panMartin

Martin Marty

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 24.5.2020  11:10

Netřeba mnoha slov. Brilantní ve všech směrech. Má to neuvěřitelně silné momenty. Film a i jeho hudební stopa zanechala tak velký dojem že nemůžu dát míň. Snímek plný energie, emocí, skvělé hudby a nadstandardních hereckých výkonů. Zrodila se hvězda je skvělý film se skvělými výkony (výborný herec Bradley Cooper výborně zpívá a výborná zpěvačka Lady Gaga výborně hraje. Bradley si snad nemohl přát lepší režisérskou premiéru.

• 23.5.2020  11:18

Předpokládal jsem, že Geostorm bude kravina, ale zároveň i klasická neškodná jednohubka. Výsledek? To je ale strašná sračka. V podstatě zbytečný film, který by tak chtěl být áčkový, až je k smíchu ve svém podání béčkovostí. Butlera docela můžu, bohužel zde nefunguje ani jeho charisma, do čeho jsi to zas vlezl? Toho Ed Harrise v tomhle braku je mi líto. Logika byla spláchnutá kamsi do záchodu už při psaní scénáře. Jestli tohle herci vydrželi hrát bez ztráty sebeúcty, tak zaslouží cenu. Ne, to se do konce dokoukat nedá. Ale já to dal.......

• 23.5.2020  10:55

Tak to mám za sebou a vůbec nevím o čem to bylo. Akorát vím,že to bylo trapný a nudný a o ničem. Vlastně ani nevím, proč tu jednu dávám. Ve skutečnosti si to zaslouží pořádnou facku a odpad. No ten scénář byl neskutečně tragický, prakticky vůbec neudržel moji pozornost. Obsazení bylo sice skvělé ale to však k dobrému filmu nestačí. Mdlý soundtrack i přístup k režii, ale hlavně hrozný, hrozný, strašný, tragický příběh. Hemsworth začíná být znakem nedívatelných sraček. Nevím proč, ale ti trpaslíci mi straně vadili. Dokonce i jejich vtipy jsem znal dřív, něž je vyslovily...... Kde a odkud se však berou peníze na projekty, které nemají hlavu, ani patu?

• 25.2.2020  18:59

Parádní animovaná retro detektivka. Disney dokázal, že i v dnešní době lze úspěšně točit pro široké publikum. Velice oceňuji hlavně příběh, protože jde o zcela nový nápad, nekopíruje to žádnou jinou pohádku. Město tak živé a do posledního detailu propracované, že chvílemi věříte, že by mohlo i fakt něco takového existovat. Detektivní příběh v hlavní roli s roztomilou králičí policistkou a vychytralým lišákem má říz a jede na plný plyn. Zmiňovaní lenochodi nemají chybu. Je to film postavený na přátelství. Zootropolis má v sobě tolik vtipu a pozitivní energie, jako málokterý film. Co se týče animace, tak ta je na špičce svých možností a skvěle ji dokresluje i příjemná hudba. Skvělá zábava pro celou rodinku!

• 23.2.2020  11:01

Celkově Johnny English znovu zasahuje nepřináší do své série nic nového, natož převratného. Prostě jen dál zůstává parodickou špionážní komedií. Drží si to stále stejnou kvalitu. I proto jsem viděl zatím všechny díly a musím říct, že bych se vůbec nebránil dalšímu. Rowan Atkinson prostě je komik a mě baví se na něj dívat. Pozitivně lze také rozhodně hodnotit herecký výkon Emmy Thompson jako premiérky a krásně sexy Olgu Kurylenko jako Bond girl. Jinak hlavní záporák docela slabota. A musím vyzdvihnout naprosto fantastickou taneční scénu! Ovšem jako milá jednohubka na večer to je jako dělané.

