Za plotem (2006)

Byl jsem velice mile překvapen, nejsem příznivcem těchto animovaných počinů Pixaru. Ale Na tohle jsem byl dokonce i v kině a užil jsem si to parádně(manželka mě přemluvila). Byla to taková poznávací cesta lesních zvířátek do světa lidí. Velmi často hodně úsměvné, občas také napínávé! Tohle mělo prostě skoro všechno. Hodnocení 4* a 80%.

Hrátky s čertem (1956)

Já nevím, tohle na mě nikdy neudělalo dojem, řekl bych, že mě to až tak nějak otravovalo, připadlo mi to jako nějaký guláš všeho možného. Omlouvám se všem milovníkům této pohádky, ale já se přes ní nikdy nepřenesl v dobrým a měl jsem z ní špatný pocit. Hodnocení 1* a 20%

S čerty nejsou žerty (1984)

Má nejoblíbenější česká pohádka a vlastně nejenom česká, ale celosvětově. :-) Za mlada jsem ji hltal a na to peklo jsem i věřil a říkal jsem si proč by být nemohlo, když ti čerti jsou tak důvěryhodní a autentičtí. Nyní si říkám, že by bylo třeba, určitě by nám pomohlo od všech podrázáků, zlodějů a vrahů, kteří se zde volně promenádují! Zpět k pohádce - nemá prostě chybu, ač hledám jak hledám, nenacházím ji a jsem za to šťastný. Jedinečnost nad jedinečnost. Skvělé herecké výkony, skvělí čerti( nejlepší ze všech čertovských pohádek), prostě vše! Hodnocení 5* a 100%

Svatba upírů (1993)

1* dávám za upíry, protože jsou to jedny z mých nejoblíbenějších filmových postav a dal bych kvůli ním i více hvězd, jenomže tady se chovali jako banda přiteplených debilů a naprosto zdiskreditovali to o čem upírština je. Připadali mi jako tlupa hloupých čertů z nějaké přitroublé české pohádky! Nezachránila to ani ještě krásná Ivetka. Hodnocení 1* a 15%.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Jsem fanouškem série RE, mám již dohrány veškeré díly této kultovní hry, ovšem co bylo tohle. Opravdu mě to hodně zklamalo.:-( Animované postavy sice jako by z oka vypadly postavám herním, ale naprosto jim chyběla nějaká zajímavost, něco co by milovníky RE nějak nakoplo, potěšilo, pohladilo po duši a taky pořádně zamrazilo jako tomu bylo ve skvělé herní sérii, kdy jsem při nočním hraní padal ze židle strachem a úlekem. A krásné sexy Mille Jovovich se to také rovnat nemohlo. Hodnocení 2* a 30%

Rec 2 (2009)

Tak "dvojka" už mě tak nezaujala jako díl "první". Přišlo mi to takové hodně stejné. Moc se mi líbilo, že tento díl volně navazoval na díl předešlý. Ovšem stejně mě nakrklo, že nikde nebylo řečeno jak to vlastně všechno vzniklo. Druhý díl se začíná již orientovat na posedlost nějakým duchem či démonem(připletl se zde kněz), který se po každém zakousnutí se do jiného těla přemístí. Proč však byl jednu chvíli v mladém teenagerovi( tato scéna byla nejstrašidelnější) a pak zase jako tasemnice přelezl do těla krásné reportérky, která byla hrdinkou dílu prvního? Bylo to nedomyšlené. Ale nemělo by se u toho moc přemýšlet. V tomto díle se nic nevyřešilo a tak hurá na "trojku". Hodnocení 3* a 65%

9 a 1/2 týdne (1986)

Tak tenhle film mě za mlada hodně vzrušil a vzrušil mě i teďka. Na druhou stranu, ale když jsem jej viděl poprvé, tak jsem si říkal "tak tohle bych si chtěl někdy vyzkoušet, tohle bych chtěl zažít"( a musel jsem si odskočit rychle na záchod):-D a teď už si zase říkám "tak tohle jsem už všechno dělal a mám to za sebou" takže mě už nic nepřekvapilo. Hodnotím vysoce, protože kdysi mě to opravdu dostalo, a nyní když jsem to viděl, tak to ve mě vzbudilo vzpomínky! Hodnocení 4* a 80%

