Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Milník akční sci-fi, trumfující i už tak dost geniální první díl. Živý důkaz toho, že Cameron musel být génius, když dokázal skoro všechno natočit tak, že to má spád, napětí, humor fantastickou hudbu a nesmrtelné hlášky, a navíc i nějakou magickou energii, která vám brání tomu zvednout se ze židle, a to i přesto, že tento film sledujete už třeba podesáté. Arnold Schwarzenegger, který je tentokrát na opačné straně barikády než byl v díle prvním, podává nejlepší výkon své herecké kariéry. Skvělý záporák Robert Patrick. Triky jsou dokonalé. V době vzniku to byl co se týče triků naprostý vrchol. TERMINÁTOR 2 je jedním z filmů, které změnili historii kinematografie. Megahit a blockbuster se vším všudy.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Není to špatné, ale prostředí casina filmu sedělo víc a navíc příběh je hodně komplikovaný. Je to škoda, že se z dvojky vytratil švih a vtip z jedničky, ne, že by dvojka neměla světlá místa, těch tu určitě pár je, ale jako celek je to nevyvážené. Hodně dlouho jsem se ve filmu nebyl schopen orientovat, a to ipřesto, že volně navazuje na první díl. Hvězdnými jmény se to hemží ještě více než v jedničce Vincent Cassel, Catherine Zeta-Jones, Bruce Willis či Robbie Coltrane. Ani jedna z postav nedostává příliš prostoru.

V hlavě (2015)

Rozhodně nejhorší a nejnudnější pohádka od Pixaru. Tady geniální nápad pohřbili pod tunou patosu a ošklivou animací. Bohužel film vypráví naprosto nudný a ničím zajímavý příběh. Pro děti do 10 let možná v pohodě, ale Pixar byl vždy ukázkou toho, že animovaný film si užijí všechny věkové kategorie. Chyběly mi tam scény, při kterých by se člověk smál. Dospělák se na to jednou podívá a stačí. Dle mého je tenhle film docela nadhodnocený. Ale je to můj názor.

Dannyho parťáci (2001)

Dokonalá oddychovka. Viděl jsem to X-krát .... a stále mě to neomrzelo a ještě dlouho neomrzí. Stevenovi Soderberghovi se podařilo natočit svěží, chytrý film. Skvělý, pohodový a hlavně neuvěřitelně zábavný film se špičkovým hereckým obsazením v čele se šarmantním Clooneym Georgem dále Brad Pitt,Julia Roberts,Matt Damon, Andy Garcia, a kopec dalších zvučných jmen. Určitě se najde něco, co by se tam dalo vytknout ale to mi při sledování nevadilo. Film ještě doprovází skvělá hudba, která do filmu přesně padne.

Viktor Frankenstein (2015)

Pořádně zprzněný příběh tvůrce jednoho z nejznámějších monster světa. V rukou schopnějšího tvůrce to mohl být hit jak svině, bohužel to se nekoná a z Vickyho Frankesteina je silný propadák. Začátek je dobrý, ale pak to jde dolů. A ten McAvoy se nějak na to nehodil. Je to moc dlouze ukecané. Chválím pouze kulisu Anglie a hezkou Jessica Brown Findlay. A monstrum taky není moc zajímavé, a na scéně si dlouho nepobude.

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998)

Tak to byla slabota! Pokračování je mizerné a bohužel i docela nudné oproti prvnímu dílu, většina věcí už tam působí prostě nelogicky. Většina diváků hned po půl hodině ví kdo je komplic a kdo vrah. Jediné, na co se dalo koukat, byla Jennifer Love Hewitt. Ještě se mi líbí vybrané místo na těch Bahamách. No a poslední scéna je pak vyloženě směšná.

Pravdivé lži (1994)

James Cameron mnohokrát dokázal, že patří mezi režisérskou špičku. Hodně nabušený film, který je díky Arnoldovi ještě o stupeň lepší a Jamie Lee Curtis... jednoduše neodolatelná, Tom Arnold a Bill Paxton byly neskutečně skvělý. Film je vtipnej, je svižnej, je akční a všechno dohromady to pro mě dělá takřka kultovní film. V průběhu filmu můžeme zaslechnout nespočet gagů a dočkáme se několika výtečných vtipných scén. Závěr pak patří sekvencím akčním a ty musí snad každého diváka zarazit do sedačky. Prostě to člověk celý bere uvolněně a skvěle se baví...výborně vyvážený poměr akce/vtip - paráda.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Nedá se říct, že je to špatné. Je to určitě dobrej film, jenom mi tam prostě chybí ta "singerovská" atmosféra. Trojka je pro mě docela zklamáním, má dost daleko ke skvělé jedničce a ještě lepší dvojce. Navíc fakt, že na paní zubatou narazí tolik hlavních hrdinů, na efektu rozhodně nepřidá. Byla tam akce a spousta efektů, které na mě udělaly velký dojem. Ovšem scéna s Golden Gate bridge byla úchvatná. Důstojné ukončení.

Americká krása (1999)

Mendes dokázal natočit opravdu malé velké dílo. Tento film má v sobě takovou hloubku,že to člověk musí vidět ne jenom jednou. Když jsem nedávno Americkou krásu viděl po hodně dlouhé době, při závěrečné “řeči“ Kevina Spaceyho úplně mě mrazilo v zádech. Skvěle propilovaný scénář, skvělá kamera, skvělá hudba, skvělá režie a perfektní herecký výkony z hlavních hrdinů (Kevin Spacey exceluje a Annette Bening je neuvěřitelná), ve vedlejších postavách (Mena Suvari, Thora Birch, Wes Bentley, Chris Cooper, Allison Janney super). Některé scény (např. létající igelitový pytlík) jsou nezapomenutelné. A konec? Ten byl na filmu snad nejlepší. Šokujicí a nepředvídatelný.

Tajemství loňského léta (1997)

Tempo dobré, napětí také není nejhorší, ale rozuzlení si zasloužilo daleko víc práce a času. Pro mě téměř stejná klasika jako Vřískot - teen vyvražďovačka z období mojí puberty. Z mého hlediska vidím thriller s minimálním nádechem hororu. Dobrá vyvražďovačka.....