Po čem ženy touží (2000)

Hoci som tento film videl niekoľko krát a má dobrú hlavnú myšlienku a kvalitný prepracovaný scenár, nestalo sa že by ma to nejako ohromilo a zaujalo.

Vlkodlak (2010)

Film ma bohužiaľ sklamal, po tom ako som videl trailer som čakal krvilačný horor plný napätia a strachu, ale toho som sa dočkal iba v minimálnom množstve. Pôvodný film z roku 1941 som nemal možnosť vidieť tak nemôžem porovnať originál s remakeom a posúdiť tak obidva filmy. U Vlkolaka (2010) musím ale pochváliť vynikajúcu výpravu, zvuky, efekty a Huga Weavinga, ktorý na mňa v tomto snímku zapôsobil veľmi charizmaticky a presvedčivo, navyše úlohu inšpektora Scotland Yardu, stvárnil veľmi znamenite. A samozrejme nemôžem zabudnúť na nikdy nestarnúceho Anthonyho Hopkinsa, ktorý keď dostane akúkoľvek úlohu tak ju zahrá brilantne a predvedie svoje herecké umenie, rovnako ako tu.

Cesta do Ameriky (1988)

Asi jedna z najlepších Murphyho komédii, kopa dobrých hlášok, scén a situácii.

Jsem agent (2002)

Vôbec by som to neoznačoval ako akčnú komédiu, ale skôr iba ako podpriemernú komédiu, ktorú pred totálnym prepadákom zachránila dvojka Eddie Murphy a Owen Wilson. Scenár nič moc, má svoje muchy a dalo by sa o tom dosť diskutovať, trochu to ešte zachránili Murphyho grimasy a humor.

Komando (1985)

Stará nikdy nestarnúca klasika a film na ktorý sa len tak nedá zabudnúť. Od detstva mi utkvel v pamäti a vždy si ho rád pozriem. Jediné čo by som mu mohol vytknúť je asi koniec filmu kde Matrix (Arnold Schwarzenegger) vymláti celý ostrov sám čo je dosť prehnané a vo chvíľach až nezáživné, inak skvelý akčný film.

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Sklamanie na plnej úrovni, prvých pár scén to vyzeralo celkom slušne, ale potom to bolo už len horšie a horšie. Nedokonalý scenár, zlí strih vzdušných scén a navyše tomu chýbala akákoľvek väčšia akcia. Prvotná myšlienka filmu bola dobrá, ale Rob Cohen to vážne skazil. Azda jediné na čo sa v tomto filme dalo pozerať bola Jessica Biel.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Do tretice všetko dobré a to platí aj pri Návrate do budúcnosti 3. Tretí diel je síce už trošku slabší ako predchádzajúce dva diely, ale opäť tu nechýba výborný scenár tento krát z prostredia Divokého západu, vynikajúce efekty a dialógy postáv. V živej pamäti mi taktiež utkvelo množstvo nezabudnuteľných hlášok ako napr. "Marty musíš něco uďelat s tim oblečením, jestli tu budeš takhle chodit, tak tě nekdo odpráskne! Který idiot tě takhle vystrojil?".

Návrat do budoucnosti II (1989)

Málokedy sa podarí, že by pokračovanie pôvodného filmu bolo vysoko kvalitné a nečerpalo by pritom iba zo slávy a zárobku pôvodného filmu. To sa ale nedá povedať o Návrate do budúcnosti 2, ktorému sa v podstate nedá nič vytknúť a iba ho chváliť. Starú známu dvojku Martyho a vedátora Dr. Browna v podaní Michael J. Foxa a Christophera Lloyda opäť zas dopĺňa skvelý dynamický scenár a množstvo akcie, humoru, prepracovaných dialógov, a nezabudnuteľných hlášok. Podľa môjho osobného názoru dvojka v mnohých veciach určite preskočila pôvodný diel.

Návrat do budoucnosti (1985)

Vynikajúca sci-fi komédia s kvalitným scenárom a výborným hereckým obsadením v podaní Michael J. Foxa a Christophera Lloyda, ktorý sa zmocnili svojich úloh s neodmysliteľnou charizmou a zmyslom pre humor, ktoré vytvorili z tohto filmu fenomén pre viacero generácii. To čo ma na tomto filme asi najviac potešilo a zároveň zaujalo je detailne prepracovaný scenár a vynikajúca hudba, ktorá skvele dopĺňa napínavé, ale aj humorné situácie, ktorých je tu viac než dosť.

Hanebný pancharti (2009)

Vynikajúci film plný nečakaných zvratov a v celku akčných scén, ktoré zanechávajú celkový dobrý dojem. Tento film má v sebe napätie, nevedomosť o tom čo príde každú sekundu a navyše skvelé dialógy, ktoré nielenže končia nečakane, ale sú aj perfektne zasadené do deja. Celý film navyše dopĺňa skvelá hudba, ktorá dopĺňa celkovú akustiku.