West Side Story (1961) odpad!

Jako muzikál to stojí za πču, jako film je to ještě o řád horší. Nejsem muzikálový nadšenec, avšak přesto jsem viděl mraky vydařených. Tenhle mezi ně rozhodně nepatří. Stupidní příběh plný stupidních písní o stupidní válce dvou neskutečně stupidních gangů. Pokud bych si v tomhle momentě měl vzpomenout na horší muzikál, tak si vybavuji pouze Moulin Rouge. Ano, až takhle to bylo špatné. Nudil jsem se úplně celou stopáž. Jestli zazněl jeden poslouchatelný song, tak velmi přeháním. Už několikaminutový barevný opis města v samém začátku naznačoval, že se bude jednat o nestandartní hovadinu. V roce 1961 se zřejmě oscarovalo za mimofilmové aktivity a zdejší herečky byly v kouření jedničky. Nevěřím, že se film někomu líbil, když se na něm nemá líbit co.

Věčný žid (1940) odpad!

Nevím, jak na tom bylo obyvatelstvo hitlerovského Německa, ale já se neskutečným způsobem nudil. Divím se, že film kdysi disponoval schopností někoho ovlivnit. Dokument je udělán naprosto uboze. Čekal jsem mnohem agresivnější výstup z německé strany. V současných dokumentech nejrůznějšího tématu spatřuji mnohem lepší tah na bránu a přesvědčovací schopnosti. Kdyby bývaly podobné dokumenty tehdy pořádně natočeny, tak by rozhodně neskončilo systematické vyhlazování židovské populace pouze u té většiny.

Ken Park (2002)

Larry Clark se opět pokusil obohatit lidstvo a sdělit smysl života dalším svým vysoce intelektuálním kouskem a každý zdejší hodnotitel spatřuje ve filmu pouze laciné porno. Film nás seznamuje s několika rodinkami, jejichž životy jsou vysoce zkurvené. Nutno dodat, že život každého je zkurven jiným způsobem. Sami si můžete zvolit, kdopak žije život nejzkurvenější. Jako takové světélko na konci tunelu slouží sex, který je ve všech případech společensky nepřípustný. Larry Clark zkrátka dělá filmy, které vám nejsou jedno. Už tím, že vás absolutně zhnusí vlastně dosáhl svého, což rozhodně není můj případ, ale nemohl jsem si nevšimnout kupy zdejších odpadů, z nichž většina byla udělena právě z tohoto důvodu. Nevím, zda žijete tak bohémské životy, že vám příjde úplně normální a běžné, že vás uprostřed noci příjde znásilnit macecha mužského pohlaví. Já se přiznám, že při svém fádním způsobu života jsem se šokován cítil. S pornem film nemá nic společného. Můj komeťák povstal během filmu pouze jednou. Je mi jasné, že většina zdejších hanbářů stáhnula film proto, že se chtěli sebeuspokojit. U tohoto filmu to pochopitelně není možné, proto ty nespokojené komentáře, proto ty odpady. Poutavostí je film na podobné úrovni jako Larryho Kids. Hodnotím shodně. A abych nezapomněl, tak první věta v komentáři je vtip a bylo by vhodné ji nebrat vážně.

Život brouka (1998)

Animace tu samozřejmě brutálně kulhá. Nicméně je nutné si povšimnout, že se píše rok 1998. Pro mě je naprosto zarážející, na jakých strojích film vznikal a kolik to muselo zabrat času a otravné práce. Takže po této stránce skládám tvůrcům obrovskou poklonu. Animační vrchol filmu je padající déšť v samotném závěru. Takřka se ve filmu nevyskytují látky, vlasy a další obtížně naanimovatelné věci. Ale znovu poukazuji, že je to vzhledem k podmínkám a k tomu, že byla počítačová animace ve svých počátcích je to jednoduše geniální. Od doby vzniku tohoto filmu udělalo studio PIXAR obrovský skok. Tento animák však položil jeden z pevných prvních kamenů do základu. Moje hodnocení ani tak nevypovídá o tom, jak se mi animák líbil, ale je to kombinace toho jak se mi líbil a toho co do budoucna způsobil se světem animovaného filmu. Pálím 3* a trošku se stydím, že jsem film viděl až 15 let po jeho premiéře.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013) odpad!

Velmi vydařená animace a vizuální efekty, ale totálně odporný zbytek. Hrozně nesympatičtí herci a herečky, samozřejmě kromě Rona Perlmana. Tomu totiž sekne i ta sebevedlejší role. Celkově z toho vznikla do nebe volající sračka, která dle mého neoveřeného úsudku, dovede potěšit diváky a divačky, jejichž věk nepřekročil věkovou hranici 6 let. Myslím si to z mnoha důvodů. Dialogy jsou vyloženě napsány pro dětské uši. Uvedu příklad. ,,Můj táta mi vždycky říkal, když můžeš střílet tak střílej." Nezlobte se na mě, ale s filmem obsahující tak dementní kec běžte prosím do prdele. Zdejší vysoké hodnocení je zde z jediného důvodu, který si lze přečíst v kolonce režie. Guillermo del Toro by se měl vrátit ke svým ubohým pohádkám o faunech a tyhle akční trháky nechat těm, u nichž výsledek vypadá alespoň krapánek k světu. Smrt jsem ve filmu přál snad každému. Takhle špatně obsazené role už jsem dlouho neviděl. Pro potěšení nepočetné romské populace byl po jejich národu dokonce pojmenován hlavní robůtek. Film mě velmi překvapil. Bohužel pouze v tom negativním smyslu. ODPAD!

