bigjames

Jakub Holubec

Česko

1 2 3 následující >>
    • 26.4.2017  22:10

První série Black Sails má velmi slušné tempo, nenudí a je ideálním zahájením seriálového pirátského dobrodružství. Postupně se dozvídáme více a více informací o jednotlivých postavách, jejich ambicích i motivech a nutno říci, že snad ani o jediném charakteru nelze říci, že by byl nezajímavý. Záporák z Dnes Neumírej Toby Stephens je pro roli Flinta ideální, zvládá ji s bravurou. Hodně se mi líbí práce s kamerou a celé zpracování působí velmi živě. A to jak plavby po rozbouřeném moři, tak politika a intriky v Nassau. Velmi povedené jsou i námořní bitvy. První sérii nechybí ani nějaký ten drsnější moment a o odhalená poprsí také není nouze, což je rozhodně plus. Některé díly ovšem byly pojaty s trošku rozvážnějším tempem a část událostí působila nevěrohodně či mi do zajeté koncepce nezapadala. Celkově se ale jedná o velice povedený rozjezd seriálu a jsem zvědavý, co bude následovat.

• 26.4.2017  15:49
    Gravitace (2013)

Moc nechápu tak vysoké hodnocení, protože film by se podle mě dal popsat dvěma slovy: "Vesmírná nuda." Cuaróna mám hodně rád, vždyť Great Expectations a Children of Men patří mezi mé vůbec nejoblíbenější snímky, tady jsme se ale s mexickým tvůrcem minuli o celé světelné roky. Celou dobu se ve filmu neděje prakticky nic a dialog s vymyšleným Clooneym jsem fakt nepochopil.

• 26.4.2017  15:43

Nejslabší díl celé série. Varovat mě měly už dlouhé vlasy Ethana Hunta, ale zpětně se ukázalo, že vždy nejsou na škodu (viz Ghost Protocol). Podivná zápletka, která byla velmi nepřesvědčivá a kterou nemohlo zachránit ani spoustu akčních scén. Po perfektní jedničce je druhý díl ledovou sprchou, nefungovalo tu opravdu prakticky nic.

• 26.4.2017  15:31

Knižní předlohu mám rád a ani film nebyl až tak špatný, ale...Bylo to pojaté až příliš jako pohádka na dobrou noc pro tříleté zbožné děti. A malá Lucinka se svým kapesníčkem, který ji podává budoucí mladý profesor X, mě vytáčela opravdu neskutečným způsobem. Ony všechny dětské postavy působily dost trapně. Alespoň trochu to zachránila Tilda v roli čarodějnice, i tak je ale výsledný dojem dost rozpačitý.

• 26.4.2017  15:18
    Jurský park (1993)

Jurský park mě ve filmovém provedení bavil snad ještě víc než knižní předloha. Ta je sice obsáhlejší a jde ve určitých směrech víc do hloubky, film je ale natočen takřka bez chybičky. Děti mě tedy po většinu času otravovali podobně jako doktora Granta v úvodu filmu, ale dalo se to přežít. Ostatní postavy všechny výborné, vyniká mezi nimi určitě Malcolm se svou teorií chaosu. Velmi pozitivně na mě působily i některé vedlejší role, například Samuel L. Jackson jako John Arnold. Díky perfektním trikům je snímek skvělou podívanou a příběh je vystavěn velmi logicky, tudíž je člověk celou dobu v určitém napětí, zároveň si však vše dokáže pořádně užít. Upřímně pochybuji, že jakékoli pokračování Jurského parku někdy bude mít takovou kvalitu, jako Spielbergův film z roku 1993.

• 26.4.2017  15:12

Krásná česká pohádka, která je nezapomenutelná díky skvělému příběhu i výborným písničkám. I všichni herci neskutečně baví a vše to dovršuje Zdeněk Svěrák jako vypravěč. Teď už klasika mezi našimi pohádkami.

• 26.4.2017  15:08

Dokonalost. Jackson vytahuje to podstatné z knižní předlohy a servíruje to divákům na stříbrném podnose potřísněném černou krví skřetů. Úžasná přehlídka hereckých hvězd, kteří spolu vytvořili první díl nejlepší trilogie všech dob. Kamera a exteriéry jsou pochopitelně nepřekonatelné, vše doplněné perfektním hudebním doprovodem. Zmínit musím ještě casting, který zaslouží metál. Málokdy se podaří skloubit charakter postavy a osobnost jejího představitele, tak jako se to podařilo v Pánovi Prstenů.

• 26.4.2017  15:00

Mistrovské, tajemné, mysteriózní střetnutí dvou kouzelnických mistrů v podání dvou vynikajících herců. Výborný Michael Caine by ve filmu rozhodně chyběl a už jeho úvodní řeč mě přinutila sledovat obrazovku bez mrknutí. Scarlet taky super, na tu se člověk vždy rád podívá. Celý film je jedním velkým gradujícím uměleckým dílem a Nolan opět dokázal, že patří mezi nejlepší. Are you watching closely?

• 26.4.2017  14:55
    Spider-Man 3 (2007)

Pro mě osobně je to nejlepší díl staré trilogie s Tobeym Maguirem. Vnitřní Spidermanův konflikt jsem si vyloženě vychutnával a celý film mě přišel zajímavější než první dva díly.

