Frank (2014)

Polnočné weird kino. Frankova záverečná performance I Love You All bola geniálnym momentom. A Maggie to tam veľmi pristalo. Páči sa mi, že neskôr pri propagácii filmu išli s týmto band konceptom ďalej a vystupovali ako živá kapela napr v Colbert Report. (Art Film Fest - Kino Prameň - Teplice - 23.6.2014)

Čchüan min mu ťi (2013)

Veľmi fajn krimi-thriller, na ktorý sa pozeráme z pohľadu viacerých postáv, takže sú zaujímavé aj obsah aj forma. V závere už som bola naozaj dokonale zmätená, kto že je to naozaj vinný. (Art Film Fest - Cinemax - Trenčín - 23.6.2014)

Zátiší (2013)

Hlavná postava je fakt tragéd. Súcitila som s ním. Najmä keď viem, čo je samota, aj keď našťastie som sa s takouto jej ultimátnou formou nestretla. Ale nemám rada filmy, ktoré ma väčšinu trvania nebavia/nudia a potom príde brutal finále, dojáky a koniec. Sa predsa nenechám citovo vydierať. No dobre, trocha som sa nechala. Ale odtiaľ-potiaľ. (Art Film Fest - Kino Prameň - Teplice - 24.6.2014)

Xiang gang zi (2014)

(Art Film Fest - Kino Prameň - Teplice - 24.6.2014)

Neporazitelní (2013)

(Art Film Fest - Cinemax - Trenčín - 25.6.2014)

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

So zážitkom z koncertu na Pohode sa to nedá porovnať, ale bolo jasné, že toto musím vidieť. A ešte je tam aj zákulisie nahrávania Push the Sky Away a spoločný obed Nicka s Warrenom. Paráda. PS: Spomienka na falošne spievajúce deti ma vždy pobaví. (Art Film Fest - Cinemax - Trenčín - 25.6.2014)

Kmen (2014)

Veľa sa o tomto filme pre Art Filmom rozprávala, takže som ho mala ako must-see. Ale popravde, európske kino ma už asi nemôže veľmi šokovať nahotou, sexom či brutalitou, stále sa to totiž v menších obmenách opakuje v príliš veľa snímkach. (Art Film Fest - Cinemax - Trenčín - 26.6.2014)

Hrátky s peklem (2013)

Zábavné, ale len tak spolovice. Asi toho všetkého masakrovania sa a rádoby vtipu a krvi a všetkého ostatného bolo až priveľa. (Art Film Fest - Cinemax - Trenčín - 26.6.2014)

Hvězdy Velkého vozu (1965)

Čo si budeme nahovárať, šla som na to kvôli Claudii a strašne som sa nudila. Postavy mi liezli na nervy a celkovo som tých 95 minút v kine nevedela obsedieť. (Art Film Fest - Kino Prameň - Teplice - 27.6.2014)

Rozbitý svět (2012)

Ak Tim Roth zháňa dcéru, I volunteer as tribute. Veľmi krehké vzťahy otcov a ich dcér a okolitého sveta. Keby som nad tým mala hlbšie rozmýšľať, tak budem celé dni plakať v posteli. (Lumiere - 06.07.2014)