Hledá se Nemo (2003)

Přátelství, láska, odhodlání, naděje...to všechno Nemo má. Pixar má talent dělat filmy pro všechny lidi, jakékoliv národnosti, věku i pohlaví. Děj je dost zajímavý a zábava po celou dobu na vysoké úrovni. Přeci jen Toy Story a Příšerky mám o trošičku raději. Nádherně zpracovaný živoucí podmořský svět, příběh. A nesmím opomenout skvělý dabing!

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Ideální odpočinkový film. Richard Donner nezklamal ani podruhé a natočil snímek srovnatelný s prvním dílem. Je přímo nabitý akcí, přestřelkami, humorem, hláškami, zběsilostí a dynamikou. Ti dva se hledali až se našli, parádně se doplňují, černý polda, co má pár let do penze a bílý šílený psychouš. Jejich hádky jsou ještě brutálnější a ostřejší. Film je plný nezapomenutelných hlášek, o které se stará nejen Mel Gibson (Riggs) a Danny Glover (Murtaugh), ale i Joe Pesci (Leo Getz), jehož slovní průjem nemá chybu. Dokonalá režie. PS: jeden z posledních filmů s výborným a povedeným dabingem.

Sněženky a machři po 25 letech (2008) odpad!

Pokračování, které se nikdy nemělo natočit. Jestli si někdo fakt myslí, že stačí oprášit staré jméno a obsadit 5 herců z jedničky, tak je na velkém OMYLU. Jinak bez humoru, bez nápadu, trapný a ubohý.

Vánoční Kameňák (2015) odpad!

Myslel jsem si, že větší sračku než Kameňák 4 nejde natočit. No já ten film vydržel celej ale s přestávkami. Film Kameňák 5 je absolutně bez hodnot, bez kontinuity, příběhu a všeho... Herci se pouze chovají jak totální idioti. Jede z filmů, který vznikl jen kvůli prachům. Smutný k čemu se někteří herci propůjčí. Fórky stokrát ohrané a těch pár co ne tak nejsou k smíchu takže pitomost na entou. Pokračování, které se nikdy nemělo natočit. Lituji lidi co na to šly do kina.

Smrtonosná zbraň (1987)

Jeden z nejlepších akčních filmů 80. let. Nadupaná akční podívaná s dokonalou ústřední dvojicí, vražedným tempem a několika slušnými fórky. Nestárnoucí klasika, kterou jsem viděl nejméně 30x a pořád je to neokoukatelné. Každý je úplně jiný, ale dokonale se doplňují. A Mel Gibson jako nekontrolovatelný Martin Riggs je zde naprosto neuvěřitelný. Danny Glover jako taťka od rodiny taky skvělý. Skvěle vyvážená a procítěná akce spolu s komediálními prvky, kterou v dnešní době není schopný nikdo natočit, a proto tohle zůstane vždycky kultovkou.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Přijde mi to moc americké, samotný zdravotník zachranuje desítky přeživší a nikdo mu nahoře nepomůže ,pak se stane z loosera hrdina ,všichni ho berou vážně a bez něho nepujdou dál do války než se pomodlí z bible. Silný a dojemný příběh z kruté válečné doby. Děj, příběh (inspirovaný skutečností), kamera, detaily, herecké obsazení byli excelentní. I Andrew Garfield roli s nadhledem zvládl, k mému překvapení, měl jsem ho zařazenýho jako hňupa. Vince Vaughn odvedl svůj standart, tudíž s přehledem dal svou roli. Sam Wortingthon se do role kapitána také skvěle hodil, Hugo Weaving byl excelentní. Rozhodně doporučuji všem milovníkům válečných filmů, ale i těm, který zajímá historie a například já jsem vůbec nevěděl, kdo to byl Desmond Doss. Tady se budou (opět) sypat Oscary. Bitvy vypadají ohromně realisticky až z toho mrazí v zádech a několik momentů je někdy až za hranou toho co chceme vidět. Ty lítající nohy, výbuchy granátů, zmatená střelba, náběhy Japončíků, luxus. Respekt nad kvalitou Gibsonova zpracování a smyslem pro detail. Doufám, že Mel Gibson ještě alespoň párkrát na nějakou tu režisérskou židli usedne. Pátou hvězdu si nechám na druhé shlédnutí. Už se nemůžu dočkat na Dunkirk.

Fantom opery (2004)

Mám rád filmy s atmosférou a tu podle mě tento film má. Vtáhne, drží a nepustí, vy jen čekáte, kam se bude příběh ubírat dál a když skončí, tak si řeknete "panejo". Překrásná hudba Andrewa Lloyda Webbera, fantastická výprava a kostýmy celková velká spokojenost. Fantom opery je podle mě jeden z nejhezčích muzikálů všech dob. Vynikající Butler kterýho bych ani v roli fantoma nepoznal. Emmy Rossum naprosto skvělá. I ten konec, který jiní kritizovali, na mě dělá dojem. Muzikál jsem viděl v českým zpracování a byl jsem unesen genialitou

Mars útočí! (1996)

Tomuhle nerozumim! Upřímně bych chtěl znát ty honoráře, pro všechny kvalitní herce, kteří kývli na snímek s absolutně nulovým potenciálem a ještě mizernějším výsledkem. Nebudu komentovat, scénář, režii, efekty a ani jiný parametr filmu, protože to nemá cenu. Nuda a prázdnota. Kdysi mi to přišlo docela vtipné. Docela. V dospělosti je to už jenom vrcholná trapárna. Ta jediná hvězdička je za to, že mám tak ráda Nicholsona. Nepovedená parodie na Den Nezávislosti. Jen čistá a nefalšovaná nuda.

Peacemaker (1997)

Tak zase rusákům ukradli atomovku... a zas hrdinní amíci, zachránili svět. Scénář byl jen průměr a nešlo z něj vymáčknout něco navíc. Celkem solidní akční nářez, který zaujme několika neokoukanými scénami. Lehce podprůměrný akční film s docela dobrým Clooneym a docela špatnou i když hezkou Nicole... Docela jsem se u filmu bavil.

Příchozí (2016)

Určitě to není film pro všechny. Denis Villeneuve natočil nejen jeden z nejlepších filmů letošního roku, ovšem také jedno z nejlepších sci-fi historie. Po skončení jsem jen seděl a pak ještě dlouho přemýšlel, jak může někdo natočit něco tak přirozeného a dokonalého. Obtížnost komunikace s mimozemským životem tu podle mě ještě takhle pěkně zfilmovaná nebyla. Navíc film celkem gradoval a ke konci měl zajímavé rozuzlení. Amy Adams nemám zrovna v oblibě, ale tady byla velmi excelentní. Jeremy Renner příjemně překvapil v roli vědce ve které ho nejsme zvyklý vídat. Jeden z těch filmů, které musí člověk vidět znovu, nebo si ho několik dlouhých dní přežvýkával v hlavě, aby s jistotou věděl, co si o něm má doopravdy myslet. A jsou to přesně ty, které na filmech mám rád... Pátou hvězdu si s dovolením schovám až na druhou projekci.