Cyklus Televízia po slovensky sa zamýšľa nad uplynulými 55-timi rokmi slovenského televízneho vysielania. V deviatich hodinových dieloch budeme sledovať zložitosti jej cesty -víťazstvá, ale aj pokorenia v rokoch nehumánneho režimu. Tvorcovia nechcú predostrieť len archívnu fresku. Preto do relácie pozvali viacerých pamätníkov, zakladateľov , tvorivých aj technických pracovníkov. Chýbať nebudú ani historici, teoretici, umelci, teológ a iné profesie, ktoré zdanlivo s kreovaním média nesúvisia. Reč nebude iba o známych televíznych produkciách zo všetkých oblastí jej tvorby, ale aj o zmysle a filozofii verejnoprávneho média.
Jednotlivé časti:  1.-1956 -1964
2.-1965 -1969
3.-1970 -1974
4.-1975 -1979
5.-1980 -1984
6.-1985 -1989
7.-1990 -1999
8.-2000 - 2010
9.-Ako si pamätáme STV (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Subjektívne by som našla v tejto sérii detaily, ktoré sa mi zdali navyše, chýbali alebo by som ich chcela inak. Ale to je nič v porovnaní s tým, že tieto dokumenty sú úžasne zaujímavé, pútavé, jednoducho skvelé. ()

Flego

Komplexnosť s akou sa tvorcovia dokumentárneho seriálu popasovali je prekvapujúca v pozitívnom slova zmysle. Cyklus nám dáva možnosť nahliadnuť do zákulisia tvorby televízneho vysielania počas celej história Slovenskej televízie. Za negatívum považujem, že sa titulky k uvádzaným ukážkam televíznych titulov s rokom výroby uvádzali len v niektorých častiach. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 22.1.2012 - Mohol by som sa tu rozpísať o prínosnosti tohto projektu k histórii televízneho vysielania na Slovensku a dať svojmu absolútnemu hodnoteniu fazónu kváziodbornosti. :-) Lenže v 5. epizóde venovanej rokom 1980 - 1984 MIRO NOGA v komentári k Brumtelesovi takmer doslova citoval môj tunajší príspevok ! Týmto teda tvorcom tohto cyklu ďakujem za túto poctu a dodatočne pozdravujem aj KAMILU M. :-) (7.3.2012) ()

Marek1991

Veľmi dobre komplexne poňatý program, ktorý sa podrobne venuje televízii rokov minulých. Je to naozaj zaujímavé sledovať, len by to chcelo menej irónie, viac vysvetľovania do hĺbky prečo sa tak dialo, aké boli dôsledky, zobrať to proste seriózne a ešte viac usporiadane, lepšie spojitosti, aby to bol program, ktorý by som mohol pustiť niekomu zo zahraničia s čistým svedomím, aby som čo najmenej musel vysvetľovať, aby to bolo zrozumiteľné pre cudzích a aj pre nové generácie, ale zároveň aj aby to nebolo odtrhnuté od reality a staršie generácie sa nato nepozerali s rozpakmi, ale najmä viac investigatívne a kritické na seba aj čo sa týka dneška a posledných 24 rokov. ()

majo25

Videl som niekoľko dielov, a celkom kvalitne ponali tento doku-seriál, páči sa mi tiež ten humor a nadsázka. 80% ()

Autogram

Pekné pripomenutie starých časov, skôr toho dobrého ako toho zlého. Forma spracovania je mimoriadne podarená a nenásilná, dokonca aj sprofanovaní herci sa vedia vyjadriť ľudsky a úsmevne. --- Autori očividne čítajú ČSFD, anderson má úplnú pravdu, práve som to videl o Brumtelesovi a Magálovej. ()