Ronin (1998)

Podobným krimi akčňákům zrovna neholduju, ale Ronin díky skvělému hereckému obsazení a inteligentní zápletce jsem si moc užil od začátku až do konce. Co se týče tohoto žánru tak Ronin bych zařadil mezi to nejlepší, R.De Niro i J.Reno byli famozní, jak už u nich bývá zvykem, a jak už zde bylo řečeno mnohokrát honičky jsou prostě na absolutní špici - nepřekonatelné. U filmu mi vůbec nic nechybělo a tak dávám 5*

Osamělý válečník (2011)

Nejdříve než se vrhnu na hodnocení musím zmínit film Red Cliff, který má s tímto filmem ne zrovna málo společného, ale tím nechci říct, že je nutné vidět nejdříve Red Cliff a pak se dívat na The Lost Bladesman, tyto dva filmy na sebe nijak nenavazují. Osobně si myslím, že pokud se Vám líbil Red Cliff nebo chcete-li Chi-bi od Johna Woo, toto se Vám bude líbit zaručeně taky. Pravda je sice taková, že Guan yun chang není ani náhodou tak epický, výpravný a celkově dobře natočený jako Chi-bi, ale po shlédnutí si řeknete, že tento film nějakým způsobem zkrátka neodmyslitelně k Chi-bi patří. Ostatně tedy jak jsem naznačil na začátku tyto dva filmy se tak trochu určitým způsobem doplňují. Co mě na tomto filmu velmi zaujalo je úchvatná bojová choreografie, doslova každý souboj jsem si naplno užíval a jen jsem si v duchu odříkával...ještě...ještě...chci další souboj. Souboje ať je to jeden na jednoho, či jeden proti 30 jsou zvládnuté na jedničku a nepůsobí ani nijak extra přehnaně, jak by mohl být někdo zvyklý ze starých čínských filmů, kde se doslova "létalo", což třeba mě osobně docela vadí a tak jsem rád, že tvůrci tento efekt ve filmu v podstatě nepoužívali. Film je celkově dlouhý nějakých 100 minut, což je škoda, za sebe můžu říct, že bych byl moc rád, kdyby byl The Lost Bladesman delší o nějakou půl hodinku, protože po celou dobu jsem film hltal jak to jen šlo. Takže, abychom to shrnuli. Máte rádi skvělé souboje, a filmy z prostředí starověké číny, tak to Vám můžu film doporučit, pro fanoušky Red Cliff = nutnost, a ostatní, kteří tento žánr nemusí ať se filmu velkým obloukem vyhnou a nekazí hodnocení tomuto skvělému filmu!!!!!!!! Za sebe nemůžu dát nic jiného než absolutní hodnocení, film jsem si moc užil!

Světová invaze (2011)

Dost jsem se filmu bál a tak jsem se mu několikrát oklikou vyhnul, nakonec to ale nebylo špatné, ba naopak bylo to velmi dobré. Původně jsem si myslel, že bude ve filmu málo akce, ale omyl, ve filmu se něco děje a střílí skoro pořád. Ze začátku jsem si říkal, že si asi nezvyknu na tu "divokou" kameru, která doprovázela takřka celý film, nakonec jsem si toho ani vůbec nevšímal a celý film jsem doslova hltal. Trikové scény byly taky docela pěkné, co mohlo být naopak lépe zvládnuto jsou postavy, je tam sice dost emotivních scén, ale postavy jsou takové nevýrazné. což je škoda, jinak by to snad nemělo chybu. Pro mě tedy velké překvapení a uvažuju co dát, nejlépe by si tento film zasloužil podle mě tak 3,5* ale to tady nejde, což je problém, tři hvězdy se mi zdají málo, ale čtyři zase moc, dávám 3*, s tím že si to možná časem rozmyslím a dám 4 :)

Rango (2011)

Super animák s nádherným zpracováním i animacemi. Bylo to vtipné, svěží, zábavné prostě jsem se skvěle bavil a to animáky moc zrovna nemusím, originální dabing taky na jedničku. Vřele doporučuji!

