Vzkaz v láhvi (2016)

Pamatuji se, že první dva díly se mi líbili, ale tady přišlo zklamání. Bylo to nějak moc dlouhý a ani mě to nějak zvlášť nebavilo. A to jsem se na to docela těšil.... Člověk hold nemůže mít všechno.

Idealista (2015)

Další úžasný příběh o tom, jak se tutlalo a lhalo. A také úžasný příběh, že nejenom SSSR mělo problémy s jádrem. Proč se také nemluví o USA a dalších jaderných mocnostech? A další otázky by určitě mohly následovat, jako například, jestli se podobné věci dějí dodnes, za zády občanů. Ale zpět od fabulování k snímku. Rozhodně doporučuji k shlédnutí, film uteče jako voda a je skvěle vyveden.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Mezinárodně složen tým, ve špionážní komedii podle mě povedl. Po dlouhé době mě film bavil od začátku do konce, aniž bych našel cokoliv, co bych mohl vytknout. Jen Cavill mi chvílemi účesem připomínal buď Supermana nebo Conneryho, ale to je opravdu marginálie.

Já, Mattoni - Cesta do Londýna (2016) (epizoda)

Předchozí výbornou epizodu střídá opět slabota. Cestě do Londýna, která se nekonala a vození se za ručičku roztažené do délky jedné hodiny mě fakt nenadchlo. Snad jen příslib s tou železnicí...

Já, Mattoni - Císařovna (2016) (epizoda)

Jedna ze zdařilých epizod, velmi se mi líbila, svěží, děj bez nějakých větší natahování. Mladá Mattoni je opět o něco starší a je to na něm poznat, což je dobře. A děj tohoto dílu byl opět velmi dobrý.

Já, Mattoni - Americký sen (2016) (epizoda)

Jedna z těch zajímavějších a povedenějších epizod. Děj má zápletku a konec dílu nabízí otázku, jak že se to bude mít dál. Doufám, že i v dalších dílech dočkáme podobné úrovně, jako v této a minulé.

Já, Mattoni - Útěk (2016) (epizoda)

Zdá se mi, že jde poznat, které epizody jsou zbytečně natažené a které ne. Tahle mi přijde, že natažená nebyla. A asi nejlepší epizoda zatím. Jediné, co vadilo, byly poměrně dobře viditelné animace. Škoda no, myslím si, že dají udělat lépe. A abych si přihřál polívčičku, tak jsem se zde objevil jako komparzista.

L. A. - Přísně tajné (1997)

U mě jen pár postřehů. Bylo zajímavý vidět Russela Crowe s krátkým sestřihem. Pochvala za to, že v závěrečné přestřelce je hodně vidět dobíjení, to se opravdu moc nevidí. A jinak jsem čekal kapánek něco trochu jiného, ale jinak spokojenost.

Nová země (1972)

Knihy se drží stejně dobře jako předchozí díl. Akorát je vynecháno více věcí, hlavně na konci, což mi trochu vadilo. Když jsem se na oba filmy začal dívat, dobře jsem věděl, že Max von Sydow je skvělý herec a že se mám tak na co těšit. Co mě ale překvapilo, byla Liv Ullmann. Do této doby jsem jí neznal a role Kristýny se zhostila skvěle. Skoro jako by to byla ona. Pokud obě hlavní role zkusím srovnat s knižní předlohou, tak ona byla jistě lepší. Tím nechci říct, že by Max von Sydow hrál nějak špatně, to vůbec, jen jsem si Karla Oscara v knižní předloze představoval trochu jinak.

Já, Mattoni - Nahý muž (2016) (epizoda)

Doposud nejslabší epizoda, jejíž obsah je tak trochu předem znát a děj by nechal stáhnout na 10 minut....