Válka světů (2005)

Na naši matičku Zem se rozhodli zaútočit slizcí emzáci, pomocí mega trojnožek dělat všude bordel a vyrábět z nás prvotřídní hnojivo. Čtverák Steven Spielberg má však s extra terestriální aktivitou už nějakou zkušenost a povolává do boje toho nejlepšího, scientologa Toma. Chudák bude na všechno sám, a aby toho nebylo málo, ještě vyfasuje na starost fakany, z nichž jeden je zralý na psychiatra a druhý na výchovný průplesk. Dohromady se spolu vláčí skrz strach, hysterii a chaos. Když už nemůže být hůř, narazí na pošahaného bojovníka za svobodu, který by rád Tomíka naverboval. To si ale hošánek pořádně naběhl a pak, že ve dvou se to lépe táhne. Po celou dobu filmu se něco děje, akce a efektů tak akorát, zpracování na jedničku, hudba výborná. No a jak to vše dopadne, nemusím zmiňovat, vždyť je to americký film.

Nakoukání do filmu Borat může spoustě lidem přivodit těžký psychický šok a proto by měl distributor před tímto na obale varovat. Sacha Baron Cohen nezná žádné hranice, proto jej musíte buď milovat nebo nenávidět. Ti z vás, co se shodují spíše na tom druhém, další filmy raději nepokoušejte. Ale k věci. Borat je střelený zaostalý kazašský týpek, toužící po poznání americké kultůry a pokud se mu k tomu podaří sbalit Pamelu Anderson, je to už jen třešnička na dortu. Co víc k tomu dodat?

Stmívání (2008)

Zda jít do kina na Stmívání jsem chvíli přemýšlela, protože nejsem rozhodně žádná přesládlá romantička. Ale nakonec, upíří téma mě velmi baví, tak proč ne. Můžu s jistotou říct, že mne film příjemně překvapil a to jak atmosférou, tak skvělou hudbou. Na co si vždy ráda vzpomenu, je Cullenovic povedená baseballová hra, jinač ve mě celkově film zanechal po dlouhou dobu takový ten zvláštní blažený pocit.

Avengers (2012)

Díky takovým filmům, se člověk v kině skvěle pobaví a odreaguje. Ostatně má vše, co by mohl divák očekávat a to dostatek akce, několik kladných hrdinů, občas nějaký trefně mířený vtip a záporák taky není k zahození. Chvílemi byl sice film v poklidu, ale to by tak nevadilo, on to ten zbytek děje napraví. Jenže zkuste si na to zajít po 12-ti hodinové šichtě :) Právě ony poklidné pasáže mi vlivem únavy poněkud utekly, ano i v kině :) Ale na akcí nabité scény jsem byla opět při smyslech. Proto se při nejbližší příležitosti na film určitě znovu ráda kouknu. Myslím, že hodnocení tak odpovídá, takže buď u něj zůstanu nebo hvězdu ještě přidám, uvidíme.....

I Love You Phillip Morris (2009)

Říkám si, Jim Carrey a gay? To si nemohu nechat ujít, ostatně jako každý jeho film. Na druhé straně doplňuje pár Ewan McGregor, herec ne tak třeskutě vtipných rolí, ale stejně skvělý. A opravdu jsem se ani na chvíli nenudila. Film svěží a dostatečně vtipný, člověka nutí přemýšlet, jak daleko je Jim ochoten se svými fórky zajít :) Mluvím především o jeho pár zajímavých modelech oblečení v tomto filmu, značně se bijící s jeho vizáží. Nezbývá mi tedy než vřele doporučit, i když homofóbové by se tomuto asi měli vyhnout :)