Zjizvená tvář (1983)

Potom co jsem všude četl tolik opěvované recenze na tento film a jelikož prostě miluju Kmotra, tak jsem neodolal a musel jsem se na Zjizvenou tvář konečně podívat. Výsledek, docela mě překvapil, čekal jsem nějakou tu brutalitu atd. jak se všude psalo, ale v konečném součtu mi z toho vyšel "pouze" dobrý film nic víc, nic míň, rozhodně ne nějaký kult. Krom první a poslední scény ve filmu žádná brutalita není, a celý film táhne vzhůru akorát brilantní výkon Al Pacina, jo ten byl fakt, ale opravdu drsný! prostě herecký koncert z jeho strany. Moc se mi líbilo jak se ve filmu postupně vyvíjela postava Tonyho Montany, dost zajímavé a docela dobře natočené. Ale postrádal jsem nějakou akci, nebo onu brutalitu, ale nic z toho ve filmu není až na "první" a poslední scénu. Kdyby to šlo, dal bych asi tak 3,5*, bohužel to nelze, takže hodnotím za 3* na 4 hvězdy ten film fakt nemá, a nebýt Al Pacina nejspíš by neměl ani na ty 3*.

Zdrojový kód (2011)

Velmi zajímavý Sci-Fi/Thriller u kterého jsem se nenudil ani minutu. Jake Gyllenhaal ten byl fenomenální a těžko si představit někoho jiného na jeho místě, pro mě byl Jake zkrátka to nejlepší na tomto filmu, Michelle Monaghan byla taky docela sympatická, takže za mě herecké obsazení a výkony na jedničku a upřímně už se nemůžu dočkat na další film Jakea G. Celková stopáž filmu je kolem hodiny a půl, takže opravdu nejsou nikde žádná hluchá místa u kterých by člověk zíval a celý film uteče rychle jako voda...škoda. Ke "Source Code" nemám nejmenších výhrad, dávám absolutní hodnocení.

Tři dny ke svobodě (2010)

Vynikající a precizně natočený mix několika žánrů, tak to by se dal tento film shrnout jednou větou. Russel Crowe opět ukázal že je pan herec. The Next Three Days je vynikající thriller, nasáklý napětím a emocemi, všechno ve filmu je zvládnuto na jedničku a až do poslední minuty filmu si nejste jisti jak to nakonec skončí. Hodně se mi taky líbily minirole např. od Liama Neesona nebo Olivie Wilde, ty byly taky precizně propracované. Dlouho jsem uvažoval jestli dát 4 nebo 5 hvězd, ale tak kvalitní film tohoto žánru jsem dlouho neviděl. Dávám jednoznačně absolutní hodnocení a už se moc těším na další film s R.Crowem. Špička tohoto žánru!!!

Neznámý (2011)

Skvělý akční thriller, Liam Neeson opět nezklamal, a do filmu už jsem šel tak nějak s jistotou, že se bude jednat o kvalitu a nemýlil jsem se. Kdybychom chtěli srovnávat film připomíná asi nejvíce 96 hodin. Když budu hodnotit musím právě přihlédnout k filmu 96 hodin, který byl o něco kvalitnější a proto dám 3*, ale to i tak nic nemění na tom, že se jedná o velmi kvalitní film!

Insidious (2010)

Po dlouhé době zase velmi kvalitní horor, ale tím myslím opravdu horor, ne nějaké chabé náhražky. Potěšilo mě, že jsem se nedočkal nějakého čtvrcení lidí a hektolitrů krve, tady v tomto filmu jde hlavně a především o atmosféru, která je na prvotřídní úrovni. Ve filmu se hodně sází na zvukové efekty, takže osobně bych doporučil, tak jako já, dívat se na film přes domácí kino. Několikrát jsem na sedačce až poskočil a musím se přiznat, že takhle jsem už dlouho neměl nahnáno. Skvělá atmosféra, docela slušný příběh, zkrátka horor jak má být! Velmi doporučuji!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Hra o trůny, mě hned ze začátku nedostala do kolen, to ne. První díl byl sice dobrý, ale celkově rozjezd seriálu se mi zdál docela utahaný. Zpočátku mi taky dělalo docela problém se orientovat v jednotlivých postavách spousta jmen, ale postupem času se to dá v klidu zvládnout. Onen pomyslný zlom u mě nastal někde od 4. epizody, kdy jsem celý seriál začal hltat a každou novou epizodou seriál zrál jako víno. Finální epizoda byla pak naprosto fantastická a člověka hrozně zamrzí, že musí čekat než vznikne druhá série. Hra o trůny je navíc zase něco co tady dlouho nebylo, když vezmu v potaz neskutečné množství kriminálek, nebo stále se množící "upíří seriály" tak tu máme najednou Hru o trůny, který působí jako velmi příjemná a vítaná změna. Na závěr , uděluji absolutní hodnocení, tady ani nelze uvažovat o ničem jiném, jedná se o velmi kvalitní/dospělou/drsnou fantasy na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Jen je obrovská škoda, že si budeme muset počkat nějakou dobu na sérii č.2 naštěstí nám HBO zkrátí čas a čekání tím, že nám naservíruje další řadu True Blood.