• 22.2.2020  11:26

Já nevím na co si tenhle film hraje, ale je to fakt bídná bída. Alenka 2 aneb snaha o vyždímání emocí a peněženek. Nejhorší je, když vám film přijde trapný hned od první minuty. V tom filmu není nic. Nic zajímavého, nic vtipného, nic originálního, zkrátka zde není nic dobrého. Doporučuji sledovat pod vlivem nějaké omamné látky, bude to i tak stát stále za starou bačkoru. Nelíbila se mi jednička, nelíbila se mi dvojka

• 21.2.2020  21:39
    Venom (2018)

Dost dobře nerozumím tomu vysokému hodnocení. Od snímku Venom jsem po prvních negativních ohlasech a zklamaných recenzích neočekával vůbec nic. Venom je totiž zoufale nudný, nedotažený a tak nějak celkově úplně zbytečný film. V první polovině snímku se totiž neděje vůbec NIC. Tom Hardy se jen tak potuluje po ulicích San Francisca, s notnou dávkou pubertálních vtípků konverzuje se svým symbiontem. V druhé polovině se sice začne něco dít, nicméně jsou to jen digitální noční "orgie", při nichž sotva rozeznáte kdo je kdo a co se vlastně děje. Posledním hřebíčkem do rakve této tragédie je samotný Tom Hardy, který se na postavu Eddieho Brocka prostě nehodí. Doufám, že tvůrci dají na radu kritiků a k této odbočce se už nikdy nevrátí ale to se nestane za chvilku tu máme pokračování. Chápu, že se to jisté věkové skupině může líbit, jsem asi starej...nebo mám mozek na správným místě.

• 5.2.2020  19:52

Evropané nemají ani potuchy, že něco takového ještě dnes může existovat, přesto je až děsivě skutečný, Neskutečně pravdivě a zajímavě natočené drama, které je vlastně velice nevšední, ale zároveň působí tak skutečně, až mrazilo po zádech. Danny Boyle není zrovna režisér, který by mi sedl ale Danny Boyle nezklamal, sice jsem neočekával, že se bude prolínat v čase, tak jsem měl ze začátku menší problém, ale naštěstí film je přehledně pospojován, že jsem během pár minut pochopil, o co se jedná. Film, který mě rozesmál, zároveň rozbrečel a chytl za srdce. Výborná hudba, scénář a především námět podle skutečné události. Herecké obsazení neznám a možná právě proto jsem si ho i tolik oblíbil. Film, který se málokomu nezaryje pod kůži. A ten konec byl klasicky hollywoodsky přeslazený, jenže po tom všem utrpení co si mladý hrdina musel projít jsem si sám přál aby vše dobře dopadlo. Nemám filmu co vytknout .

• 22.1.2020  21:18

Cameronový první dva filmy jsou kultovní záležitosti na který nedám dopustit, ale tenhle nejnovější příspěvek je úplná katastrofa. Očekával jsem, že pod Cameronovým dohledem dosteneme další příběh, který bude mít nějakou hloubku a ,,něco" nového ... a ono nic. Jako vážně se pod tohle podepsal i James Cameron....... Linda Hamilton u té se nedivím 25 let hrála úplný hovno...... a Arnold Schwarzenegger..... jdi mi do prdele prodejná děvko no ale bez nich by po tom neštěkl ani pes!! Po jedničce a dvojce má být skutečně toto? Chcete mi vážně do prdele říct, že Terminátor po splněni mise, dostal rozum, usadil se někde v lesíku, našel si ženu se synáčkem. Jak se z filmu o vraždícím kyborgovi stane rodinný film. Takže špatný je úplně všechno. Ani triky neuchvátily. Zatloukl se ten poslední pomyslný hřebík to Terminátoří rakve! Předešlý Genisys taky nebyla žádná super bomba, ale tohle pokračování je ještě horší. Za normálních okolností bych film hodnotil odpadem, jednu hvězdičku ale přece jen dávám.

• 22.1.2020  19:37
    Annapolis (2006)

Americké námořnictvo, to je elita. Ano, jasně, je to celé jedno veliké klišé. Annapolis nabízí solidní a místy předvídatelný příběh, slušný soundtrack. Za krásnou Jordanu Brewster sympatického James Franco a tvrďáka Tyrese Gibson dávám body navíc. Přesto film stojí za podívání už jen kvůli tomu závěrečnému zápasu. Taková tuctovka, co vám udělá radost. A mě dvojnásobně protože mám rád to prostředí ringu.

