Nejtemnější hodina (2017)

Som ako tá postava Lily James, takéto rozprávanie a charizma ma dokážu strhnúť a fandím a tľapkám a občas som dojatá, hoci sa pozerám na film (aj) o jednej z najväčších tragédií ľudstva. Tľapkám aj Thomas a Mendelsohnovi, neviem, či chcem po jeho výkone Juraja VI. ešte vidieť Kráľovu reč, keďže on tam Juraja nehrá. (Lumiere - 20.1.2018)

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

"The greatest teacher, failure is". Po prvom pozretí som vedela, že toto je film, ktorý sa oplatí vidieť viac ráz a možno sa vám na druhý či tretí raz bude páčiť ešte viac. Lebo na prvý raz nie je šanca stihnúť si všimnúť všetkých drobností. Vysoko uspokojivé, čo sa týka vývoja postáv a nenapĺňania očakávaní. Dva odkazy na môj milovaný Brazil sú čerešnička na torte - kratučký motív z hudby v scéne s kasínom a 27B/6. (Cinemax Bory - IMAX 3D - 12.12.2017 - slávnostná predpremiéra, Cinema City Polus - 2D dabing - 17.1.2018)

Vražda v Orient expresu (2017)

Poirota nemám ani načítaného, ani napozeraného (vždy som bola skôr tím Sherlock, knihy som čítala už odmalička), takže pre mňa bol celý príbeh aj jeho rozuzlenie zahalené tajomstvom (áno, je možné nepoznať všetky zápletky sveta). A dobre. Spokojnosť. Mne sa páčil aj ten zádumčivý Poirot, lebo ho inak nepoznám. Hudba celkom rezonovala, obsadenie radosť pozerať, CGI nevadilo. (Cinema City Polus - 4.12.2017)

Liga spravedlnosti (2017)

Dosť ma mrzí, že pre mňa tak obľúbené postavy ako Batman a Superman sú pre mňa v tomto filme tým asi najmenej zaujímavým prvkom. Najviac na mňa zafungoval vyfičaný geek Flash a občas aj Cyborg, WW ma tu však bavila o dosť menej než vo svojom vlastnom filme. Oveľa lepšie ako Bat v Sup ale omnoho slabšie ako hociktorá marvelovka. Mám to niekde medzi 3 a 4, ale z kina som neodchádzala s úplne zlým pocitom. Len si hovorím, že to stále nie je ono a je to škoda. (Cinema City Polus - 4.12.2017)

Lůno (2010)

(Lumiere - 27.9.2017)

Bobbi Jene (2017)

(Mladosť - 11.11.2017 - IFFBA)