Kiba okaminosuke (1966)

Film je dostatočne akčný, zaujímavý svojím spracovaním, menej už svojou témou. Natsuyagi ako mladý samuraj sa vo svojej roli velmi dobre činí. Hodnotenie: 70%

Universum: Lightning reloaded (2010) (TV film)

Hodnotné skôr témou ako spracovaním, ale za informačne celkom bohatý dokument sa naklonili moje misky váh nahor. Hodnotenie: 70%

Superman 4 (1987)

Určite lepšie ako trápny komediálny Superman III, ale zase o dosť na horšie ako Superman I a II. Triky sú celkom dobré (na Britániu a rok vzniku), takisto aj zaradenie G.Hackmana. Príbeh je poslabší a súboje sú bohužiaľ naivné. Hodnotenie: 50%

Pytačky (1989) (TV film)

Bravúrne herecký zvládnuté, nič iné ani netreba hodnotiť. 90%

La Légende de l'homme araignée (2008) (TV film)

Alain Robert je zaujímavý človek, a jeho koníček je určite facinujúci, ale spracovanie dokumentu je skôr podpriemerné. Hodnotenie: 55%

Hra o láske (2011) (divadelní záznam)

Tak toto bolo fakt super, niekedy fakt dokonalá tragikomédia. Hodnotenie: 90%

Největší příběh všech dob (1965)

Velká spokojnosť, skvele herecky zahrané, takisto výber hercov. Spracovanie je fakt na vysokej úrovni, pietna hudba pomáha príbehu. To málo, čo mi vadilo (resp. čo by som ja osobne zmenil) boli trochu dlhá stopáž (i ked na takýto príbeh sa určite zaslúži dlhšiu stopáž), niektoré scény boli velmi pretahované (spevy, pohlady na krajinu s hudbou), niektoré scény/slová tam zase vôbec neboli alebo niektoré scény mohli nechat dlšie či vygradovat. Celkovo sa mi to veľmi páčilo. Hodnotenie: 85%

Superdívka (1984)

To bola ale blbina, lacné spracovanie s blbým príbehom a s absenciou nejakej logiky či súdnosti. Herci skoro hrozní (porovnanie znesú snáď len s pornohercami), špeciálne efekty slabé. V niektorých chvíľach sa na to takmer nedalo pozerať, neviem, či tým chceli uraziť diváka alebo čo. Trochu to ospravedlnuje krajina pôvodu a rok výroby. Hodnotenie. 30%

Divoký víkend Beara Gryllse (2011) (seriál)

Je to na zváženie, či dvojdielny dokument nazvať seriálom. Ale škoda, že to nemalo dielov viac, aj ked to boli len také rýchlozostupy. Hodnotenie: 80%