• 15.1.2020  21:16

Postava Ramba mě provází od útlého věku a je to prostě obrovská srdcovka takže nostalgie jako sviňa. Jsem rád, že i poslední díl neztrácí na své kvalitě. Sylvester Stallone na to pořád má a jde z něj respekt jak z rozzuřeného býka. Scénář žádné překvapení, ale to od toho nikdo nečeká. Před 10 lety jsem Slyovi děkoval za neskutečnou akční jízdu v Barmě a teď mu musím poděkovat za kouzelně smutný příběh otcovské lásky a pomsty. Kdo chce hledat chyby vždycky si ji najde a kdo se chce 90 minut skvěle bavit, tak si film užije. Smekám před touto rozlučkou největšího akčního hrdiny filmového plátna. RAMBO je kult a nechce se mi s ním loučit.

• 8.1.2020  21:29

Žádné digitální triky a finty, jenom film. Slušná kriminálka ze staré školy z doby, kde nebylo třeba triků a kaskadérů na natočení dobrého krimi filmu se Stevenem McQueenem v hlavní roli. Charismatický Steve McQueen dodává tomuto filmu s jednoduchým scénářem, ale zajímavým provedením tu správnou jiskru. Legendární honičku (Ford Mustang vs Dodge Charger) asi moc připomínat nemusím. Celý film podkresluje excelentní hudba Lalo Schifrina. Bullit je kult a to ani nemusel být dokonalý. Jsem rád, že jsem konečně Bullitta viděl.

• 8.1.2020  21:11

Nudná záležitost, u které se nemůžete smát protože tam není jediný vtip a není to ani drama, u kterého byste si vychutnávali filmařinu. Zbytečný film plný hereckých hvězd, ale bohužel úplně o ničem. A velmi se divím, že Balzerová a Vilhelmová kývly na takový scénář.... No jo peníze nesmrdí. Na filmu se mi nejvíc líbilo, že nebyl moc dlouhý. Nechápu, že se na takový kraviny furt najdou peníze.

• 26.12.2019  20:36
    The Punisher - Season 1 (série) (2017)

První série je super. Celé je to dramatické, intenzivní, extrémně krvavé a hbitě natočené. Trošku jsem se obával, že Punisher nedokáže utáhnout vlastní seriál, ale po zhlédnutí první série musím uznat, že jsem mu křivdil. Samozřejmě jeho práh bolesti a toho co vydrží je asi trochu mimo. Žádný smrtelník by nepřežil to co on, ale jako komiksový hrdina má právo na určitou nesmrtelnost. Jon se jako Punisher narodil. Není to žádná počítačová animace a podobný hovadiny jako v Avengerech. Bomba s kvalitním příběhem, soundtrackem. Hodně se mi líbila zápletka o veteránech v USA a i postava, která s ní souvisela. Naštěstí je tohle ale typickej příklad toho, kdy se hlavní herec pro roli vyloženě narodil. Co se týče ostatních herců, mi splnili očekávání na jedničku(krásná mamina Jaime Ray Newman, sexy sefredaktorka Deborah Ann Woll, přátelský Ebon Moss-Bachrach, a neskutečně krásně snědá Perská Amber Rose Revah a nebo zákeřnej Ben Barnes). Už se těším na další sérii.

• 18.12.2019  20:58
    Černé vdovy (TV seriál) (2019)

Debilita,nereálné a nelogické. Lze proto prominout poměrně velké množství nelogičností v chování postav, a to včetně policie. Takže co jsem viděl? Vražedkyně unikly trestu, protože jim to hlavní vyšetřovatel „odpustil“. Jeden ze „zabitých“ se na samém konci ujistí, že ho jeho žena chtěla odpálit do povětří dortem k jeho narozeninám…a chystá se s ní na další společně prožitá léta. To, že mu jeho milenka uteče s jeho penězma nijak neřeší¨. Vrcholem všeho je pak humor vycházející z vyskytnutí se Brňáka v Praze. Bavila mě hlavně Jitce Čvančarové, která role maximálně sedla. Siposová byla dřevo ale sexy Slovenka a Plodková taková taková blbka ale též se na ní hezky koukalo.Samotný konec byl stejné zklamání jako celý seriál.

• 18.12.2019  19:54
    Strážmistr Topinka (TV seriál) (2019)

Seriál má lehounce sestupnou tendenci. Detektivní linka je úplně prdlá,. Ale i tak neurazí. Taková pohodička. Naprosto mimo realitu dnešního světa, chudáci ,,normální´ policajti. I role Bartošky byla hodně slabá. Robert Mikluš mě jako Strážmistr Topinka bavil.

