Duna (2021)

Krásný široký ikonický úvod do světa DUNY. Děj, obraz a hudba sladěné v jeden velký proud, který se jedním tempem odvíjí a dává nám poznat hloubku Herbertova záměru a předzvěsti tragédie, která se nevyhnutelně blíží a má to celé rozhýbat. Jakoby se nad vámi pomalu skláněl obr a vy víte, že vás zamáčkne do země, ale stejně na to celé vypjatě koukate a necháváte se tím pomalým nevyhnutelným osudem omámit. A pak to přijde, rychle, v obrovském tempu a je po všem. Sbíráte, co zbylo. Tento film vyvolává silné emoce a umí to hluboce, dobře a moderně. 100% 5=5

Duna: Část druhá (2024)

Jedním slovem Epos. Herbertovi dělá toto zpracování čest. Oproti jedničce méně ikonické a obrazodějotvorné, ale o to více akční a intrikářské. Proměna hlavní postavy je opravdu obrovská a děsivá. Stejně, jako např. u Haydena (Anakin/Vader) v SW III si ale myslím, že divák bude mít problém to přijmout, což není problém filmu v obou případech. Jen na to prostě nejsme zvyklí. O to větší to je, brr... děsivé. Člověk nějak věří, že to je jinak mrk mrk. Ale není. Velký otazník - na čí straně budete na konci filmu? Toť největší otázka kladená hluboko do hrudi každého diváka :) 95% = 5/5

Bohemian Rhapsody (2018)

Skvěle zpracované a zahrané. Queen jsou moje srdcovka a tohle zpracování jim dělá ozdobu. Nemělo to chybu 100% = 5/5

Jurský svět (2015)

Skvělé navázání na první dva filmy. Ve velkém stylu. Nejslabším místem jsou dialogy, ale to lze filmu v ději ještě odpustit. 90% = 5-/5

Avatar: The Way of Water (2022)

Cameron je borec. Někomu přišlo, že jednička byl jak Tanec s vlký, no ..., tak si ho střihneme znovu a lépe. A ano, ano, je to fakt znovu to stejné a lepší, co víc, prostě to neomrzí. 100% = 5/5

Jan Žižka (2022)

Český film ve světovém rozměru. Všechna čest Jáklovi a všem lidem, kteří s ním film utáhli. Tento projekt je na náš rybníček opravdu velký a ve vší nezkušenosti s takovými projekty u nás, je výborný. Určitě by se to dalo udělat lépe, to jo, ale srovnal bych to trochu s šancemi u outsidera vyhrát na světovém šampiónu - vidíte tu píli, ten zápal, ten potenciál, a cítíte, že by to mohlo být euforické, ale zároveň víte, že když někde nesednete všem, tak to lidem nemusí stačit. Jako tady. Nevyhrál na celé čáře, ale rozhodně se není za co stydět a já jsem teda určitě fanda a věřím, že bude příště a vyjde to ještě líp. S tím, co Jákl měl (na české poměry šíleně moc, na světové ještě dost málo), tak ten výsledek stojí za to, opravdu jo. Nejen, že je to chytře natočeno, ale i skvěle napsáno a zahráno. Citlivá, jemná a velmi uvěřitelná a dospělá milostná linka, přerod v lídra, hledání hodnot, vnitřní rozpory, velká evropská politika, uvěřitelné a velmi dobře napsané vedlejší postavy. Skvělá hudba s opakujícím se podkresem husitského pochodu. Jako velký světový válečný velkofilm plný bitev - ahhh to ne. Ale jako propracovaný a postavami skvěle propletený úvod k nějaké trilogii? Úplná bomba - a neříkejte, že ne! Těch posledních pár minut mě naběhla husí kůže, fakt jo. Já bych si strašně přál, aby to byl úvod do trilogie a Jákl dostal peníze na dva další filmy. Ale i tak pro mě je Žižka zhmotnění snů o tom, jak by vypadal potenciál české kinematografie, kdyby se místo pár milionů na kdejakou hovadinu dalo jednou za čas do pořádného filmu. Fandím 90% = 5-/5

Eternals (2021)

Trochu jiný marvel, co? Překvapuje mě, kolik lidí to tu nemůže rozdýchat. Mě se to tedy hoodně líbilo. Důraz na postavy, na děj, na vykreslení motivací a nové části universa a spoustu věcí, nad kterými se musí člověk zamýšlet. Tak trochu jiný marvel. Za mě super 90% 5-/5

Loki (2021) (seriál)

Tak moc velká očekávání jsem od toho neměl, ale Loki je pro mě příjemným překvapením a bavil mě nejen kvůli hlavnímu hrdinovi a jeho cestě k sobě sama, ale hlavně kvůli skvěle zvládnutému vývoji a gradaci příběhu. Hrozně se těším na S2. Tohle byla komiksárna s přidanou hodnotou 100% = 5/5

Spider-Man: Bez domova (2021)

Skvělé, toto se opravdu povedlo. Sice jsem měl stále pocit, že to šlo vypiplat ještě víc, ale výsledek byl skvělý. Tohohle Spieder-Mana jsem si fakt užil. 95% = 5/5