Hledání lilie (2019)

Pokračování Skautů bez lilie se povedlo více, než jsem čekal. Oproti nim se tu povedl velký pokrok. Je zde vidět více dobových pohledů na skauting, navíc se divák, a to i ne skaut, dobře v ději orientuje. Co trochu vadilo, bylo pouhých šest pamětníků, kteří se objevili. Rovněž ten skok na konci z 90. let do současnosti nebyl příliš povedený. Nicméně toto patří k tomu lepšímu, co naše dokumentaristika v současné době nabízí.

The Mandalorian - Kapitola 4: Útočiště (2019) (epizoda)

Myslím, že hitem tohoto seriálu se stane malý Yoda pojídající žáby. To prostě těžko někdo překoná. Jinak opět velmi jednoduchá a zároveň výborná příběhová linie.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Filmy z devadesátých let mám sice rád, ale tohle je dost za hranicí snesitelnosti, ale přežil jsem to.

Jistě, pane premiére - Diplomatický incident (1987) (epizoda)

Když už Britové z nějakého důvodu spolupracují, tak musí jít o dlouholetého nepřítele. Ideálně takového, který je pro odvěký a stále aktuální. A kdo jiný to je, než Francouzi. A koho jiného si také namazat na chleba.

Princip slasti - Epizoda 7 (2019) (epizoda)

Místy to nedává smysl. A to ne jako, že se to vysvětlí později, ale v takových krátkých úsecích, které jsou sice rychle zapomenuty, ale kazí celkový dojem.

Skleněný pokoj (2019)

Jeden z filmů, kde stačí vidět jenom trailer, člověk to má zhuštěné do tří minut maximálně a vidí všechno podstatné. Jestli to dokázal někdo pochopit, tak možná ten, kdo četl knihu, pokud je to na tom opravdu dobře založené, já ji nečetl. A po tom, co jsem viděl, se do toho určitě pouštět nebudu.