Dějiny udatného českého národa - Soběslav (2010) (epizoda)

Doposud největší vítězství Čechů nad Němci... jenže takhle to v té době vnímáno vůbec nebylo a bylo to tak přemalováno na tohle vyznění až mnohem později. Ach jo...

Princip slasti (2019) (seriál)

Celkově takový průměrná a místy až podprůměrná detektivka. Zajímavá snaha o spolupráci, ale až moc snaha to nějak vyvážit, aby každý stát měl stejnou porci. To by šlo i bez toho, bylo by to akorát zamotanější. Je na čem stavět a doufám, že by podobných projektů mohlo být brzo více.

Princip slasti - Epizoda 10 (2019) (epizoda)

Konec ve finále zamotaný a prostý zároveň. A moc patetický. Je škoda, že něco z toho jsme neznali už od začátku. Něco, co by nás mohlo dráždit. Bylo by to tím o dost lepší.

Příliš vzdálený most (1977)

Klasický válečný film, který ukazuje druhou světovou válku lépe, než většina těch současných. Dokáže přiznat neúspěch Spojenců, byť se to jasně neříká. Navíc většina špičkových herců generace v jednom filmu. Člověk prostě nemůžu být nespokojen.

The Mandalorian - Kapitola 6: Vězeň (2019) (epizoda)

Už mě ty epizody začínají unavovat. Doufám, že jsou součástí něčeho větší, ačkoliv mi něco říká, že ne.

Princip slasti - Epizoda 9 (2019) (epizoda)

Byť některé pasáže byly možná nadbytečné nebo zbytečně natažené, tak jako celek to s dějem dost pohnulo. Celkově asi jedna z lepších epizod.

Jistě, pane premiére - Všechnu moc lidu (1988) (epizoda)

"Parlament by byl poprvé v historii demokratickým." a "My máme britskou demokracii." Byly pro mě vrcholy této části. Ale bylo by zajímavé vidět ten Meriotův systém v praxi.

Ad Astra (2019)

Po vizuální stránce to bylo výborné, hodně jsem si to užil. Naše sluneční soustava vykreslená v detailu i celku. Ale tím asi končím. Příběh mě nějak nezaujal. A vidět stárnoucího Pitta nepatřilo také k top zážitkům. Tommy Lee Jones naopak patří k těm, co mám rád, ale tady se objevuje opravdu málo. Což mě mrzelo, ale docela to chápu.