• 18.12.2019  19:33
    Princip slasti (TV seriál) (2019)

Neskutečná nuda ... utahané, bez zápletky. Tak jsem se pronudil až k desátému dílu. Už jsem byl zmatený. Kolik mrtvol? Kolik amputovaných rukou? Potenciál to mělo. A ten dabing je příšerný ten mě taky dostával. Buczkowska mi zase tak nevadila, Roden průměrný výkon, ale rozčilovali mě ty debilní rukavice Sergeje Strelnikova. Rozuzlení má být napínavé a překvapující, místo čehož je trapné a zavádějící.

• 17.12.2019  21:33

Po průměrným prvním díle a stupidním druhým díle tu máme ještě větší humus než jsem čekal. Pokud očekáváte nějaké citlivé zakončení dějových linek a osudů jednotlivých postav které byly načrtnuty v minulých dílech, máte smůlu. Místo Waititiho mohli klidně posadit na režisérskou židli strašáka do zelí a zbytek by odřídili tvůrci digitálních efektů. Jistota, jako byl prý humor, který určitě exceluje u 10 letých dětí u mě bohužel nezafungoval. Příběh tragickej, zábava na bodě mrazu a z postav, které mají působit jako hrdinové, dělají akorát bandu debilů. Navíc prakticky bez příběhu a silně orientovaný na pubertální mládež. Nejlepší pasáž je návštěva Thora u Strange, ta naprosto nemá chybu... Líbili se mi scény s Hulkem. Z hodnocení zde na csfd je viděna velká tolerance. Na tyhle přiblblý slátaniny jsem asi fakt už starej. To je dnešní společnost opravdu tak jednoduchá?

• 1.11.2019  20:53

Neskutečně zábavná pecka, která mi sedla jak prdel na hrnec. Ani by mě nenapadlo, že se dá tak snadno navázat na původní film a udělat to v moderním duchu. Přenesení lidí ze skutečného světa do hry je mnohem nápaditější než přenesení hry do skutečného světa. Dwayne je vskutku osobnost a neskutečný sympaťák co bezproblému utáhne film. Ten chlapík je nejenom fantastický bijec a akční hvězda, ale též výborný komik, který se nebojí dělat si legraci sám ze sebe. Což už mimochodem předvedl mnohokrát. Jack Black po delší době zase jede na plný pecky. Kevin Hart je zřejmě nejlepší možná volba co se týče pozice hláškujícího černocha. A sexy Karen Gillanová dávají filmu ten správný šmrnc. Celkově se všichni pěkně doplňují. Efekty bez chyby. Líbili se mi přednosti i slabiny jednotlivých postav. Příběh je pěkný a svižný. Takhle přesně si představuji nenáročný film, který mě baví ani chvíli nenudí a vykouzlí mi úsměv na tváři. Nikdy jsem netušil, že uvidím film, kde mi nebude vadit Jack Black.

• 20.10.2019  18:54

Neuvěřitelná slátanina všech možných píčovin, co byli vyplozeny za poslední roky. Zdá se, že si tvůrci ukousli větší sousto, než byli schopni strávit a vzniklo dílo, jehož ambice jsou větší, než dokáže filmové plátno při běžné délce filmu pozřít. Iron Man, který ještě nedávno dělal svůj první oblek na koleni a nyní má nejdokonalejší oblek, k vylepšení Spidermana se raději nebudu vyjadřovat. Thor se sekerou. Ani přes monstrózní délku filmu není čas rozehrát příliš vztahy mezi postavami a už vůbec ne nějaký vývoj charakterů. Záporák je ale konečně hrozba a zároveň charakter, takže vás baví sledovat všechny scény s ním a vlastně mu přejete, aby už konečně všechny sejmul. Zmatečné souboje a bitky bez špetky náboje. Jen závěrečný boj s v podstatě nesmrtelným Thanosem a mimozemských příšer dokázal ve mě vybudovat napětí. Líbil sem mi Doktor Strange a Hulk. Těšil jsem se na Strážce Galaxie, ale postava Ch. Pratta mi tak lezla na nervy. Nechápu hodnocení zde a hlavně ty výdělky asi se svět zbláznil když chodí na takový hovadiny stále stále a stále dokola. Cílová skupina mezi 12-15 roky. Na to už jsem prostě moc starej...

