Anakonda (1997)

Vždy bylo mým snem vypravit se do džungle, ale spoustou dokumentů jsem byla přesvědčena, že to není až tak dobrý nápad. Kdo by řekl, že je tam tolik nástrah? To si tak jedete po řece a támhle na vás vybafne banda domorodců, pak zas nějací senzacechtiví dokumentaristi s vyšinutým průvodcem. Jeden by řekl, že bude mít klid. Jenže to není to nejhorší. Prý tam močály obývá hrozně nebezpečná Anakunda. Údajně má ale moc ráda lidi a je hravá. Já už bohužel na takové blbiny nejsem.

Sněhurka (2012)

Z krásné pohádkové předlohy natočit shit tak monstrózních rozměrů je opravdu odvaha. Ačkoliv je to celé v poměrně jiném duchu než konkurenční Sněhurka a lovec, zdaleka nemá takovou šanci na úspěch. Zhruba v polovině jsem si přála, aby byl už konec. Sněhurka je sice o poznání pěknější než ta ve zmiňované konkurenci, bohužel mě strašně iritovalo její obočí alá Brežněv. Tatík Phil Collins by měl s dcerunkou co nejdřív zajít do kosmeťáku. Ani Julii Roberts jsem roli zlé královny absolutně nevěřila. Vůbec celý film byl tak nějak podivný a nezáživný. Zábavnější by mi přišlo číst si v Bibli a to ani nejsem věřící. Chtěla jsem být hodná a dát hvězdy dvě, ale za ten příšerný bollywoodský konec jedna dolů.

12 opic (1995)

Opravdu zvláštní sci-fi nutící k zamyšlení. Navíc přeskakující různé časové roviny, tudíž se může stát, že brzy ztratíte přehled a vůbec se v tom nevyznáte. K tomu vynikající výkon Bradolfa Pittlera coby vyšinutého magora je tak přesvědčivý, že obývat s ním jednu místnost by dozajista poznamenalo každého. Námět je to rozhodně zajímavý a hudební doprovod taky. Určitě je to film stojící za opakované zhlednutí.

Hannibal (2001)

Skoro celý film se schovávat a přesto z něj udělat terno, to umí jen Anthony Hopkins. Opravdu výborný herecký výkon. Je to ten typ záporáka, který vám je sympatický a fandíte mu, třebaže má poněkud zvláštní koníčky. Dr. Hannibal Lecter je zvrácený, ale přesto má v sobě cosi lidského a oblíbíte si jej. Jen Starlingová to pořád nechápe, i když má u svého protivníka značný obdiv. Jenže se pro své zásady nenechá oblbnout. Dokonce ji zasvětí do svého kulinářského umu, ale bezúspěšně, stejně mu nedá. Nevím, co se jí nelíbí na sympaťákovi, který se umí navíc ohánět v kuchyni. No, její škoda.

Nebezpečná metoda (2011)

Začalo to jako cesta do hlubin Keiřiny pošahané duše a skončilo tak nudně. Námět by zajímavý byl, o tom žádná. Jen kdyby se scénář více propracoval a postavy nebyly tak emocionálně tupé. Nejlepší výkon odvedla snad jen Keira. Mám ráda příběhy inspirované skutečnými postavami dějin, ale tohle pro mě přínosem nebylo. Popsala bych to asi takto. Dr. Jung začal s léčbou šílené pacientky, a protože v ní vidí jistý potenciál, zapíše ji na lékařskou fakultu. Rozhodne se o tom poklábosit s kolegou Dr. Freudem. Mezitím se pacientka uklidní a tak se jí rozhodne klátit, potom napíše pár dopisů kolegovi, dá ji košem, zase napíše pár dopisů, znovu ji klátí atd. Nakonec se oba lékaři nepohodnou a rozkmotří, milenka odjede a základ pro depresi je na světě. Když je tedy z pacošky nakonec taky cvokařka, čekala jsem, že se role obrátí, ale bohužel přišlo zklamání v podobě konce filmu. Dívat se na to dalo, hodnotím průměrně.

Zoolander (2001)

Není jednoduché být slavným, žádoucím a uznávaným modelem. Pokud jste vychytralí, nevzhlední a vaše IQ je víc jak 90, rovnou to zabalte. Vězte, že o intoše nikdo nestojí. Derek, to je jiná kapacita. Na břiše pekáč plný buchet, xichtík jedna báseň a bujný havranní porost. Hlavně má kví kvé houpacího koně a agenti modelingových agentur si jen mnou ruce. On ještě navíc oplývá mimořádnou schopností. Umí tak nepřeberné množství obličejových výrazů, které nám obyčejným neznalým oboru nějak unikají. Protože je konkurence velká a debilů plno, bude si muset náš Zoolander své místo na výsluní obhájit. Na tuhle moji oblíbenou komedii nedám dopustit. Ben Stiller hraje modela blbce opravdu dobře.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Ačkoliv se tváří tak, že by strčil do kapsy kdejakého magora, je to specializovaný odborník k nalezení vašich domácích mazlíčků. Povoláním zvířecí detektiv a ne jeden muž by mu záviděl. Je vynalézavý, po zuby vyzbrojený humorem a ženy mu platí v naturáliích. Když přijde na věc, umí perfektně zahrát baletku i mentála zároveň. Super komedie, díky které si Jim získal mé sympatie.

Červená Karkulka (2011) odpad!

Katastrofa. Již po půl hodině sledování jsem měla chuť to odpískat, ale jak mám pak objektivně hodnotit, pokud nevidím celý film, že. S názvem filmu to nemělo až na červený plášť, lautr nic společného. Ten, kdo zplodil tak debilní scénář o ničem, by zasloužil pověsit za koule do průvanu. Málem jsem chcípla smíchy při scéně, kdy ve vesnici slavili. Buď všichni tak věrohodně předváděli tanec Sv. Víta, nebo prostě do komparsu nabrali pacoše z PL. Dlouho jsem neviděla takový výplach mozku.

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005)

Nic mě nedokáže nasrat víc než to, když mi někdo začne likvidovat jednoho gigola po druhém. Díky tomu mi značně prořídly aktivity v diáři a já se teď budu muset věnovat bojfrendovi nebo věcem jako vaření a úklid. Svatá prostato! Věřím však, že můj starý známý Deuce vše vyřeší a já budu opět moct trávit volný čas mnohem produktivněji. Uff…

Rok jedna (2009)

Byl jednou jeden pravěký mentál neboli pračlověk, který stále hloubal a hloubal, proč se co a jak na světě děje. Přibral k sobě dalšího a vydali se spolu za poznáním a dobrodružstvím. Po cestě zažili spoustu různých, v dějinách významných událostí, k nimž mimo jiné patří klady obřízky, proč raději masírovat tělo rukama a ne šulínem nebo základy dobrého věštění. Abych to tedy shrnula. Film, ačkoliv věnovaný hlavně historikům, židům, masérům a věštcům, pobaví i ostatní diváky lačné po poznání.