Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006) odpad!

Film, u které si mladí kluci představují, že jsou stejní super-borci a že se kolem nich motají stejně krásné dívky. Mladé holky si zase přestavují, že jsou stejně krásné a že o ně mají zájem takoví borci. Pro snění asi dobré, ale na film je to hodně málo.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Podle mě překvapivě dobrý snímek. Samozřejmě, je to mišmaš všeho možného přesně jak popisuje Lima, ale komu by to vadilo? Vždyť mnoho filmů prakticky nerespektuje realitu. Mě osobně se film líbil a hlavně mě bavil.

Už jsme doma? (2007) odpad!

Typická americká komedie jedoucí podle stejné šablony jako tisíce jiných, které za posledních dvacet let v americe vznikly. Natočit kvalitní komedii je prostě mnohem těžší než se může na první pohled zdát a vždy se objeví tak dvě tři za celé desetiletí, které stojí za zapamatování. Tato k nim nepatří a myslím, že ani podobné ambice neměla. Z každého polička filmu je jasné, že šlo jen o to, co nejlevněji a bez rizika vydělat pár babek. Zasmál jsem se jednou a už ani netuším čemu. Taková komedie může být klasifikována max. jednou hvězdičkou. Dle mého je už to až tak neoriginální a předvídatelné, že ani tu hvězdu nedám.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad)

Superstar jsem sledoval jen sporadicky - vlastně jen kvůli jednomu jedinému člověku. Celkově byla show pojata vcelku profesionálně. Kupodivu se ani nenaplnil můj předpoklad, že superstar je tu častěji než s jakou frekvencí se rodí noví talenti - talentovaných lidí tam několik bylo. Mareš, už značně okoukaný se vcelku snažil a dokonce po většinu času ani nebyl tak trapný. Moderátorka Tina byla sice hezká, ale zcela bezvýrazná a pokud vedla rozhovor, člověk by umřel nudou. Jejich práce natahovat každý díl víc a víc a neustále povzbuzovat lidi, aby smskovali byla strašně okatá a přímo seroucí - i když to asi není jejich vina. A nyní ke složení poroty. Pavel Habera, u většiny populace značně neoblíbený, byl podle mě nejsilnější článek poroty - mluvil k věci a hodnotil opravdu zpěv, byl přímý a nesnažil se za každou cenu být zábavný. Zeťová také celkem mluvila k věci, ale byla snad ještě bezvýraznější jak Tina. Osvoldová se spíše snažila být vtipná než aby hodnotila - jejímu humoru jsem většinou nerozumněl. No a pak "módní výstřelek" Rytmus, který si postavil kariéru na dokonale propracovaném image, kterým nahrazuje nedostatek uměleckého potenciálu (nutno dodat, že úspěšně). Ze začátku se choval jako naprostý arogantní blbec. Časem se poněkud uklidnil a už se dal jakžtakž snést i přestu jeho aroganci. /// Všechno však zastínil asi největší pěvecký hudební talent, jaký jsem kdy v superstar a vlastně vůbec v celé naší hudební scéně viděl. Tím myslím samozřejmě Gabrielu Gunčíkovou. Nádherná ženská, nádherný hlas a dosti podobný hudební vkus jak ten můj. Miluju rockové hlasy, ale rock obecně trpí nedostatkem ženských zpěvaček. Gabriela když do mikrofonu zařvala, fakt jsem padl na prdel. Sice nepochopitelně nevyhrála, ale jestli Superstar 2011 něčemu vděčíme, není to, že by pozvedla úroveň televizní zábavy, ale to, že se díky ní objevil obrovský talent. A to je koneckonců účel tohoto pořadu (pomineme-li zvýšení sledovanosti a zisk). Superstar tak účel splnila a proto mé hodnocení nemůže být odpad.

Den poté (2004)

Typický Roland Emmerich. Dokud jsou postavy ve stovkách likvidovány, je to dobré. Jakmile zbydou jen hlavní hrdinové a začnou mezi sebou komunikovat, vše jde do hajzlu. Emmerich tak opět dokázal snahu všech těch trikařů degradovat na "raději-ani-nebudu-říkat-co".

Den nezávislosti (1996)

Obrovitánský filmový hit mého dětství - do dnes pamatuju to hafo ukázek snad na každé kazetě, kterou jsme v té době půjčili z půjčovny. Úměrně velké tomu bylo i zklamání. Začátek vypadal docela nadupaně. Žádné dlouhosáhlé úvody či dialogy. Likvidátorské scény byly ns svou dobu super. Jenže pak to Emmerich rozbalil naplno a byl to scénáristický výplod tak absurdní, že i v patnácti či šestnácti letech jsem z toho byl zoufalý. S ohledem na další tvorbu tohoto filmového "zločince" by měl člověk chuť to obdařit i třemi hvězdičkami. Avšak to si tento film ani zdaleka nezaslouží. Díky bohu, že mezi těmi miliony mrtvými lidmi se zachránil alespoň ten pes. :-D

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Je důležitější život či právo člověka rozhodnout se, jak s životem naloží? Je důležitější svoboda jednotlivce nebo touha některých jednotlivců rozhodovat o životech jiných? Kdysi jsem slyšel argument, že Bůh nám život dal, že je to dar a tudíž nemáme právo si jej brát. Naprosto nesmyslný argument, protože dary se většinou dávají k volnému užívání (nikdo asi nedává dar pod podmínkou, že jej ubdarovaný bude užívat, i když si to bezesporu přejeme - dar je tu pro potěšení, nikoliv pro utrpení). Navíc Bůh nám říká, abych se sami rozhodli, jak naložíme s vlastním životem. Možná je utrpení projevem toho, že lékaři brání Bohu, aby si své "dítě" vzal zpět sobě. Každopádně každý lékařský zákrok, který prodlouží člověku život, se dá považovat za odpor vůči Bohu a jeho vůli. Tolik k eutanázii. /// Budu-li hodnotit film bez ohledu na problematiku, kterou řeší, tak mohu konstatovat, že se jedná o snímek, který si nezaslouží nálepku "televizní film". Režie je velmi zdařilá, ale všemu dominuje i v pokročilém věku charismatický Al Pacino, který celý film jednoznačně táhne. Přesto nemohu, i když bych rád, dát s čistým svědomím 5 hvězdiček. Je tomu proto, že ve filmu občas byly nudné pasažé, kdy se emoce a atmosféra jako by se vytratily. Nicméně zpracování je zdařilé a 80 % odpovídá přesně kvalitě filmu.

První rána (1996)

Tak trochu Jackieho James Bond, který je mnohem lepší než jakýkoliv James Bond, který kdy byl natočen. Jackie i zde udržuje svůj vysoký standard jak v humoru, tak bojových scénách. Jeden z jeho lepších filmů.

Vyhnanec (1999)

Tak tento film je čistokrevný odpad. Ale musím dát jednu hvězdičku, protože jsem u toho fakt řval smíchy - i když jen na účet autorů. Takže hvězdička za to, že mi tento film prodloužil život. :-D

Do útoku (1987)

Jeden z jeho nejhorších a nejnudnějších filmů znovu přežvejkávájící stejné myšlenky jako dříve v Rockym a později ve Formuli apod.