• 26.4.2017  14:46
    47 metrů (2017)

Chápu že ne každému se film líbil, ale já jako fanoušek žánru jsem byl po jeho shlédnutí nadšený. Příběhu nechybí napětí a nejsou v něm žádné hlouposti typické pro thrillery se žraloky. Celková stopáž je podle mě velmi rozumná. Celý snímek mě velmi bavil a proto nemůžu hodnotit jinak než za 5.

• 26.4.2017  14:37
    Vražda v salónním coupé (divadelní záznam) (1997)

Má nejoblíbenější Cimrmanova hra, už nikdy nezapomenu větu "Eréč piklóš neméči, huňár scépeň kámoš". V roli Trachty je podle mě nejlepší Zdeněk Svěrák.

• 26.4.2017  14:33

Výborná adaptace slavného detektivního románu od Agathy Christie. Protože jsem v roli Hercula Poirota zvyklý hlavně na Davida Sucheta, byl jsem zvědavý co předvede Albert Finney a byla to jízda. Představitel belgického detektiva mě v tomto snímku dokázal pobavit, zároveň ale působil dostatečně vážně, aby se film nezvrhl v jakousi podivnou komedii. Dalším plusem bylo vidět pospolu Seana Conneryho a Ingrid Bergman. Když k tou přidáme excelentní práci s kamerou a krásné prostředí, které snímek zachycuje, je jasno.

• 26.4.2017  09:55
    Koule (1998)

Knižní předloha je v tomto případě jednoznačně kvalitnějším dílem než film a vidět Kouli nejprve na plátně a až poté číst Crichtonovu knihu, asi by se mi celý příběh tolik nelíbil. Naštěstí to však bylo naopak a ani filmové zpracování mi nepřišlo tak špatné, jak by mohlo naznačovat hodnocení. Film má v sobě dost tajemných scén a Levinson dobře pracuje s podmořským prostředím. Palec nahoru si Koule určitě zaslouží i za trojici hlavních postav, jejichž výkony jsou zde dle mé mého názoru bez chybičky. Jen škoda že se film nedostal trochu hlouběji k některým myšlenkám obsaženým v knize, které by pomohly lépe osvětlit, co se vlastně děje. Film se občas zdál až trochu uspěchaný, což je škoda. Ale i přesto jsem si ho velmi užil a rád se na něj v budoucnu podívám znovu.

• 26.4.2017  09:53

Jako velký fanoušek Matthew McConaugheyho jsem se Kuba a spol. nemohl dočkat a rozhodně jsem nebyl zklamán. Výkon Matouše byl takový, jaký jsem si ho představoval a zdatně mu sekundovala i Charlize Theron, Rooney Mara a v neposlední řadě i Ralph Fiennes. Laika předvedla úchvatnou práci a celé dílo je jednou krásnou barevnou přehlídkou dokonalého grafického zpracování. I samotný příběh mě velmi bavil, nebyl zbytečně protahovaný a obsahoval v sobě potřebnou dávku mystiky a tajemna. Film se rozhodně vydal jinou cestou než jakou jde většina současných animovaných snímků a to je jen dobře. Více hlubších myšlenek, trochu méně komedie, ale i přesto se člověk zasměje. Zkrátka povedené dílko pro děti i dospělé.

• 26.4.2017  09:50

Na pohádky moc nejsem a na muzikály už vůbec, tady se ale lidé z Disney trefili do černého. Krásné provedení klasického příběhu, jehož výprava je naprosto úchvatná. I hudba a písně ve filmu se mi všechny velmi líbily, což mě samotného překvapilo. Emma pochopitelně za jedna, stejně jako Matthew z Downton Abbey v roli Zvířete. A vhodně je doplňovali i lukostřelec Bard či komická dvojka Obi-Wan/Gandalf. Po skončení promítání jsem se ještě dlouho usmíval a už je to nějaký pátek, co ve mě film vyvolal tolik pozitivních emocí, jako právě Kráska a Zvíře.

• 26.4.2017  09:48

Po docela dlouhém uvažování jsem se nakonec rozhodl dát tomuto snímku alespoň tu jednu hvězdu. Zasloužila se o to Mia Wasikowska, která mě v tomto filmu vyloženě bavila, ať už svým projevem, tancem před televizí či vražednou epizodou se soškou. Jinak ale velké zklamání. Děj roztěkaný a zmatečný, přitom samotný námět nevypadá až tak nezajímavě, nepodařilo se ho ale kvalitně zpracovat. Moje oblíbená Julianne Moore zklamala, její role se mi nelíbila, zde je ale asi na chybě spíš scénář. Ostatní mě nezaujali vůbec a většina času jsem si jen říkal, co přijde za pět minut. Pozitivem je, že mi alespoň rychleji utekla cesta žlutým autobusem.

• 26.4.2017  09:46

Scorsese tady naplno ukázal své jedinečné schopnosti, k čemuž mu pomohly i bezchybné výkony hlavních herců i hereček. DiCaprio perfektní, o nic méně ale i Ruffalo a Kingsley. Film má tajemnou, temnou atmosféru, kterou podtrhuje déšť, prostředí ostrova a jednotlivé (i zdánlivě nedůležité) události děje. Konec samozřejmě stojí za to. Dokonalá podívaná plná napětí, která se člověku zahryzne do mysli jako nakažlivý virus. "Which would be worse: to live as a monster or to die as a good man?"

1 2 3 následující >>