Hodný, zlý a ošklivý (1966)

To bývalo v časech, kdy byl Clint Easwood ještě mladý a krásný. Na dobrý western se podívám rád a zde jsem neminul. Dokonce to je asi první film, který jsem viděl s hudbou od Ennia Morricone. A celý film působí jako takové pohlazení po duši. A když si člověk pomyslí, že to všechno jsou buď herci nebo kulisy a ještě se tu nepracuje s počítačovými efekty. Rozhodně doporučuji k zhlédnutí. Asi ještě podívám na další Leoneho filmy, protože mi do teď hodně zajímavého unikalo.

Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Řada epizodických příhod, které jsou pak jako hlášení odesílána do vesmíru. Jediné, mi trochu zkazilo film byl začátek, kdy se mimozemšťané fotili s vlaječkou UFO, to se mohlo vymyslet lépe. A skvělá byla vsuvka se Svěrákem.

Hymna aneb Urfidlovačka (2000) (divadelní záznam)

Je vidět, že někdy jen půlka kvalitní dvojice není tak dobrá jako dvojice celá. Abych se přiznal, znám to tak trochu z vlastní zkušenosti. Ne že bych dokázal napsat co Svěrák a Smojlak, ale když člověk píše ve dvou, hned se to pozná. A to je i tento případ. A to je dobrá hra. Akorát se člověku hodí znalost němčiny, bez ní může být trochu ztracený. Ale je to slovní humor, jak se patří.

Most (2003)

Co má větší cenu život blízkého nebo životy desítek. Tahle otázka mi už nejednou přišla na mysl. A to jsem vůbec netušil, že někdo podobné téma nějak zpracoval. Ačkoliv se ve filmu jedná o přítomnost, je film nějak zasazen více zpět do minulost, alespoň vzhledově. Záběry na Prahu jsou krásné. A ten most je skvělý, jako po technické stránce.

Raja 1918 (2007)

Doře zpracovaná, podle mě věrně zachycuje dobu. Jediné, co bych snad vytkl je označení Sovětský svaz pro Rusko, na to bylo příliš brzy. Jinak jsem si to velmi užil. Dobře je vystižené, jak ke vzniku nové hranice docházelo, jak její vznik narušil sto let zaběhnutý systém, kdy hranice nebyla. Doba to byla obecně složitá a je krásně zobrazené, jak se lidé museli rozhodnout, na jaké straně vlastně chtějí být. A ještě dodám, že se mi velmi líbil závěr.

Všichni dobří rodáci (1968)

Úžasně zpracovaný osud vesnice po roce 1945. K tomu snad není co dodávat...

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Skvělá veselohra zasazená do renesančního prostředí, všechno s nádechem pohádky. Jediné, co u mě kalí dojem je budovatelská pasáž, ale to už je hold úděl padesátých let. Také doba vzniku mohla být cítit mnohem více, proto by měl být člověk rád, že je tam toho tak málo.

Historie.cs (2008) (pořad)

Jakožto studen historie jsem snad neviděl díl, kde by nebyl nějaký můj vyučující z Karlovky. A tento pořad mohu jedině doporučit, neboť přibližuje problematiku vždy velmi poutavou a srozumitelnou formou.

Zločin na Zlenicích hradě (1971) (TV film)

Na to, že jde o televizní film je to super. Pár kulis a herců, dobrá komorní detektivka ve středověkém hávu. Pro mě pohlazení na duši, neboť ta místa, o kterých se tu mluví dobře znám. Je jen škoda, že byly ukázány jen interiéry jednotlivých hradů, rozhodně by bylo zajímavé vidět i exteriéry, i kdyby se mělo jednat o kulisu. A vzhledem k tomu, že jsem četl i knihu, tak mi děj přišel poněkud zkrácený. Ale celkový dojem výborný a spokojenost. Je dobře, že se točí filmy, jejichž celý děj se odehrává v kraji, kde žiji.

Rivalové (2013)

Docela mě překvapilo, že je tento snímek takto vysoko hodnocený. Po stránce technické se mi film líbil, akorát téma je trochu vzdálené, proto možná mi některé věci unikají. Možná proto se divím tomu, že je tento film takto vysoko hodnocený, čekal bych zde trochu jiné snímky, ale to je asi dáno mým vkusem. Rozhodně toho, že jsem to viděl nelituji, ale asi mi to jednou stačilo. Ale musím uznal, že ty sezona musela být rozhodně zajímavá.