Kriminál (1989)

Kriminál je jeden z vydařenějších Stalloneho filmů. Příběh je sice hooooodně naivní, myšlenkově také nemá co nabídnout, ale je to natočeno svižně a zábavně. A co je hlavní, vězeňské prostředí je z obrazovky cítit. Trochu bych se zde zastal Stalloneho, protože v příspěvcích se tu zase objevují narážky na jeho herecký výkon. Osobně nechápu, kde se tyto názory berou, protože s vyjímkou komedií (komický potenciál vážně nemá) Sly uhrál vždy všechny role se ctí. Ne jinak je tomu i zde.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Nikdy jsem se nestal fanoušek Harryho Pottera i když věřím, že kdybych se narodil o deset let později, asi bych ho rád měl. První část posledního dílu je opět k uzoufání nudná. Od chvíle, kdy se transportovali do lesa, se prakticky nic neděje. Překvapivě jeden z nejnudnějších (ne-li dokonce nejnudnější) dílů.

Pro hrst dolarů (1964)

Asi jsem tento film měl vidět dříve než „Tenkrát na západě“ a „Hodný, zlý a ošklivý“, protože mě tento film rozhodně nepřipadl jako taková bomba, jak mnozí tvrdí. Určitě je lepší než většina westernů, co jsem viděl, ale zdá se mi, že se Segio Leone vlastně teprve zahřívá. Přesto je zde pár scén, které jsem zrežírované naprosto geniálně – např. scéna výměny rukojmí, kde jsem napětím málem nedýchal. Ale vybral si i slabší momenty, jako bylo zabíjení vojáků (nepřesvědčivé). Silných momentů je však více. Segio prostě věděl, kam postavit kameru a věděl jak vytřískat z každého záběru více než většina jeho konkurentů. Bylo také zajímavé vidět mladého Clinta Eastwooda, který působil ještě o chloupek drsněji než Bruce Willis v „Poslední zůstává“. Leoneho charakteristika Eastwooda, že je to herec, který má jen dvě herecké polohy, s kloboukem a bez klobouku, je naprosto trefná. To však vůbec nevadí. Clint to nahrazuje neuvěřitelným charisma a na tyto role se prostě dokonale hodí podobně jako Arnold na Terminátora. Přiznám se, že jsem celá léta až do nynějška netušil, že scénárista „Poslední zůstává“ dokonale okopíroval příběh tohoto filmu. Dvě znesvářené bandy, mezi nimi „politicky“ zdatný chladný a drsný pistolník, kterému „zlomí vaz“ až soucit k ženské. Příběh prostě jak přes kopírák. Asi budu muset „Poslední zůstává“ snížit o tu hvězdičku, kterou jsem dával za originalitu. Údajně však by mohl předchůdce tohoto příběhu ležet ještě dále v historii, protože někteří zmiňují film Akiro Kurosawy. To však zatím posoudit nedokážu.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Člověk by možná hádal, že tento film mého dětství pro mě bude po dlouhých dvaceti letech spíše úsměvný. Ale opak je pravdou - nedávno jsem ho viděl znovu a jen jsem žasnul nad tím, jak dokonalý film to vlastně je. Upřímně - rozšířená verze se mi nijak zvlášť nelíbila - snad jen to, jak na měl na konci T1000 problémy. Ale jinak mám raději původní verzi.

Rango (2011)

SUPER. Dokonalé provedení (i bez 3D), super vtipy spíše pro dospělé.

Tah jezdcem (1992)

Náhodou ten film není vůbec tak špatný, jak by se podle některých zdejších hodnocení mohlo jevit. Dobrý námět, slušná atmosféra - když jsem to jako dítě viděl poprvé, myslel jsem, že se poseru. :-D Vytknout by se dal snad jen slabší konec.

Mladé pušky (1988)

V žádném případě ne špatný western. Poprvé viděno v dětství a tehdy se mi to moc líbilo, pominu-li můj šok, že Charie Sheen (tehdy pro mě hlavní hvězda) umřel celkem rychle. Po deseti letech se mě to líbilo už o něco méně. No a nyní už jsem to deset let neviděl - možná bych na to měl zase kouknout a třeba ještě půjdu o hvězdu nahoru.

Rocky Balboa (2006)

Při prvních zmíňkách o novém Rockym jsem si vzpomněl na scénu z Airplane 2 (Připoutejte se, prosím 2), kdy se v jedné scéně objeví plakát s tak osmdesátiletým dědkem s boxerkama na rukách a s nápisem Rocky 17 (no, číslo si už přesně nepamatuju, ale pointa zůstává stejná). :-D Hrůzou se mi tehdy zježili vlasy na hlavě zvláště, když jsem si vzpomněl na Rocky V. Ale nakonec to dopadlo vcelku dobře. Vznikl průměrný snímek obklopený nostalgií. Potěšilo mě, že se i pro tento díl podařilo ukecat Burta Younga, protože bez Pauliho by to nebylo ono.

Specialista (1994)

Tak tento film mi zase nepřipadá tak špatný, jak by se mohlo zdát dle zdejšího hodnocení. V době uvedení to pro mě bylo drobné zklamání (čekal jsem dalšího Ramba řezajícího padouchy), ale jinak na snímku neshledávám nic závadného.

Demolition Man (1993)

Když k nám tento film přišel, tak mi bylo tak 14 let a já z něj byl narozdíl od Cliffgangera nadšený. Nyní jsem už přecejen odrostl tomuto snímku a když už, tak se raději podívám na Tango & Cash atp.