• 15.10.2019  18:50
    Joker (2019)

Nejsilnější komiksový zážitek. Excelentní psychologické drama. Joker je filmem, který naprosto jednoznačně podtrhuje, proč mám rád DC a těžce nemusím řadu Marvelek, Joker je filmařsky a řemeslně po všech stránkách jednoznačně tím nejlepším a nejkvalitnějším snímkem letošního roku, vedený brilantně excelentní výkonem Joaquina Phoenixe. Superhrdinové od Marvel jsou pro děcka. Sonda do duše jednoho z největších filmových šílenců je natolik kvalitním filmovým počinem, že může směle útočit na Oskarové triumfy a to klidně v několika kategoriích. Výborně depresivní soundtrack. Ta přeměna v Jokera, jak ho známe, je v podání Phoenixe úžasná. Jeden z těch filmů, který musíte rozebírat doma po to když odejdete z kina ještě několik dní po shlédnutí, kdy se vám jednotlivé záběry začnou v hlavě znovu skládat. A také ho vidět po druhé co jsem právě udělal. Hlavně ten tanec na schodech byl skvělý. Není to film pro každého. Zrození padoucha jak má být! Viděl bych to tak na 6 hvězd. Na tomhle filmu bych hledal chybu jen těžko. Jedním slovem superfamózní!

• 13.10.2019  19:00

Už Apokalypsa byla slabá a tohle bylo opravdu špatné. Postavy se nikam neposunuly, mladá parta je naprosto nezajímavá a i tentokrát to nezachrání McAvoy a Fassbender. Vcelku ujde akce, obzvlášť ta ve vlaku. Dokonce i McAvoy mě vůbec nebavil, ale tady těžko říct jestli hraním nebo tím co tvůrci udělali s postavou. Postavit snímek na postavě, ke které si diváci nevybudovali žádný vztah, je úplně na hlavu. Sophii moc nemusím, je to sice pěkná herečka, ale hrát moc neumí, i když snaha tu byla. Její postavě chyběla nutná hloubka, to samé se mohu říct i o zbytku postav. Bohužel ani Lawrence se moc neohřeje. Jo a emoce tu vůbec nefungují. Absence podtitulkové scény snad značí, že na další díl už nikdo nepřijde. Prostě byla to strašná blbost. Film měl potenciál, ovšem ani zdaleka ho nenaplnil. X-Men Apokalypsa teď vypadá oproti Phoenixovi jako úplný masterpiece...

• 30.9.2019  20:34

Hrdinové ohně jsou výborným filmem o obětavé práci nebo lépe řečeno spíše poslání hasičů. Naprosto realistické a věrohodné bez nějakých zbytečných keců. Vynikající filmový zážitek opřený o působivou skutečnou událost. Valná část snímku je založena na budování vztahů v rámci požárnické skupiny, ale též na osobní život některých postav, což může být pro mnohé diváky nudné, avšak mě osobně Kosinskiho počin zaujal od samého začátku. Podíl na tom mají samozřejmě i herecké výkony, z nichž však nejvíce vyčnívá Josh Brolin a Miles Teller. Emotivní a vskutku působivý snímek. Když tohle byl jediný amatérský tým v celé Americe, který se díky své práci zařadil mezi profesionální jednotky. O pozadí vzniku filmu jsem si nic nenastudoval a tak mě ten konec náramně zmasakroval.

• 12.9.2019  20:16
    Čertoviny (2017)

Nechápu to vysoké hodnocení. Mě už to fakt nebaví! Zas a pořád a zas a pořád dokola. Pohádka o hovně. Celkově je výběr herců tragickej....vlastně vše je tragický. Stačilo mi cca 30 minut vidět a už nikdy. Troška.....ty jako režisér stojíš za vyliž prdel.. O co že v té pohádce vlastně šlo?

• 4.8.2019  20:31
    Zejtra napořád (2014)

Marně uvažuji co jsem v tomto filmu viděl dobrého a bohužel mne nic nenapadá. Je absolutně nemožné film ohodnotit jinak než odpadem. Korunu filmové stupidnosti nasazuje pokus o jakéhosi ganstera, kterého hraje "Ruda z Ostravy". Je to totiž nuda těžce o hovně. Co český film to hovadina. Opravdu nechápu, proč se točí takovéto filmové nesmysly a také nechápu ty kteří do takového nesmyslu investují peníze...

