Top Gun: Maverick (2022)

Asi som už z toho patetizmu vyrástol. Je to presne na úrovni jednotky, stačí to vidieť raz a viac už netreba. Na konci ma z toho bolela hlava, no zároveň som sa vrátil do detských čias, kedy som takéto filmy žral. Je to taky ten film pre 10...12 ročných chlapcov, ktorí si na to zájdu s otcami. Je to tupé, plne klišé a veeeeelmi jednoduchých dialógov. Po technickej stránke ale v skutku vypiplane. Mrzí ma starnúca Conolly, ale stále je to krásna žena a Cruisovi to jedenie placenty faaaakt enormne prospieva. Silný moment: :D veľmi vtipné, to treba hľadať inde.

Iveta (2021) (seriál) odpad!

Nezaslúži si to plnohodnotný komentár. Veľmi, ale veľmi, poviem to mierne "jednoduché" dialógy. Kopa neherectva a prehrávania a tupý scenár. Toto je celé zle.

Avatar: The Way of Water (2022)

Ta jedna hviezda je za vizuálne efekty, aj keď. Možno som neobjektívny, keďže som nevidel film v kine. Ale myslím si, ze filmy potrebujú niečo viac ako len pôsobivý vizuál. Ten Wow efekt, ktorý bol prítomný v roku 2009,sa tentokrát absolútne nekonal. Žiadna zo scén ma nedokázala vtiahnuť, dialógy boli povrchne a príbeh recyklovaný. Ak by tam neboli tie modré bytosti, dalo by sa to aplikovať na čokoľvek. Tentokrát som nemal ten uzasnutý pocit z Pandori a to nechápem už vôbec. To ze tam pridali element vody, je síce fajn, ale žiadnu pridanú hodnotu to neprinieslo. Škoda. Ak budu aj ďalšie Avatar filmy na podobnej úrovni, vidieť ich už nemusím.

Finch (2021)

Ten film nie je dobrý a to z viacerých dôvodov. V prvom rade ide o množstvo vaty, prakticky až na začiatok je scenár plytký a nezaujímavý, o akčných scénach môžeme len snívať. Filmu vládnu plytké emócie vďaka čomu som si nedokázal vytvoriť bližší vzťah k postavám. Dokonca ani k tomu psovi. Bohužiaľ. Ak by to bol R-kový Survival, tak mozno hej. Ale takto určite nie.

1670 (2023) (seriál)

Super. Veľká zábava od začiatku do konca, s par výhradami. Epizódy boli miestami nevyrovnane, bohužiaľ aj s obcasnou vatou. Niektoré gagy boli už akoby nasilu, a uvítal by som radšej čiernejsi humor a téma "vraždy" magnatovho syna ma tiež až tak nevzala. Ako celok však nadpriemer.

Tenet (2020)

Jednoznačne najnesympatickejší Nolanov film. Aj napriek tej technickej genialita ide o dielo, ktoré ma tri krát uspalo a nedovolí mi pozerať ho v celku a dokonca. To je už čo povedať. Prvýkrát sa mi stalo, ze žiadna postava nebola pre mňa zaujímavá, tým pádom mi bolo ukradnuté, co sa s ňou stane. Po technickej stránke super, aj keď celá tá teória dosť logicky škrípe. Co z toho keď to nemá dušu.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Skvelé. Pan Scorsese to dava úplne s prehľadom. Ten by natočil mafiánsku story aj v na zájazde domova dôchodcov. 3,5 hodiny ktoré absolútne nenudí a to sa tam v podstate len kecá a intriguje. Dokonalé herecké výkony. Všetkých do bodky,. Dokonale rozprávanie príbehu, kamera, výprava, proste takto ma vyzerať súčasné dielo, dnes už absolútneho velikána a priam klasika.

Ještěr (2023)

Povedzme si na rovinu, ta zápletka je triviálna a originalitou veľmi neoplyva. Atmosféra tu je ale hutna, temná a dokonale k tomu sedia aj herci. Del Toro podľa očakávania, Justin veľmi dobre, až je škoda ze toho priestoru a konfrontácii tam až tolko nebolo. Záver je cool, s Knocking on Heavens door mi to ku zvyšku filmu absolútne nepasovalo, ale budiš. Taky Training Day s Denzelom išiel v tomto viac do hĺbky a v záverečnej tretine to vybomboval do emócií. Tu je to taka pohodicka od začiatku do konca.

Zabiják (2023)

Hodnotiť to menej ako štyrmi by bola krivda. Na druhej strane, ma to svoje slabšie stránky, na aké sme u Finchera nie veľmi zvyknutý. Veľa ľudí zrejme mätie strojové jednanie hlavného hrdinu, jeho chlad a profesionalita a na druhej strane jeho "citový" život. Nie je to predsa masový vrah, robí si len svoju prácu. Prvá polovica až na celkom európsky prológ je pre mňa trošku slabšia. Od jednej zrejme najfyzickejsej bitky za poslednú dobu (aj John Wick by len kukal) to už je celkom priamočiare a zábavné, až na ten záver, škoda. Originálne príbehom to ani zďaleka nie je, formou a spracovaním, určite.

Moonfall (2022)

Akákoľvek kvalita sa tu hľadá ťažko... Nemá to dobrý príbeh (o originalite už radšej ani nehovorím), nemá to dobrý vizuál (celé to vyzerá strašne umelo), nemá to dobre herecké výkony (Hale je proste enormne strašná, aj keď nevyzerá zle, ale už trochu umelo). A ľudia fakt, Emmerich by to mal už zabaliť, v jeho skorších dielach bol ako taký nadhľad, občas dobrý vtip, túto všetko vyznieva trápne a tretotriedne. Jednu hviezdu dávam azda len za "Fuzz Aldryn".