Sailor Moon (1995) (seriál)

Presvedčili ma, nech sa pridám do skupinového cosplaya Sailor Moon. Tak som si to pustila, prvý diel som skoro nedopozerala, lebo ma šlo poraziť z Usagi, ktorá mi v prvých epizódach neskutočne liezla na nervy (vidieť to ako deco, tak som pravdepodobne spokojná so všetkým). Pozerala som ale ďalej, obľúbila som si tie slečny v proklatě krátkych sukniach a najmä môjho vyvoleného Tuxedo Kamen-a. Takže som nakoniec cosplayovala chlapa. No, nemôžem za to, že má najlepšie oblečko. Kvalita je kolísavá, niektoré série a "zápletky" ma bavili viac a iné menej. Ale na záver mi bolo ľúto, že to už skončí, lebo takéto sladkosti mám rada. 26.1.2014-12.3. (prvá séria) / 12.3.-24.3. (druhá séria, R) / 24.3. – 20.4. (tretia séria, S) / 24.4. – 28.8. (štvrtá séria, Super S) / 29.8.2014 – 11.1.2015 (piata séria, Sailor Stars)

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (2014)

Nie je to film pre mňa, ale aj tak som rada, že som ho videla. Vizuálne je naozaj vymakaný, len by mu neuškodilo, keby bol kúsok kratší, lebo opakované vtipy prestávajú byť zábavné. Naj scéna - mladý kráľ v krčme. (Kino Film Europe - 14.01.2015 - Scandi)

Velká šestka (2014)

Milé, vtipné, animácia je krásna. Videla v 3D a akože okej, lebo film je celkom farebný. Baymax a Fred sú top. Ja mám Disneyho jednoducho rada. Plus bonusová scéna je geniálna a taktiež so záverečnými titulkami sa vyhrali. (Cinema City Eurovea - 11.1.2015 - predpremiéra 3D)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tri filmy Pán prsteňov, tri filmy Hobbit, tento mi príde najslabší. Ale malo to momenty, kedy ma to dojalo. (Cinema City Polus - 10.1.2015)

Hvězdy nám nepřály (2014)

Môže byť, ale prečítať knihu ma to neláka. Inak, Shailene má veľmi zvláštne oči, celkovo je taká netypická. (Lumiere - 11.06.2014)

Následky lásky (2004)

Baví ma spojenie Servilla a Sorrentina. Opät výborne zvolená hudba (Boards of Canada, fíha) a opäť výborný záver. (Lumiere - 12.06.2014)

Zong pu shi (2013)

Táto gastro-komédia je asi to najvtipnejšie, čo som tento rok videla v kine. A patrí k tomu aj zábava na ľuďoch, ktorí boli so mnou v kinosále a vôbec nechápali, čo sa deje a aké stanovisko k filmu zaujať. (Art Film Fest - Cinemax - Trenčín - 22.6.2014)

Pryč od pece (2013)

Mám pocit, že ak v Hollywoode potrebujú obsadiť nejakého psychopata, volajú Danovi alebo Caseymu Affleckovi. Zaujalo ma obsadenie, film už menej, ale Dafoe bol výborný. (Art Film Fest - Kino Prameň - Teplice - 22.6.2014)

Jimmyho tančírna (2014)

Príjemné slávnostné otvorenie festivalu s možnosťou stretnúť po premietaní Barryho a Simone. Čo som využila, boli zlatí. (Art Film Fest - ODA - Trenčín - 21.6.2014)