Prometheus (2012)

Myslet si po pár nalezených jeskynních kresbách, že nás snad emzáci pozvali na návštěvu, byla osudová chyba. Jednak to tak docela není a hlavně nemusí být tak mírumilovní, jak bychom na první pohled mohli odhadnout. Bohužel ta děsně zapálená vědátorka si ne a ne pomoct a hledá důkazy naší existence či vyšší moci. Vše ale není tak, jak z počátku vypadá a dojde k mnoha zvratům. Po celou dobu vás film přiková k sedačce, donutí jen zírat a nedutat. To i díky perfektní vizuální stránce a vyobrazení cizí planety i její součástí. U některých scén se mi vážně tajil dech a napnutá jsem zůstala až do konce. Herecké výkony nezklamaly, zvláště Michael Fassbender v roli robota. Ten se tvářil a choval tak nechutně mile, že vás to donutí přemýšlet, zda nemá něco za lubem. Určitě většina z vás viděla Ridleyho Vetřelce, takže zde najdete pár podobností s tímto kultovním snímkem. Rozhodně to ale na kouzlu filmu neubere. Je to skutečně opravdová sci-fi podívaná, která už dlouho chyběla.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Toto je právě jedna z těch stupidit, kterou si zamilujete nebo ne. Bohužel ne všichni mají tu náturu, přežít alespoň první díl. To mi mimochodem potvrdil i jeden můj známý. Pokud jste homofob či homosexuální homofob, imbecil, transka, čistokrevný gay či lesba, rasista nebo tlusťoch, asi to nebude to pravé pro vás. Ale! Proč bychom se někdy sami sobě nebo druhým jinak divným nezasmáli? Vše je tu dovoleno, bráno s velkou dávkou humoru i nadsázky. Rozhodně však něco jiného, než na co jsme u Britů zvyklí. Věřte, že pokud tomu propadnete, opakování oblíbených hlášek vás nemine.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Mám upozornění pro všechny muže, kteří by snad toužili po kariéře profesionálního klátiče ženského pokolení. Nejen, že musíte být ve svém oboru opravdu dobří, ale taky skvěle vypadat. Bude vás to stát hodně sil a chlupy celého těla, ano i tam. Hlavně se nezapomeňte naučit pár triků, jak nás ženy zaujmout. Ne, na přírodopisném kanálu to opravdu nepochytíte. Bohužel než se vypracujete, musíte přijmout vše, co se namane. Stačí však být vynalézaví a ženy vám budou padat k nohám a vrnět blahem. Pomalu už si začněte zvykat na ty malé, hubené, korpulentní, obří, pěkné, škaredé, bezzubé, sprosté, šílené, ploché či jinak postihnuté buchtičky. Ostatně, pusťte si tento film a ono už vás to vším tak nějak provede. Pěknou zábavu.

Sněhurka a lovec (2012)

V žádném případě nečekejte pohádku, ale příběh plný temnoty a zla. Později samozřejmě svádějíc boj s dobrem. Na jedné straně tu máme Sněhurku, údajně nejkrásnější ženu na světě, přitom se jí lekne v lese kdejaký trol. Ona Kristen rozhodně není typická kráska. Pokud však bylo záměrem mít Sněhurku drobnou, křehkou a plochou jak žehlicí prkno, budiž. Od Tvajlajtu zatím příliš herecky nevyspěla a líbat se taky nenaučila. Stále ta nesmělá Bella. Na druhé straně máme zlou královnu Ravennu. To je jiná. Krásou předčí samotnou Sněhurku, bohužel má tu nevýhodu, že časem usychá jako švestka. Ani její nejvěrnější přítel zrcadlo, jí zrovna nelichotí. Charlize je v roli naprosto nepřekonatelně úžasná a tu její zlobu, nenávist i utrpení ji prostě žerete. Vychválit musím taky dokonalé ztvárnění území, upadající pod její krutou vládou. A do Temného lesa raději nevstupovat. Působí halucinace tak věrohodné, o nichž si huliči můžou nechat jen zdát. Děj příběhu skvělý, nádherná filmová výprava a po vizuální stránce se tají dech. Stačilo jen odbourat trochu nesmělý výkon Kristen a parádně jsem si to užila. Během filmu se mi několikrát příjemně naježily chlupy, zvláště při onom legendárním probouzecím polibku. Neméně dobrá práce byla odvedena i na hudebním doprovodu. Když poslouchám soundtrack, husinu mám ještě teď. Nakonec jsem se tedy rozhodla změnit své hodnocení ze čtyř* na pět* a konec!

