panMartin

Martin Marty

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 22.11.2020  20:47

Jon Favreau je veliký profesionál. Máme příběh Mandaloriana. S tím, že je v rámci souvislosti a logiky zpracován na jedničku. Je vidět, že Star Wars umí fungovat i bez světelných mečů. Hlavní postava je velmi charismatická a bavila mě komunita ohledně námezdních lovců. I když 99% času hlavnímu hrdinovi nevidíte do tváře, cítíte i tak sympatie k němu. The Mandalorian hodně překvapil, v mých očích i po těch "špatných" Star Wars za poslední roky. Ale co si budeme povídat Baby Yoda se stal jednoznačně nejlepší (a hlavně nejroztomilejší) postavou Hvězdných válek a bez něj by to byla nuda. Těším se na druhou sérii.

• 14.10.2020  19:27

Dával jsem si na čas se shlédnutím.... Je skoro až nadpřirozené, kolik energie v sobě tento snímek má. Singere smekám. Oživil jsi legendu a fenomén takovým způsobem v který jsem ani nedoufal. Úžasný snímek, ze kterého jsem měla téměř po celou dobu husí kůži. Jejich hudba, jejich energie... prostě neskutečná záležitost. Remi Malek v životním výkonu nechal Fredieho ještě jednou ožít. Bylo zřejmé, že přípravu vzal velmi vážně. Nastudoval každý Fredieho pohyb. Opravdu je to krásně natočeno hlavně od všech herců. Je i na jednu stranu hodně dobře ,že se autoři vyhnuli úplně posledním létům Freddieho a naopak ho vyobrazili ještě v plné síle, takového jakého si ho máme pamatovat. Po celou dobu jsem cítil tu energii, lásku, přátelství, ale i tragédii, smutek.. Zkrátka emoce všeho druhu.. Fantastický životopis (i když nééé úplně popravdě hodně toho je smyšlený) jednoho z nejlepších muzikantů této planety.

• 13.10.2020  17:44

Nádherný a kouzelný dětský animák ne jen pro malé diváky o jedné velké cestě za pochopením lásky a tím, proč nezabíjet zvířátka. Nemůžu si pomoct, ale já tyhle pohádky prostě miluju. Dobře vyprávěný příběh, inteligentní pointa, sympatičtí a dobře vykreslení hrdinové a nádherná výprava a scény, které jsou svou krásou dechberoucí. Hezká animace ,příběh, hudba... Moc se mi líbil také, např.: dabing. Prostě to má svoje kouzlo a myslím, že nějaké nedostatky (které určitě film má) tady nemá cenu řešit.

• 7.10.2020  17:51

S odstupem času musím říct, že si nemohu vybavit, o čem vlastně film byl. Jednu hvězdu dávám jen za výkon kaskadérů. Jinak je film tutový odpad. V jedničce to ještě byla sranda a dalo se to skousnout, ale tohle už fakt přehnali. Snaha udělat z hlavní postavy něco jako 007. Dementnost filmů s Vinem Dieslem dosáhla už poněkolikáté svého vrcholu. Scénář snad ani nemá cenu komentovat...To je ale do nebe volající píčovina. No a to je všechno, co jsem chtěl napsat.

• 14.9.2020  19:12
    Tenet (2020)

