Centurion (2010)

Není to žádnej majstrštyk... ale mě to baví! Pěkná krajina, dobrá atmosféra, římani, chvílemi akční řež a dobrý Fassbender. Centurion má duši, není perfektní v mnoha ohledech ale duši má.

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Chápu... pokládalo to kdysi základy vlkodlačího žánru, je to kult. Ale dnes už přestárlý a nefungující. Líbila se mi atmosféra na začátku z anglického venkova a vřesovišť a pak už to byla dlouhá nuda a trapnosti až na rozjeté finále, které pobavilo. Bohužel to ale nefunguje ani jako horor ani jako komedie většinu času.

Hamburger Hill (1987)

Bahno a krev. Syrový obraz o dobití jednoho kopce r.1969 ve Vietnamu. Na jednu stranu je to velmi dobrý nekopromisní biják, ale schází mu nějaká nosná linka a postavy jsou bohužel nevýrazné a skoro nikdo nevyčnívá... většinou nevíte koho to vlastně zastřelili a snažíte se v té změti bahna, krve a kulek něčeho chytit.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Atmosferické drama plné chladu a zoufalství. Luxusně surově a realisticky natočeno! Dějově ale prázdnější a ne příliš uspokojivé. Trochu mě zklamalo jak se to na konci vyvinulo. Slabší 4*

Zelený sršeň (2011)

Britt Reid je až přiliš velkým imbecilem na to abych mu mohl fandit. Je to překombinovaná zelená slátanina.

Válka Bohů (2011)

Pecka z prostředí antických bohů, akorát škoda, že si je tu člověk moc neužije. Náležitě epický vizuál, škoda že tomu chybí epičtější příběh a epičtější titánové.

Docent - Rozhodnutí (2023) (epizoda)

Tak jsme zakončili, ale za jakou cenu? Výsledkem je, že docent moc cenu neměl. Profilování pachatele bylo tedy k ničemu a tento cíl naplněn nebyl. Postava ministra k ničemu, čistá vata. Celou dobu doufám v nějaké eso co docent vydedukuje a celé to rozlouskne a nic, on se jen postupně doptá, osobu po osobě s kým se bavila Fousová naposled, aby skončil před vratama vrahouna o Fous dřív než rutinní řešitelé. Hlavní vrahoun ve finále padnul v první sekundě konfliktu za řevu uráááá. Co mi hlava nebrala: Hledaná osoba se objeví v hospodě zrovna v momentě kdy ho tam hledá policie, přitom hostinskej si ho ani pořádně nepamatuje, takže tam večery úplně netráví. Cajti ho nepronásledují ani neřeší SPZ, ale jdou do lékárny se ujistit, zda to nebyl náhodou jejich člověk. Docent zazvoní a pak jde potichu prozkoumávat barák vraha. Tak se to dělá, tenhle učí kriminalistiku na vejšce.

Docent (2023) (seriál)

Je to takový přijatelný průměr. Ničím nevyniká, ale podívat se na to dá.    1. díl: Super atmosféra, Ramba jen trochu řve, má to potenciál. Dobře rozehrané. 3-4*    2. díl: Moc se tam toho neděje, občas je to trochu mimo logiku, Ramba moc řve... už je to jen tak na 2*    3. díl: Koncovka za všechny prachy, logické sekance každou 5.minutu, Ramba vůbec neřve - to je dobře. 2*    Jako celek slabší 3* tak na těch 50-60%, celou dobu čekám na to jak se docent ukáže, že není k prdu... tak nic neukáže. Vyřešili to stejně bez něj, jen se zpožděním pár minut. Hlavní problém je ta stopáž, dobrá polovina je zbytečná vata, co v tom příběhu vůbec nemusela být.

Chlupatá odplata (2010)

Děsná volovina, diváctvo do 12ti let se občas možná bude uculovat. Jinak je to těměř nekoukatelný, ale zase procvičíte očiska jak je budete každý 2 minutky dávat v sloup. Animace zvířátek děsná.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Je to špatný... Ale! Pokud Vás baví fekální humor, uchichtnete se dycinky když se někdo uprdne nahlas a přijde Vám k pokukání když na někoho jiného nachčije ovce. Všeho nechte a toto si pusťte. Za mě je tam krásna kamera, 1 vtipná scena na 5 pokusů, pár krásných skvěle natočených umrtí a víc než příjemná Charlize Theron. Bohužel to neskutečně táhne dolů to jelito v hlavní roli.