Paranormal Activity (2007)

Tak tohle taky ne! Bohužel tohle nemá s hororem nic společného! Dva mladí lidé, kteří mají auto, barák, bazén a všechno kolem jako praví američtí milionáři si jednoho dne pořídí kameru aby zjistili co je obtěžuje když spí( spíše tedy hlavní hrdinku - btw za tu dávám 0,5*) A on je to nějaký duch, kterého nám nikdo ani nepředstaví, neřeknou odkud se tam vzal. Ona vlastně ta nová kamera vyprovokovala toho ducha aby si s nimi začal pohrávat. Jenomže já hlavním hrdinům neuvěřil zhola nic. Mužský představitel hlavního hrdiny by mi byl svou povahou a chováním hodně blízký, to by se, ale nesměl chovat celý film jako kretén a dělat si ze všeho srandu i když jim už "opravdu teklo" do bot. Strašně nesmyslné chování hlavních představitelů. Jako v každém takovém filmu vymítači( tady byli dva,ten druhý přišel, když ten první měl zrovna dovolenou) při příchodu do domu "strčili ocas" mezi nohy a se strachem odešli ( tak na co tam tedy jsou?) Lekačka zde byla pouze jedna a to na konci filmu, kdy se do kamery "usmála" již posedlá Katie (hlavní hrdinka). Jinak scény kdy kamera zdlouhavě něco natáčí jsou naprosto bez efektu, protože již dopředu víme, že se něco stane - tady se ovšem nic nedělo!:-( Dokonce mladý pár nám tento film ani neobohatil o žádnou postelovou scénu, kterou jsem s "nadějným" začátkem očekával. Takže 0,5* + 0,5* = 1* a zhruba 15% úspěšnost! Ale na druhý díl se asi taky kouknu!:-)

Mulberry Street (2006) odpad!

Tak tohle vůbec! Věděl jsem, že horory o krysách jsou tupé, ale tohle. Tohle předčilo všechny! Na začátku nesympatický hlavní "hrdina" trénuje jako rocky aby v průběhu filmu mohl se svou znovu nalezenou dcerou( mimochodem ji v té nejhorší chvíli náhodou na Manhattanu skočil do auta aby se zachránil před tlupou směšných krysolidí) nakopat pár lidokrysoprdelí. Jediné pozitivum na tomto počinu je závěr, kdy jde tak trošku o lidské vztahy, které jsou ovšem nakonec stejně zpřetrhány, protože většina krajně nesympatických herců stejně zemře. Závěrem - špatní herci, špatná kamera, strašná nepřehlednost filmu, nepěkné masky, nesmyslné činy hlavních představitelů. Nejsympatičtější z toho nakonec byl přiteplený černoch, kterého mi bylo nejvíce líto - ten zemřít nemusel! Hodnocení odpad! a asi 5% PS : Pro ty co to uvádějí - tohle nemělo se zombiemi nic společného - to jste je hodně urazili!:-)

Konspirační teorie o 11. září 2001 (2007) (TV film)

Já souhlasím s konspiračními teoriemi! Když se koukám kolem sebe na tento svět, který je plný přetvářky, podlosti, nenávisti a všeho možného svinstva je mi z toho smutno! Nejsem žádný "rudý tajtrlík" někdo kdo nesnáší USA a miluje Rusko, jsem jen člověk který nemá rád zbraně, nenávist a obrovské korporace, které vládnou světu ze západu, ale i východu. Tady jde zrovna o západ a je opravdu zvláštní, že většinou tohle vychází ze západu! Co se týká tohoto snímku tak nám ukazuje logicky jak to asi mohlo být a já si myslím, že také bylo, jen je třeba si vybrat jednu z těchto teorií, ale všechno souvisí se vším, takže na každé asi bude část pravdy a dohromady to dá nejmonstroznější podvod vůči celému lidstvu!:-( Peníze za které se dají koupit a ovlivnit média a vlastně všechno jsou nejmocnější na světě a my jsme bohužel jen loutky a jen nějací lidé, kteří všem těm papalášům leží někde u řitního otvoru! Hodnocení 4* a 85%.