Mám pocit že mi vyletěl mozek z hlavy. Maximálně vyčerpávající film vyžadující absolutní pozornost po celou stopáže, protože jakmile člověk jenom na chvíli vypne, už nemá prakticky žádnou šanci dostat se zpět. Tenet není pro každého a ne každý bude vědět po jednom shlédnutí, která bije. Jeden z těch filmů, které nejen toužíte znovu vidět, ale hlavně potřebujete, abyste věděli, kolik kulišáren se v něm ještě schovává. Na první pohled Nolan posouvá určitou "složitost vyprávění" z Počátku, či Interstellaru zase o level výš. Přesně jak říká jedna z postav “nesnaž se to pochopit, musíš to cítit”, no a já to kurevsky cítil. Nicméně mám pocit, že jsem pochopil tak 30% toho, co nám chtěl Nolan sdělit. Ale tak to mám obdobně se všemi počiny z Nolanových filmů. John David Washington hraje výtečně. Umí se rvát, má šarm i vtip. Pattinson je jinak výborný a jeho postavu je velmi snadné si oblíbit. Branagh ztvárnil dokonalého padoucha. Naopak půvab dodává Elizabeth Debicki v roli jeho ženy. Michael Caine jinak nesmí klasicky u Nolanova filmu chybět. Perfektní hudba, výborný střih, nádherná kamera. Škoda že tomu chytráci typu verbala apod budou schválně kurvit hodnocení, ale to už k tomu tady na CSFD holt patří - a vlastně to tím víc ukazuje jak je to skvělý film. Člověk na to musí znovu do kina. Film jako celek mě naprosto pohltil a tudíž nemůžu hodnotit jinak než plnou palbou!

• 31.8.2020  19:47

Slabé, hloupé, trapné. Prostě takový nijaký film. Upřímně jsem se zasmál jednou, maximálně dvakrát. Z milosti dávám 1* za super pivní kapelu Brutus a jejich ,,Opijem se,,. Jinak film vyložený odpad. Na té Nově zřejmě vůbec nejsou soudní, když zafinancují a vypustí do kin něco tak strašného.

• 2.8.2020  10:21

Za mě obrovské překvapení. Příběh filmu je lidský, příjemný a odpočinkový. Už od začátku víte jak to dopadne, protože to je strašně průhledné. Ale ono to ani moc nevadí, cílem filmu je hlavně pobavit a odpočinout si u něj a to se tu vyloženě podařilo. Velmi příjemný nenásilný humor. Chválím i výběr herců a to jak se svých rolí zhostili. Já se i tak rozplývám nad úsměvem Veroniky Kubařové a mužské části castingu vládne jednoznačně Vetchý, který se stará o většinu humoru byl skvělý. Vhodně byla zvolená i muzika. Za mě prostě nečekaná spokojenost.

• 28.7.2020  21:28

Emoční ždímačka. I v tomto druhém dílu pokračuje brutální citové mučení od prvních do posledních minut. Druhé Psí poslání v podstatě kopíruje svého předchůdce - hlavní psí hrdina se akorát převtěluje do jiných ras a doprovází na cestě životem jinou postavu. Nicméně i v tomto případě jsem se nechal unést na krásně odvyprávěném příběhu, který je sice skrz naskrz americký, plný klišé, ale přesto milý, dojemný od srdce. Povinnost pro každého, kdo má pejsky rád.

• 28.7.2020  20:33

Očividně to udělalo velkej boom i po druhém díle, tak proč nenatočit trojku. Bohužel už to ale nedokázalo jet v zajetých kolejích předešlých dílů. Bohužel přeobsazení partnerky hlavní postavy tomu taky neprospívá. Elyas M´Barek je frajer pořád :D a parta studentů je pořád stejně blbá. A poprvé mi přišlo, že to nebavilo ani M´Bareka, na kterém celá trilogie stála. Bral bych to jako konec německé trilogie, která se jim mimořádně povedla a dál bych to nepokoušel.

• 27.7.2020  20:03

Tentokrát už ne, teď už toho je fakt moc. Díl od dílu strašnější. V životě jsem se necítil tak vyčerpaně ze sledování blockbusteru, jako v případě Transformers...a to jsem to nedokoukal..... nešlo to. Z mého pohledu naprostá katastrofa.

• 27.7.2020  18:37

Druhý příběh nájemného zabijáka je stejně zneklidňující jako ten první. Druhé řádění na americko-mexickém pomezí je ve znamení navazování. Drogové kartely se začaly podílet na pašování teroristů přes mexické hranice (skvělý úvod v marketu), čemuž má rozpoutáním války mezi nimi udělat přítrž agent Josh Brolin. Dostává volnou ruku, takže do party kromě elitních žoldáků vezme i starého známého Benicia Del Tora. Znovu se od samého začátku ocitáme v neskutečně odporné realitě současného koloběhu násilí a smrti za skryté účasti státní moci, z něhož není úniku. Celý film jsem si lebedil, jak tam vše náramně funguje - skvělá zápletka, excelentní hudba, luxusní atmosféra, výborný scény, perfektní casting (Del Toro a Brolin jsou prostě neskutečný machři). Závěr za mě naprosto geniální! Rychle sem s trojkou.