Muži v černém 3 (2012)

Možná je to delší pauzou po druhém pokračování, možná dobrým scénářem či režií, že to třetí není jen jakousi slátaninou, majíc za úkol vydělat, co se dá. Je to víc, než dobré. Obsazení hlavních postav zůstalo stejné, avšak se na hercích podepsal čas. Zejména pak na Tommy Lee Jonesovi, jež má zblízka tak svraštělý obličej a pytle pod očima, že se raději přeneseme v čase a navštívíme jeho mladší já. Ocitneme se tedy na konci 60. let, které černochům příliš nepřály a o hípísáky není nouze. Opět nezklamou pěkně vymyšlení a propracovaní mimouši v čele s hlavním záporákem Borisem, který neustále dokola omílá, že není žádná bestie. Ale na tom se neshodneme. Po celý film jsem se skvěle bavila díky dobrému humoru a slušné akci. Prostě typická oddechovka.

Tohle je válka! (2012)

Které dívce či ženě by se nelíbilo, kdyby o ni soupeřili dva celkem pohlední muži? Asi by musela být blázen. Oni, dva vynalézaví, plány si navzájem narušující staří známí, jsou totiž tajní agenti. Proto je souboj na mnohém vyšším levelu, než bychom si mohli představovat. A kdo je tou šťastnou? Nikdo jiný, než pravá blondýna Reese Wintršpincen. Protože se však jedná o akční komedii, nechybí ani záporák v podání Tila Švajzdruta, který zde k velké škodě, nedostal mnoho prostoru. Osobně si ale myslím, že je akce vcelku uspokojivá a zdárně doplněna vtipem. Děj je svižný a herci za ním svými výkony nepokulhávají. Rozhodně jsem se dobře bavila, zasmála a u romantičtějších scén potutelně usmívala. Určitě stojí film za zhlédnutí, i když nenabízí nic, co už by tu v minulosti nebylo.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Předtím, než tu byl Spartacus, vládl aréně plavovlasý krasavec Gannicus. Tenhle prequel je stejně tak dobrý, jako série Krev a písek. Tudíž už byly všechny klady zmíněny tam. Musím však dodat, že nejlepší je krvavá mela na konci pouze šestidílné série. S napětím musíte sledovat, jestli vaši oblíbenci dokážou vyváznout bez ztráty nějaké té končetiny.

Lepší už to nebude (1997)

Mít Jacka Nicholsona za souseda, přináší vskutku samé výhody. Nehledě na to, že je sympaťák a lidumil. Kdyby se vám náhodou zatoulal pejsek, bude tak hodný, že jej odloží do odpadové šachty. Dokonce jednomu rád připomene, že je teplouš, pokud by snad opomněl svou sexuální orientaci. Jackův herecký výkon je dokonale věrohodný a jím ztvárněnou postavu budete nenávidět, litovat i milovat. Velice příjemná, vtipná a skvělými hereckými výkony doplněná podívaná.

RRRrrrr !!! (2004)

Tento film je tak stupidní a mozek vyplachující, že se vám prostě musí zalíbit, i kdybyste nechtěli a ještě dlouho po tom si budete opakovat nejlepší hlášky. Co by se taky dalo čekat od špinavých pravěkých houmlesáků, jejichž rudou barvu by jim záviděl kdejaký apač. Zřejmě nic, ale oni by rádi získali něco od svých civilizovanějších sousedů. Dokonce tu máme kriminální zápletku a pro vás, pánové i slušný návod, jak svést ženu. Navíc je film velmi poučný. Vy jste snad věděli, že existovali např. prasomuti nebo husomuti? Kam se hrabe National geographic či knihy. A teď mě prosím omluvte, musím se jít podívat, jestli mají moji králikomuti co jíst.

Voda pro slony (2011)

Já téměř nenacházím slova. Nádherná filmová výprava, pěkný příběh a pro mě, jako velkého milovníka zvířat, velice emotivní. S nemocným koněm jsem prožívala bolest, se slonem špatné zacházení. Před čím smekám, je vynikající herecký výkon Christopha Waltze coby principála. On ty záporácké hajzly umí tak přesvědčivě, až byste věřili, že je takový doopravdy. Ke všemu přidejte ještě výbornou hudbu a emocemi se to ve vás jen hemží. Doporučuju.