Predátor: Evoluce (2018) odpad!

Na tomto filmu bylo špatně úplně všechno. Děj, rádoby vtipy zdejšího suicide squad, herecké výkony, logika, standardní cliché typu "hacknu všechno", "rozluštím všechno", "záporák je fakt strašně zlý". Prostě monumentální sračka, kterou jsme v kině pojali spíš jako komedii. Jenže na recesi se to občas tváří až příliš vážně.

Upgrade (2018)

Tak tohle byl nářez. Pro všechny milovníky akčního gore cyberpunku. Každý si tam najde to svoje.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Za mě nejlepší film z vlny Hunger Games. Hlavní postavy žijí jako psanci, kteří se jen snaží najít své místo v post-apokalyptickém světě. Trochu mi to připomnělo dřívější díly Šíleného Maxe. Uvažoval jsem i nad pěti hvězdičkami, to by ale nesměli vykreslovat instituci, snažící se zachránit svět, jako archetypální "zlo". Tohle vidění světa jenom jako černého a bílého filmy (a díla obecně) poměrně shazuje.

Sebevražedný oddíl (2016)

Co je to za bandu psychopatů, když mají svého nepřítele na talíři a nezakopou ho šest metrů hluboko? Já bych to udělal a to ani psychopatem nejsem. Muahahahaha (vložit Jokerův smích sem)

Steve Jobs (2015)

Tohle bylo jako koukat na zfilmované drby z Blesku. Velké zklamání.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Na akční filmy se nedívám proto, abych nad nimi přemýšlel, ale stupidita tohoto filmu je až příliš velká. Nezničitelný hrdina jde úplně proti premise prvního dílu, který se proslavil právě jeho zranitelností. Rusko je vyobrazováno jako divoký západ, kde se vyplatí vše rozstřílet a kde ani rodinné vztahy už nic neznamenají (nebo aspoň si to všichni ostatní myslí). Tohle je plivnutí do tváře slavné sérii. Ve skutečnosti jsem se hodně nudil a film po chvilkách vypínal. Jednu hvězdu aspoň za vtipnou scénu s kufry a Pripjať.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Spíš to trochu připomínalo telenovelu mezi pěknými kulisami. Důležité události se dějí mimo obrazovku, kterou místo toho vyplňují pouze většinou nezajímavé dialogy. Bohužel pro mě zklamáním.

Marťan (2015)

Film, který má logiku, postrádá většinu filmových klišé, a oslavuje vědu. Velmi pozitivní zkušenost a pro mě film tohoto roku.

Ant-Man (2015)

Film bohužel postrádá vnitřní logiku, což ho činí jedním z nejslabších filmů tohoto studia. Příklady zde kvůli spoilerování však uvádět nebudu. A co se týče fyzikální stránky - vlastně si ani nevzpomínám, že bych od Armageddonu viděl tolik chyb a nesmyslů, což toto dílo činí v této oblasti žhavým kandidátem na šmejd desetiletí. Zase ale nemůžu říct, že by se na to nekoukalo dobře, pokud má člověk rád humor a neřeší, co se děje v ději.

Kdo seje vítr (1960)

Lidská blbost je opravdu velká. Nebýt té malé hrstky jedinců, kteří se proti ní snaží bojovat i pod hrozbou vlastní perzekuce, jsme stále v jeskyni.