Věřte mi (2006)

"Hrdost, hrdost, hrdost, hrdost...." Doufala jsem alespoň trošičku z části dobrý film jako baseballové Velké vítězství, ale bohužel ani z té malinké části se to nepřiblížilo. Co tomuto filmu spálilo pás byl vážné hloupý scénář od začátku až dokonce. Velké zklamání

Frajeři ve Vegas (2013)

Očekávala jsem větší srandu, tu mi ale obstaral pouze Morgan Freeman a jeho "skok" z okna, či výhra na Black Jacku. Příběhově však film nenadchne ani neurazí, spíš trochu zklame očekávání. Jestli ale ještě někdy uvidím přesušeného, přepáleného Douglase s příšerně bílými zuby a otřesnými vlasy, tak budu muset film okamžitě vypnout, na to se nedá koukat.

LEGO® příběh (2014)

Jako malá jsem si s legem hrála pořád, milovala jsem ho, tak jsem byla zvědavá, co s tímhle nápadem provedou. Jsem dost zklamaná. Zpracování sice bylo parádní, ale to je asi tak všechno. Příběh nezaujal, rádoby vtipné hlášky vtipné nebyly a konec to teda dotáhl do velikosti nevelikosti. Jediné co z tohoto filmu mám, že bych jako malá taky chtěla takhle obří stavebnici...

Carmen (1915)

Bohužel jedna ze slabších Charlieho grotesek, přitom druhá půlka byla celkem zábavná, první se ale příliš vlekla a na grotesku postrádala vtip.

Ztracený víkend (1945)

Jak řekl Vlasta Burian "Nechť jiným výstrahou to končí!" v Baladě o deliriu tremens, tak si říkám, štěstí, že neumim tak dobře pít :D. Očekávala jsem tedy jiný konec, aby to tu výstrahu ještě umocnilo, ale nevadí, Billy Wilder mě opět nezklamal.

Grace, kněžna monacká (2014)

Asi bych víc uvítala film o samotné Grace Kelly než o kněžně monacké. Nicméně, co všichni vytýkají, mně osobně nevadilo. Už na začátku je řečeno, že se jedná o fiktivní popis skutečných událostí (pravděpodobně kvůli distancování rodiny Grace od filmu), takže pokud jsou tam nějaké nesrovnalosti, nemám s nimi žádný problém, obzvlášť, když o nich ani nevím :D. A "věčně uslzená Kidman" byla podle mě uslzená vždy, když to bylo vhodné a sedělo to. Nicméně, jak tu mnozí píšou, i mně se detailní záběry na obličeje herců příliš nezamlouvaly. Nicole mám ráda a za ní přidávám i tu čtvrtou hvězdičku. ...

Za zvuků hudby (1965)

"Reverend Mother, I have sinned." "I, too, Reverend Mother"... Téměř tříhodinový snímek, který vás ani na chvíli nenudí. Po celou dobu se můžete jen usmívat (až na pár minut) a užívat si lehkosti a svěžesti okouzlujícího příběhu von Trappových. Nevím, proč jsem se tomuto filmu tak dlouho vyhýbala, jsem naprosto unešená. Možná jsem se obávala, že narazím na další Mary Poppins, ale nenarazila. Maria se mi zamlouvá mnohem víc než Mary a ty tři hodiny ráda obětuji ještě několikrát. Takže už jen dodám "The hills are alive with the sound of music"... Dokonalé

Julie (1977)

Asi tak, jako tu psali jiní, bohužel jsem postrádala nějaký hlubší smysl a vybroušení toho velkého potenciálu. Každopádně vynikající herecký výkon Jane Fonda.

Princ a tanečnice (1957)

Mně se to náhodou líbilo, rozkošná a velmi okouzlující Marilyn mě bavila po celou dobu filmu, už jsem přemýšlela o 4 hvězdičkách, ale skončilo to, ani jsem nemrkla. Nicméně si film ráda pustím někdy znovu.

Když komedie byla králem (1960)

Tento dokument je příjemně stráveným časem a přínosem i k jiným kvalitním komikům, než je můj oblíbenec Charlie Chaplin. Éra království grotesky byla plná velkých talentů a vyjádření jejich velikosti by však zasluhovalo větší prostor než pouhých 80 minut, to je jako byste dali do 80 minut De Nira, Pacina, Hoffmana, Hopkinse, Nicholsona a řekli, ať předvedou to nejlepší. Každopádně se režisér Youngson úspěšně snažil o vybarvení toho nejtypičtějšího pro grotesku. Parádní groteska It’s a Gift (1923).