Happy End (1967)

Bedřich: (zavrtí hlavou) kněz: "Znáš ty vůbec desatero?" Bedřich: "Vyhodil jsem ho oknem" kněz: "Co jsi vlastně udělal tomu muži, že zemřel?".... No tady si scénáristé pěkně vyhráli a nejen ti. Velice originální a vtipný snímek :)

Hvězdný prach (2007)

"Co dělají hvězdy? Září".... Taková romantika. Miluju ten film. Když Yvaine září vlasy, k tomu ta nádherná hudba.... Ani nevím, co napsat. Být básník, tak mi pěkná slova padají z úst tak rychle, jak je tenhle film nádherný. Bohužel ale nejsem, tak se zmůžu jen na to, abych tenhle film všem doporučila, obzvláště holkám, jako jsem já. Která holka by si nepřála, jak je řečeno ve filmu, mít tu pravou lásku přímo před očima. Jsem cíťa, ale co, mně to nevadí a alespoň si takovéhle filmy užiju naplno jak jen můžu... Velmi sympatické obsazení a malý bonus k tomu, De Nirova taneční scéna :)

Čtyřicítka na krku (2012)

Komedie? Vůbec, spíš dvě a čtvrt hodiny plné nudy, nudy a zase nudy. Příběh o tom, jak se v jedné rodině pořád jen někdo hádá a nemá peníze. Co dodat, málem jsem to ani nedokoukala, jak mi to celé přišlo hloupé.

Cutlass (2007)

"3900 níž nejdu, to auto je moje, chci ho koupit.... Takže to auto stojí 4800, jo? Jo.... Jste ochoten jít s cenou dolů? Jo... Dám 4750." :D Povedený krátkometrážní snímek :).

Zmizení (2013)

Hned, jak se únosce objevil na scéně, mi bylo jasné, že to byl on. V průběhu filmu se ale vše tak motalo, že si člověk chvíli myslí, že to udělal ten a pak vlastně že by to mohl být i ten a tak dále... pořád jsem si ale trvala na svém a taky k tomu došlo. Bohužel hlavní padouch se mi vůbec nelíbil, co se týče hereckého výkonu. Stejně mě ale Zmizení vtáhlo a herecké výkony byly obdivuhodné (až na padouchův, jak jsem již psala).

Gravitace (2013)

Nemám slov, krásně vše vystihnul uživatel Ashal. Po celou dobu jsem seděla napnutá, nedýchala a čekala, co bude dál. Po skončení filmu jsme s kamarádkou jen seděly a ani jedna z nás neřekla jediné slovo, první bylo jen "asi jsem zapomněla mluvit". Z kina jsem šla celá vyklepaná a absolutně ohromená vynikajícím filmem. Jediné co mi vadilo, ne však na filmu, ale na divácích, bylo, že se lidé smáli v život ohrožujících momentech.... Pro Sandru mám velikou slabost, ale určitě nejsem jediná, kdo by jí rád viděl s druhým Oscarem. Krásných 7 získaných Oscarů (ten osmý za film tam měl být taky...).

Vše o Evě (1950)

POZOR SPOILER. Tak dlouho jsem se odhodlávala k All About Eve, až jsem z něj byla maximálně unešená. Nejdříve se zdá, jak je roztomilé, že jedna osoba může být tak velkým fanouškem divadla a jedné konkrétní herečky, až se z ní ale vyklube taková zmije. Přitom ten nevinný výraz, jemný projev a dojemný příběh Eve (Anne Baxter). Jak řekla Karen (Celeste Holm) - tohle překonalo všechny světové rekordy v běhu, skoku a drzosti... jenže u Eve už se to nedalo brát ani jako pouhá drzost... Co dodat, absolutně skvělé herecké výkony obou hlavních protagonistek, až nechápu, že nebyly patřičně oceněny. Rozhodně se All About Eve zapisuje na seznam filmů, které si ráda pustím znovu.

Drsňačky (2013)

Naprosto podle mého očekávání... byla to blbost, ale neuvěřitelně mě bavila. Sandru zbožňuju a Melissa jako bonus k tomu. Samozřejmě už na začátku každý ví, že se stanou nejlepšími kamarádkami a vyřeší případ, ale co... kdyby to tak nebylo, asi by mi to pokazilo celý film. Nemám ráda, když se film staví na spoustě sprostých slov, ale tady mi to nepřekáží. Dost jsem se nasmála a to mi stačí :). Proto 4*, třeba někdy přidám i tu pátou, pokud mě to po několika zhlédnutích bude stále bavit tak, jako Slečna drsňák :). .... Stále mě to baví :D proto přidávám pátou

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Asi nejlepší z Allenových filmů (až po Jasmíniny slzy), co jsem viděla. Stejně je to ale naprostý průměr, jen ne tak utahaný a nudný, jako ty ostatní. Velkou část zachraňuje dobré herecké obsazení, obzvláště dokonalá Penélope.

Věc zvaná láska (1993)

Průměrný film, u kterého se člověk sice neposadí na prdel, ale ani ho vyloženě nenudí. Čtvrtou hvězdičku dávám jen za mojí milovanou Sandru (a také za její pyžamo) :).