Kono sekai no katasumi ni (2016)

Vidieť v našich kinách anime je vzácna šanca, ktorú neradno zmeškať. V tomto kúte sveta plynie pomaly, ukazuje každodenný život bežných Japoncov na vidieku v šťastných a potom i v menej šťastných (vojnových) časoch. Po Bosom Genovi a Hrobe svetlušiek je toto moje tretie anime v kine o zhodení atómových bômb na Japonsko. Vždy je to sila a vždy je to veľmi smutné. (Kino Slovan, Košice - Art Film Fest - 23.6.2017)

1945 (2017)

Čo oko nevidí, to svedomie (a pocit viny) nebolí. (Kulturpark, Košice - Art Film Fest - 22.6.2017)

Out (2017)

(Kulturpark, Košice - Art Film Fest - 22.6.2017)

Vlak do Pusanu (2016)

Povedzme tak tri a pol. (Kino Úsmev, Košice - Art Film Fest - 22.6.2017)

Můj život Cuketky (2016)

Veľmi dobré, len smola, že som išla na detské predstavenie so simultánnym tlmočením bez slúchadiel. Takže som sa na ten film mohla len pozerať a čítať titulky, ale nemohla som ho počúvať a to mi pokazilo zážitok. (Kulturpark, Košice - Art Film Fest - 22.6.2017)

Křížová palba (2016)

Riadna ptákovina. Ale zábavná. Zábavné tiež bolo smiať sa nahlas spolu s asi tromi-štyrmi spriaznenými dušami, zatiaľ čo si niektorí ďalší diváci možno v hlave hovorili, prečo sa na to vôbec pozerajú. (Kulturpark, Košice - Art Film Fest - 21.6.2017)

Western (2017)

(Kunsthalle, Košice - Art Film Fest - 21.6.2017)