• 15.7.2020  21:27
    Outsider (TV seriál) (2020)

První tři epizody jsou excelentní, mají hutnou atmosféru a perfektní budování příběhu. Jenže od zhruba 5. epizody to všechno začíná jít do kytek. A zbývajících 5 dílů je už na škodu a bylo by lepší je stáhnout do 1 dílu. Celá ta banda detektivů je naprosto skvěle zahraná, nejvíc pochopitelně vyčnívá Ben Mendelsohn a Cynthie Eriv. Prostě to skončí a mě je to po úvodní seriálové eufórii úplně jedno. Seriál, který by byl opravdu kvalitní, kdyby se nevyřešitélné vyřešilo nějakým reálným způsobem a ne žádnou záhadou. Doufal jsem, že přijde parádní finále, ale bohužel bylo dost nepřesvědčivé. Škoda promarněné šance.

• 15.7.2020  19:04

Skvělý návrat Mizerů! Líbila se vám jednička a dvojka? Pak není tady co řešit. Třetí díl je opět výborně nahláškovaný. Náramně povedená akční zábava, která rozhodně nedělá předešlým dílům ostudu. Nečekal jsem, že to bude Mizerům i po těch letech takhle šlapat. Duo Mike a Marcus je pořád parádní a líbilo se mi, jak se režiséři více věnují postavám, než tomu bylo v předchozích dílech. Akce už není tak velkolepá a kulervoucí, jako tomu bylo pod Bayovou taktovkou (akce je na vysoké úrovni, ale chybí mi tam ten klasický Bayův driving), pořád se ale jedná o dost nadprůměrnou akční záležitost. Smith s Lawrencem pořád mají skvělou chemii a i nové postavy a taková ta generační obměna funguje fajnově. Smith tu roli potřeboval jako sůl a snad mu znovu nastartuje kariéru. A Lawrence lepší roli mít už nikdy nebude. Tohle je trefa do černého, snad jen škoda trochu slabšího záporáka. Nebýt přepáleného digi finále tak by to bylo ještě lepší. Příště jestli bude další díl,tak nejlepší by bylo ať nečekáme tolik dlouhých let.

• 24.5.2020  11:10

Netřeba mnoha slov. Brilantní ve všech směrech. Má to neuvěřitelně silné momenty. Film a i jeho hudební stopa zanechala tak velký dojem že nemůžu dát míň. Snímek plný energie, emocí, skvělé hudby a nadstandardních hereckých výkonů. Zrodila se hvězda je skvělý film se skvělými výkony (výborný herec Bradley Cooper výborně zpívá a výborná zpěvačka Lady Gaga výborně hraje. Bradley si snad nemohl přát lepší režisérskou premiéru.

• 23.5.2020  11:18

Předpokládal jsem, že Geostorm bude kravina, ale zároveň i klasická neškodná jednohubka. Výsledek? To je ale strašná sračka. V podstatě zbytečný film, který by tak chtěl být áčkový, až je k smíchu ve svém podání béčkovostí. Butlera docela můžu, bohužel zde nefunguje ani jeho charisma, do čeho jsi to zas vlezl? Toho Ed Harrise v tomhle braku je mi líto. Logika byla spláchnutá kamsi do záchodu už při psaní scénáře. Jestli tohle herci vydrželi hrát bez ztráty sebeúcty, tak zaslouží cenu. Ne, to se do konce dokoukat nedá. Ale já to dal.......