• 4.8.2019  20:12

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec o svobodě, hrdosti, statečnosti, přátelství a lásce. Spolu s Gladiátorem určitě jeden z nejemocionálnejších a nejlepších historických filmů. Není co bych tomuhle veledílu vytkl. Jedna z perel moderní kinematografie, která na poli historických filmů nemá šanci zestárnout. Naprosto úžasná podívaná,která má téměř tři hodiny a po celou tu dobu se prostě neodtrhnete! Gibson mě dokázal přesvědčit, že je nejen skvělý herec ale dokonce i výborný pan režisér nejlepší bitvy, autentická středověká atmosféra, dokonalá hudba, skvěla režie, kamera, děj a herecké výkony zbytek herců. Nemám, co dodat. Prostě nezapomenutelný film. Klasika.

• 23.6.2019  21:19
    John Wick 3 (2019)

Čistokrevná akční zábava která už se dnes nevidí. Často jsem se smál, zároveň neskutečně bavil. John Wick střídá lokace a jedna akční scéna překonává tu další. Fajnšmekři si užijí spoustu bitek tělo na tělo a divák nestačí obdivovat neuvěřitelnou práci kaskadérů, kameramana, režiséra a samozřejmě herců v čele s mistrem Reevesem. Akce je neskutečně nápaditá a využívají se v ní palné zbraně, nože, sekery, koně i psi a každá další překonává tu předchozí. Bojové a akční sekvence jsou rozhodne to nejlepší, tady bych vyzdvihl zajímavé prostředí. Skvělá byla například Halle Berry a její psi. Nešvarem sérií ovšem bývá narůstající délka dalších dílů a hlavně nesmrtelnost hlavního hrdiny myslím tím hlavně pád z desátého patra a k tomu další rány o zábradlí a boudu a tvrdý pád na zem. Pokud by tímto filmem byla série uzavřena, vůbec bych se nezlobil. Ale tvůrci mají asi jiné plány, takže jsem velice zvědavý, co budou vymýšlet dále...

• 23.6.2019  12:40

Pixar už dlouho není stoprocentní zárukou výborné kvality a platí to i v tomto případě. Znovu jsem se chtěl ponořit pod hladinu oceánu a zažít kouzelné dobrodružství. Nádherná animace, pár vtipných scén, výborný český dabing Dory coby neskutečně roztomilá malá rybička... a to je tak vše. Příběh je lehce předvídatelný ale kouzlo to filmu neubírá. Moc od toho nečekejte a docela Vás to pobaví. Disney/Pixar chtěl vyrejžovat nějaké prachy a vzpomněl si na obrovský úspěch Hledá se Nemo. Jenže Dory vlastně jen opakuje Nemův recept, ale v horší podobě.

• 16.6.2019  21:06
    Taxi 121 (2016)

Tady ten potenciál leží, ale nikdo ho jaksi nesebral. Z toho filmu jsme měl jediný pocit. Je to nedodělané. Film o ničem. Nic se nevyřeší, nic nevíme, nic asi to byl záměr. Jak to vlastně dopadlo? Ponecháno na divákovi. Hrdina postrádá jakýkoliv pud sebezáchovy. Jenom by to chtělo lepší herce a především lepší schopnosti scenáristy. Líbili se mi krásné noční záběry Prahy. Když už se film prezentoval, že byl natočen podle skutečné události, měli divákovi podat informace!

• 9.6.2019  20:06

Perfektně napsané, zrežírované, obsazené a zahrané drama. Film má příjemnou retro atmosféru z Amerického zapadákova,několik vtipných a zároveň silných scén a drží si slušné tempo, že se naštěstí divák nestihne nudit. Z hereckých výkonů bych krom hlavní hrdinky (Frances McDormand) pochválil také tradičně dobrého Woody Harrelsona. Herecké kreace doplňuje výtečný Sam Rockwell. Rozhodně film, který ve vás nic od prvních záběrů nenastartuje, ale ke konci ve vás nechává různorodé pocity. Otevřený závěr se mi jevil jako dobrý nápad, neboť takto to často bývá i v reálném životě. První polovina grandiózní, druhá o něco slabší. Celkově je to ale originální kousek a to se cení.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30