Red (2010)

Na to, že je film dlouhý skoro dvě hodiny jsem se bavil od začátku až dokonce. Chytlavá akce, super hlášky a hlavně skvělý Bruce Willis, který si to očividně dost užíval a po nějaké době má na kontě zase super film. Ostatní herci taky dobrý, snad bych ještě vyzdvihl Karla Urbana, ten byl taky super!!! Po obrovském zklamání jménem Zelený sršeň je RED velmi příjemné překvapení! Takže nějakých 8/10

Zelený sršeň (2011)

Dle mého názoru velmi podprůměrný film, herecké obsazení taky nic moc a celý film je zbytečně dlouhý a utahaný. Nějak takto by se dal zhodnotit ve zkratce celý film. Už z traileru to vypadalo na průměr, ve výsledků je to ještě horší, první část filmu, tedy první hodina se hrozně táhne a celé se to rozjíždí moc pomalu, suché hlášky, které v mnoha případech postrádají vtip to celé jen strhávají ke dnu. Ke konci to je sice jedna či dvě honičky, kde to celkem slušně duní a bouchá, ale nic co by člověka nadzvedlo ze židle. Nějaké srovnávání z filmy jako Iron Man, nedej bože Kick-Ass jsou naprosto hloupé, protože tento podprůměrný film jim nesahá ani po kotníky a to jsem velký fanda komixu. Škoda času...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Harry Potter filmy, ač nejsem fanda knižní předlohy byly pro mně vždycky jakousi zárukou kvality, ano do teď, dokud jsem neshlédl předposlední díl Relikvie smrti - část 1. Už dlouho se mi nestalo, že bych se musel dívat, kdy že ten film končí, u tohoto počinu jsem se byl nucen dívat na ukazatel třikrát za film, ano přesně tak moc mě to nudilo. Nemá vůbec cenu bavit se zde o nějakých kvalitách filmu, shrnu to jednoduše takto: Byla to velká, ukrutná nuda, jeden z nejzbytečnějších a nejutahanějších filmů poslední doby, pořád se jen mluví a mluví děj se neposouvá, zkrátka nejhorší a nejslabší díl ze série HP a to s přehledem! Malá rada nakonec, tuto první část klidně vynechte a čekejte až vyjde ta druhá ;)

Resident Evil: Afterlife (2010)

Na začátek, se musím upřímně přiznat, že nemám zrovna v lásce tuto filmovou sérii, která przní mou velmi oblíbenou, originální herní předlohu, ale co se dá dělat. Když si jsem slyšel ze všech stran jaký je to hnůj musím uznat, že tak špatné to zas nebylo, a u filmu jsem se až na pár okamžiků skvěle bavil, jediná věc která mě dost žrala jsou ty neustále zpomalovačky "Bullet Time" :-). Ono jich totiž bylo takové množství, že i Matrix vedle tohoto filmu vypadá jako chudý příživník, bylo to doslova nesnesitelné v některých okamžicích, ale jak říkám koukat se na to dalo, myslím že i díky docela krátké stopáži. Dávám 3* jinak asi tak 59% :)

Čarodějův učeň (2010)

Docela nenáročný, zábavný film, akce střídá akci, u filmu se tak vůbec nenudíte a všechno tak nějak krásně odsejpá do konce. Nic převratné to sice není, ale u filmu jsem se skvěle bavil, kvůli malému hodnocení (64%) tak dávám 5*, jinak si film cením tak na nějakých 75%.

Jonah Hex (2010)

Jako velký fanda komixů jsem se na film hodně těšil, trailer se mi líbil a tak jsem se mylně domníval, že se bude jednat o slibný film. Celé je to navíc překvapivě už od samého začátku docela nudné, čekáte kdy už konečně přijde nějaká ta akce, a když už se objeví tak ani nestojí za řeč, stále čekáte v naději, že příště to bude lepší nebo na nějaké to nakopávající finále, ale nic z toho se nedostaví. I úplného lajka napadne, že režisér akční pasáže absolutně nezvládl, co ale více čekat od někoho, kdo má na kontě jen jednu pohádku pro děti? Asi jsem byl dost naivní. Nemůžu nic jiného tedy říct, než jen velké zklamání, ale jsou i horší filmy, konec konců jako film na večer to není špatné, ale nezbývá než říct...už nikdy víc.

Iron Man 2 (2010)

Po docela ukecaném prvním díle, přišlo konečně to na co jsem čekal, mnohem více akce a mnohem lepší záporák. Iron Man 2 je mnohem lepší než předchozí film. Nemám co bych mohl vytknout, dostal jsem přesně to co jsem chtěl. Osobně jsem viděl film v originále, takže nejsem při hodnocení nijak ovlivněný údajně zmršeným českým dabingem. Co dodat snad ať už je tady další díl a hlavně The Avengers!!! 5*

Splice (2009)

Na film jsem se od prvního traileru docela těšil, a musím říct, že film se mi velice líbil. Pokud nechcete nějaký extra zamotaný příběh na dvě hodiny a chcete si prostě sednout a podívat se na dobrý film, který neurazí ( až na některé imbecilní jedince, kteří film neviděli, jinak by nepsali takové naprosto šílené nesmysly ). Zkrátka z filmu na mě od začátku dýchala taková ta zvědavost, co a kdy a jak se stane a jako to nakonec dopadne, velmi mě taky potěšil mírný hororový nádech zvláště ke konci. Opravdu vynikající film jednoduchý příběh, skvělá atmosféra, co více si přát? Hodnocení...uvažoval jsem o 4 hvězdičkách, ale musím dát 5* abych alespoň trochu přebil hodnocení od některých zdejších inteligentních jedinců, kteří si tím že dají nízké hodnocení léčí asi nějaké mindrák. Aneb také jak řekl verbal111: "Solidně natočený Muchoidní Alien, který může urazit tak maximálně inteligenty!"

Centurion (2010)

Moc jsem od toho filmu nečekal, ikdyž jsem si říkal, že úplně špatné to nebude podle traileru. O to více jsem byl pak překvapený, film mi totálně vyrazil dech. Akce byla brutální a syrová, celý příběh a atmosféra byla hodně temná prakticky od samého začátku, pomalu jsem se nestačil divit, všechno do sebe tak nádherně zapadá. Tento film řadím mezi 300 bitva u Thermopyl mezi nejlepší historický film který jsem kdy viděl, kromě zmíněných 300 se tomu nic nevyrovná. Neil Marshall nezklamal, po špičkových Psích vojácích a Pádu do tmy, nám naservíroval další syrovou řezničinu s poutavou výpravou a hutnou atmosférou, klobouk dolů a doufám, že se od něj dočkám dalších filmů. Bez přemýšlení dávám 100% nebo-li chcete 5*

Solomon Kane (2009)

Velice temný a syrový příběh s velmi dobrou atmosférou, který podtrhuje navíc vynikající herecký výkon Jamese Porefoya. Moc jsem od tohoto filmu nečekal, ale byl jsem nakonec velmi mile překvapen, např. takový Souboj titánů na který jsem se moc těšil, je podle Solomona Kenea jen slabý odvar! Přesně takhle si představuji temnou fantasy. Dávám 5* bez přemýšlení zcela zaslouženě!