• 23.5.2020  10:55

Tak to mám za sebou a vůbec nevím o čem to bylo. Akorát vím,že to bylo trapný a nudný a o ničem. Vlastně ani nevím, proč tu jednu dávám. Ve skutečnosti si to zaslouží pořádnou facku a odpad. No ten scénář byl neskutečně tragický, prakticky vůbec neudržel moji pozornost. Obsazení bylo sice skvělé ale to však k dobrému filmu nestačí. Mdlý soundtrack i přístup k režii, ale hlavně hrozný, hrozný, strašný, tragický příběh. Hemsworth začíná být znakem nedívatelných sraček. Nevím proč, ale ti trpaslíci mi straně vadili. Dokonce i jejich vtipy jsem znal dřív, něž je vyslovily...... Kde a odkud se však berou peníze na projekty, které nemají hlavu, ani patu?

• 25.2.2020  18:59

Parádní animovaná retro detektivka. Disney dokázal, že i v dnešní době lze úspěšně točit pro široké publikum. Velice oceňuji hlavně příběh, protože jde o zcela nový nápad, nekopíruje to žádnou jinou pohádku. Město tak živé a do posledního detailu propracované, že chvílemi věříte, že by mohlo i fakt něco takového existovat. Detektivní příběh v hlavní roli s roztomilou králičí policistkou a vychytralým lišákem má říz a jede na plný plyn. Zmiňovaní lenochodi nemají chybu. Je to film postavený na přátelství. Zootropolis má v sobě tolik vtipu a pozitivní energie, jako málokterý film. Co se týče animace, tak ta je na špičce svých možností a skvěle ji dokresluje i příjemná hudba. Skvělá zábava pro celou rodinku!

• 23.2.2020  11:01

Celkově Johnny English znovu zasahuje nepřináší do své série nic nového, natož převratného. Prostě jen dál zůstává parodickou špionážní komedií. Drží si to stále stejnou kvalitu. I proto jsem viděl zatím všechny díly a musím říct, že bych se vůbec nebránil dalšímu. Rowan Atkinson prostě je komik a mě baví se na něj dívat. Pozitivně lze také rozhodně hodnotit herecký výkon Emmy Thompson jako premiérky a krásně sexy Olgu Kurylenko jako Bond girl. Jinak hlavní záporák docela slabota. A musím vyzdvihnout naprosto fantastickou taneční scénu! Ovšem jako milá jednohubka na večer to je jako dělané.

• 22.2.2020  11:26

Já nevím na co si tenhle film hraje, ale je to fakt bídná bída. Alenka 2 aneb snaha o vyždímání emocí a peněženek. Nejhorší je, když vám film přijde trapný hned od první minuty. V tom filmu není nic. Nic zajímavého, nic vtipného, nic originálního, zkrátka zde není nic dobrého. Doporučuji sledovat pod vlivem nějaké omamné látky, bude to i tak stát stále za starou bačkoru. Nelíbila se mi jednička, nelíbila se mi dvojka

• 21.2.2020  21:39
    Venom (2018)

Dost dobře nerozumím tomu vysokému hodnocení. Od snímku Venom jsem po prvních negativních ohlasech a zklamaných recenzích neočekával vůbec nic. Venom je totiž zoufale nudný, nedotažený a tak nějak celkově úplně zbytečný film. V první polovině snímku se totiž neděje vůbec NIC. Tom Hardy se jen tak potuluje po ulicích San Francisca, s notnou dávkou pubertálních vtípků konverzuje se svým symbiontem. V druhé polovině se sice začne něco dít, nicméně jsou to jen digitální noční "orgie", při nichž sotva rozeznáte kdo je kdo a co se vlastně děje. Posledním hřebíčkem do rakve této tragédie je samotný Tom Hardy, který se na postavu Eddieho Brocka prostě nehodí. Doufám, že tvůrci dají na radu kritiků a k této odbočce se už nikdy nevrátí ale to se nestane za chvilku tu máme pokračování. Chápu, že se to jisté věkové skupině může líbit, jsem asi starej...nebo mám mozek na správným místě.

