Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Tuto pohádku jsem měl jako dítě velmi rád. A i dnes se k ní rád vracím a užívám si ji stejně, jako před léty.

Svět přírody - Poštovna v zemi tučňáků (2014) (epizoda)

Jestli je pravda, že ta základna funguje na práci dobrovolníků, tak se o to minimálně začnu zajít. Možná mě tam i uvidíte. Tenhle dokument byl pro mě zajímavým náborovým videem a koneckonců proč ne. Člověk žije jen jednou, tak proč se tam nepodívat.

Love (2008)

Pozor na kluky, co se v noci procházej sami. Btw. ten pozor si musí dávat všichni.

Lady Grey London (2011)

Sice čtu, že jde o reklamu, ale tenhle snímek by se nechal i vidět tak, jak funguje múza. Aniž by se soustředil na nějakou komerci.

RocknRolla (2008)

Jeden z filmů, ke kterým se rád vracím. Děj má spád, je velmi dynamický. Na druhé straně žádné složitosti. Dobré herecké obsazení včetně české stopy. Vše je odlehčeno, nejde vyloženě o seriózní snímek. A to mám rád.

Rudý baron (2008)

Film, kde je umožněno fandit Němci, co není nacista. Film, kde člověk může fandit letci a není to Brit nebo Čechoslovák. Film, který jsem si jednoduše užil.

Ex Machina (2014)

Další z filmů, který nám představuje otázku, co se stane v momentě, kdy stvoříme umělou inteligenci. Párkrát jsem na tento problém již narazili, to je pravda. Objevují se tu klasické otázky, jako se co se stane, až bud stvořena. Vcelku vkusně natočené. Sice nepřináší něco extra nové, ale základní zápletka tu přece jen je a to konflikt se stvořitelem. Sečteno podrženo dobře natočené drama na známé téma.

Nepodepsaný knoflík (2003) (TV film)

Televizní průměr, žádná velká detektivka. Pro mě je ale tento film výjimečný tím, že je natáčený také v Jílovém a jeho okolí, tedy v kraji, kde jsem strávil jako malý hodně času, a tím pádem znám dobře místa, kde se natáčelo.

Počátek (2010)

Nemám rád DiCapria. Jako herec mi nesedí. Ale v tomto filmu ho Nolan obsadil skvěle. Pokud měl mít šanci na Oscara, tak to bylo právě za tento snímek. A asi se budu opakovat, ale obsazení opět skvělé. Zápletka filmu jednoduchá a originální. Asi by se nechalo chválit hodně dlouho. Prostě klasický Nolan a přesně to, co od něj čekáme!

Žhavé výstřely (1991)

Očekávání byla mnohem větší, než byla realita. Přišlo mi to jako velmi slabý odvar Bláznivé střely.