak výrazně nepokulhává.

Lesní duch (2013)

Slušný detox.. Samotným Raimim vybraný Alavarez se absolutně vykašlal na nějaký černý humor, či pekelný sarkasmus a jen systematicky utahuje závity intenzivních jatek. Odkazy se to zhusta hemží, od sprchy v horké vodě nebývale přímočaré, ale… necítil jsem tam to tvůrčí nadšení originálu, spíš jen snahu zalíbit se sedíc na mráčku sebevědomých proklamací. Každopádně ponaučení, že vulgární označení dámského pohlavního orgánu na pět se nahlas nevyslovuje, obzvláště když to čtete z nějakého Saxánina lexikonu vázaného v kůži. On vám pak totiž do ní může vlézt lesní duch..

Machete zabíjí (2013)

Tohle už je moc. Zatímco první mačeta byla ujetá jen v detailech a samotná zápletka byla relativně normální (opakuju: RELATIVNĚ. Samozřejmě je to hrozná zhovadilost), ale dvojka je ulítlá úplně celá, a to ještě dost přes čáru. Samozřejmě, že je to tak ulítlé naschvál, samozřejmě, že se ten film nebere nikdy ani trochu vážně. Ale jen vršení blbostí mi ke štěstí nestačí. Tohle je prostě příliš na hlavu, než aby se na to dalo dívat. Zároveň nemůžu ani hýkat v guilty pleasure opojení, protože to technicky není úplně špatně natočené. Machete byla grindhouse, Machete Kills je už jen demence.

Mama (2013)

Perfektně sladěný scénář s režií i hudbou. Čert vem dávno viděné klišé, nic neříkající pasáže, které prostě jen film nepochopitelně natahují. Tady se jde až do morku kostí, tady hra na diváka rozhodně funguje. Pro slabší povahy určitě velmi fyzioterapeutický kousek. Škoda jen nefungující digitálního plastronu v podobě mámy. Velmi příjemné však bylo psychologické rozpoložení hlavních protagonistek, které by určitě přivedly k šílenství sebe samotné. Nebudu-li brát (a udělám to rád) do očí bíjící americké "udělávky a dodatky", jedná se o slušně atmosferický kousek, kterým není ničím zlomovým, ale v "moderním" trendu hororů určitě schopně obstojí.

Millerovi na tripu (2013)

Není to sice až takový zázrak, nad kterým se tu rozplývaly první nadšené komentáře, ale na tu bídu amerických komedií v posledních letech celkem milé překvapení u kterého jsem se sice nesvíjel smíchy, ale docela jsem se bavil. Jasně, že je to dost předvídatelné, nekomplikované a samozřejmě se to neobejde bez dojemných okamžiků, kdy si svérázná falešná famílie uvědomí hodnotu rodinného života. No což, to už k tomu tak nějak patří, a že mi to tentokrát ani nevadilo je také zásluhou moc sympatické čtveřice a několika povedených hlášek. Jako oddechová pohodovka dobrý.

Muž z oceli (2013)

Velkolepá podívaná s propracovanými efekty a to je asi všechno. Příběh je chaotický, dynamika vyprávění nestálá, a postavy a vztahy mezi nimi jsou načrtnuty jen povrchně. Drama tak nepřichází, i když se o to film někdy snaží. Možná kdyby bylo ve scénáři více místa pro rozvoj dramatu a postav, místo šílené rvačky s jakýmisi chapadly, tak by se to i podařilo. Jinak až na Russella Crowea postrádá film lidskou tvář, kterou nahradila snaha o epičnost bojiště, která se na druhou stranu myslím vydařila.

Na život a na smrt (2013)

Lone Survivor je technicky, vizuálně, herecky a hlavně zvukově naprosto dokonalý film. Příběhově však absolutně zbytečný a často nudící. Avšak jako akčňák o nesmrtelném Marky Markovi a zlém otčímovi princezny Šeherezády je to docela fajn.

Nevědomí (2013)

Těžce předvídatelné sci-fi jedoucí podle už tolikrát viděné šablony. Scéna od scény jakoby vypadla desítkám, ne-li stovkám podobným velkofilmů. Nicméně nečekáte-li nic dechberoucího, tak jde o šablonu vcelku osvědčenou a film pobaví. Vše sice funguje podle zaběhlých standardů, ale chybí cokoliv zapamatováníhodného. Film tak do "Nevědomí" upadne okamžitě po startu závěrečných titulků.