• 5.2.2020  19:52

Evropané nemají ani potuchy, že něco takového ještě dnes může existovat, přesto je až děsivě skutečný, Neskutečně pravdivě a zajímavě natočené drama, které je vlastně velice nevšední, ale zároveň působí tak skutečně, až mrazilo po zádech. Danny Boyle není zrovna režisér, který by mi sedl ale Danny Boyle nezklamal, sice jsem neočekával, že se bude prolínat v čase, tak jsem měl ze začátku menší problém, ale naštěstí film je přehledně pospojován, že jsem během pár minut pochopil, o co se jedná. Film, který mě rozesmál, zároveň rozbrečel a chytl za srdce. Výborná hudba, scénář a především námět podle skutečné události. Herecké obsazení neznám a možná právě proto jsem si ho i tolik oblíbil. Film, který se málokomu nezaryje pod kůži. A ten konec byl klasicky hollywoodsky přeslazený, jenže po tom všem utrpení co si mladý hrdina musel projít jsem si sám přál aby vše dobře dopadlo. Nemám filmu co vytknout .

• 22.1.2020  21:18

Cameronový první dva filmy jsou kultovní záležitosti na který nedám dopustit, ale tenhle nejnovější příspěvek je úplná katastrofa. Očekával jsem, že pod Cameronovým dohledem dosteneme další příběh, který bude mít nějakou hloubku a ,,něco" nového ... a ono nic. Jako vážně se pod tohle podepsal i James Cameron....... Linda Hamilton u té se nedivím 25 let hrála úplný hovno...... a Arnold Schwarzenegger..... jdi mi do prdele prodejná děvko no ale bez nich by po tom neštěkl ani pes!! Po jedničce a dvojce má být skutečně toto? Chcete mi vážně do prdele říct, že Terminátor po splněni mise, dostal rozum, usadil se někde v lesíku, našel si ženu se synáčkem. Jak se z filmu o vraždícím kyborgovi stane rodinný film. Takže špatný je úplně všechno. Ani triky neuchvátily. Zatloukl se ten poslední pomyslný hřebík to Terminátoří rakve! Předešlý Genisys taky nebyla žádná super bomba, ale tohle pokračování je ještě horší. Za normálních okolností bych film hodnotil odpadem, jednu hvězdičku ale přece jen dávám.

• 22.1.2020  19:37
    Annapolis (2006)

Americké námořnictvo, to je elita. Ano, jasně, je to celé jedno veliké klišé. Annapolis nabízí solidní a místy předvídatelný příběh, slušný soundtrack. Za krásnou Jordanu Brewster sympatického James Franco a tvrďáka Tyrese Gibson dávám body navíc. Přesto film stojí za podívání už jen kvůli tomu závěrečnému zápasu. Taková tuctovka, co vám udělá radost. A mě dvojnásobně protože mám rád to prostředí ringu.

• 15.1.2020  21:16

Postava Ramba mě provází od útlého věku a je to prostě obrovská srdcovka takže nostalgie jako sviňa. Jsem rád, že i poslední díl neztrácí na své kvalitě. Sylvester Stallone na to pořád má a jde z něj respekt jak z rozzuřeného býka. Scénář žádné překvapení, ale to od toho nikdo nečeká. Před 10 lety jsem Slyovi děkoval za neskutečnou akční jízdu v Barmě a teď mu musím poděkovat za kouzelně smutný příběh otcovské lásky a pomsty. Kdo chce hledat chyby vždycky si ji najde a kdo se chce 90 minut skvěle bavit, tak si film užije. Smekám před touto rozlučkou největšího akčního hrdiny filmového plátna. RAMBO je kult a nechce se mi s ním loučit.

• 8.1.2020  21:29

Žádné digitální triky a finty, jenom film. Slušná kriminálka ze staré školy z doby, kde nebylo třeba triků a kaskadérů na natočení dobrého krimi filmu se Stevenem McQueenem v hlavní roli. Charismatický Steve McQueen dodává tomuto filmu s jednoduchým scénářem, ale zajímavým provedením tu správnou jiskru. Legendární honičku (Ford Mustang vs Dodge Charger) asi moc připomínat nemusím. Celý film podkresluje excelentní hudba Lalo Schifrina. Bullit je kult a to ani nemusel být dokonalý. Jsem rád, že jsem konečně Bullitta viděl.

• 8.1.2020  21:11

Nudná záležitost, u které se nemůžete smát protože tam není jediný vtip a není to ani drama, u kterého byste si vychutnávali filmařinu. Zbytečný film plný hereckých hvězd, ale bohužel úplně o ničem. A velmi se divím, že Balzerová a Vilhelmová kývly na takový scénář.... No jo peníze nesmrdí. Na filmu se mi nejvíc líbilo, že nebyl moc dlouhý. Nechápu, že se na takový kraviny furt najdou peníze.

• 26.12.2019  20:36
    The Punisher - Season 1 (série) (2017)

První série je super. Celé je to dramatické, intenzivní, extrémně krvavé a hbitě natočené. Trošku jsem se obával, že Punisher nedokáže utáhnout vlastní seriál, ale po zhlédnutí první série musím uznat, že jsem mu křivdil. Samozřejmě jeho práh bolesti a toho co vydrží je asi trochu mimo. Žádný smrtelník by nepřežil to co on, ale jako komiksový hrdina má právo na určitou nesmrtelnost. Jon se jako Punisher narodil. Není to žádná počítačová animace a podobný hovadiny jako v Avengerech. Bomba s kvalitním příběhem, soundtrackem. Hodně se mi líbila zápletka o veteránech v USA a i postava, která s ní souvisela. Naštěstí je tohle ale typickej příklad toho, kdy se hlavní herec pro roli vyloženě narodil. Co se týče ostatních herců, mi splnili očekávání na jedničku(krásná mamina Jaime Ray Newman, sexy sefredaktorka Deborah Ann Woll, přátelský Ebon Moss-Bachrach, a neskutečně krásně snědá Perská Amber Rose Revah a nebo zákeřnej Ben Barnes). Už se těším na další sérii.

• 18.12.2019  20:58
    Černé vdovy (TV seriál) (2019)

Debilita,nereálné a nelogické. Lze proto prominout poměrně velké množství nelogičností v chování postav, a to včetně policie. Takže co jsem viděl? Vražedkyně unikly trestu, protože jim to hlavní vyšetřovatel „odpustil“. Jeden ze „zabitých“ se na samém konci ujistí, že ho jeho žena chtěla odpálit do povětří dortem k jeho narozeninám…a chystá se s ní na další společně prožitá léta. To, že mu jeho milenka uteče s jeho penězma nijak neřeší¨. Vrcholem všeho je pak humor vycházející z vyskytnutí se Brňáka v Praze. Bavila mě hlavně Jitce Čvančarové, která role maximálně sedla. Siposová byla dřevo ale sexy Slovenka a Plodková taková taková blbka ale též se na ní hezky koukalo.Samotný konec byl stejné zklamání jako celý seriál.

• 18.12.2019  19:54
    Strážmistr Topinka (TV seriál) (2019)

Seriál má lehounce sestupnou tendenci. Detektivní linka je úplně prdlá,. Ale i tak neurazí. Taková pohodička. Naprosto mimo realitu dnešního světa, chudáci ,,normální´ policajti. I role Bartošky byla hodně slabá. Robert Mikluš mě jako Strážmistr Topinka bavil.

• 18.12.2019  19:33
    Princip slasti (TV seriál) (2019)

Neskutečná nuda ... utahané, bez zápletky. Tak jsem se pronudil až k desátému dílu. Už jsem byl zmatený. Kolik mrtvol? Kolik amputovaných rukou? Potenciál to mělo. A ten dabing je příšerný ten mě taky dostával. Buczkowska mi zase tak nevadila, Roden průměrný výkon, ale rozčilovali mě ty debilní rukavice Sergeje Strelnikova. Rozuzlení má být napínavé a překvapující, místo čehož je trapné a zavádějící.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31