Kids (1995)

Kids je velmi milý snímeček mapující život části současné mladé populace. Dlouho jsem se nemohl smířit s tím, že zde vůbec nikdo nehraje. Především hlavní hrdina aidsonosič mi byl krajně nesympatický po celou dobu a minutu od minuty víc. Nicméně, je to docela sranda sledovat 10 leté haranty povídat si o sexu. Zřejmě si film zasloužil nějaký silnější závěr se zdviženým ukazováčkem. Vzhledem k tomu, že je film určen zejména pro mladé publikum, tak si to výstražný závěr doslova žádalo. Režisér evidentně ví o čem točí. Zřejmě za svůj život odblanil nejednu dívku pod zákonem a kdoví zdali tak nečiní dodnes. Nicméně, nemohu říct, že by se mě film vůbec nedotkl. On jak vezme do rukou spravedlnost nepřítel nezávazného sexu - strýček AIDS, tak končí veškerá legrace. Že bych ovšem strávil zítřejší den v čekárně s dalšími potenciálně nakaženými, to tedy ani náhodou. I přes ubohost zpracování, má film tah na bránu a má rozhodně co říct. Slabší 3*.

Wolverine (2013)

S naprostým přehledem je toto nejhorší film s Wolverinem, jaký se doposud povedlo stvořit. Tohle si Wolverine nezasloužil. Špatné místo, špatný čas a totálně ubohý a nudný příběh + několik fádních záporáků . Tohle všechno podráží hlavnímu hrdinovi neustále nohy a on se znovu a znovu snaží vstát. Všechno to vzpomínání na minulost a další sračky, koho to dnes zajímá? Docela oceňuji scénku na vláčku. Naopak se mi velmi nelíbil adamantiový samuraj. Jsem moc rád, že další díl padne do rukou mnohem vhodnějšímu režisérovi. Tady to jsou stěží 2*.

Jak funguje katolícka cirkev (2007)

Úvodní přímá otázka a následná přímá odpověď jsou vtipné. Poté se 4 minuty kecá o tom samém. Opakovaný vtip není vtipem. Na druhou stranu děkji svým nevěřícím rodičům, že mě nevtáhli do této rektální mašinérie. Přitom kněží nedělají nic špatného. Hledají skulinky v bibli. Zatím jsem se v Bibli nedočetl, že by tam bylo přímo napsáno: ,,Neznásilňujte malé chlapce!". Ale co já vím, zatím jsem se dočetl pouze k Rút. Spíše se mi to líbí na té úrovni, že pokud si někdo udělá dokument, který bude vypadat jako pořádný dokument, tak v něm může pronášet ty největší sračky a přesto se najdou lidé, kteří je budou hltat a šířit dál. To mi příjde mnohem zajímavější než mýtus o pedofilii mezi služebníky Boha. Jsem si jistý, že zde na CSFD jsou mraky pedofilů. Jen nemají tak snadný přístup ke kořisti, tudíž se jedná o pedofily, tzv. teoretiky.

Zvrácený (2002)

,,Čas všechno ničí." Začalo se smrtí a skončilo zrozením. Jak vynalézavé. Kdyby neodkázali na Vesmírnou Odyseu, tak bych si ani nevšiml. A vůbec je to celé servírováno pro hloupější, nebo alespoň ovlivněné publikum. Člověk brzy pochopí, že je to celé servírováno naopak a v které fázi přibližně jsme, protože je to nápadně stále předhazováno. V průběhu filmu zjistíte, že honiči za pomstou rozmlátili obličej správnému človíčkovi, nebo byla tato osoba minimálně střižena dle stejného hrnce. S chronologickým řazením děje pozpátku je bohužel úzce spojeno to, že film začíná tím nejlepším a ubírá se do větších a větších hoven. V samotném úvodu mě velmi okouzlila zajímavá kamera. Dále se mi velmi líbil velmi milý teplý bar Rektus, ačkoli v něm nebylo kvůli špatnému osvětlení a toulavé kameře téměř nic vidět. Dále je k vidění strohé znásilnění v červeném podchodu, kde dívčino šatstvo křičelo do světa ,,Lidi znásilněte si mě!" a obyčejná párty. Zbytek filmu jsou blbé a nepopsatelně nudné kecy. Bohužel, pocit ke konci filmu je mnohem aktuálnější než pocit na začátku filmu. Ke konci mě to tedy totálně nebavilo. Odvyprávět to pozpátku bylo v tomhle případě nutností, leč v mé mysli mám pouze mlhavé vzpomínky na výborný Rektus s elegantním zakončením, zatímco debilní kecy v závěru filmu si pamatuji v plné odpornosti. Moje hodnocení je tedy nutné brát s rezervou. Uděluji nejslabší 2*, které jsem kdy filmu udělil a možná budu ještě snižovat.

V zajetí démonů (2013)

Konečně jsem se dočkal hororu, který má plné právo nést právě toto označení. James Wan je výborný režisér, který zraje jako víno. Do chvíle, než se do vyšetřování vložili lovci duchů to byly skutečně zimomriavkové hody. Bohužel, jakmile se do vyšetřování vloží manželé Warrenovi, a že jim to společně sekne, tak se z filmu stane takový čajíček. Ovšem čajíček velmi chutný. Rozhodně se nejedná o nějakou tuctovku, nýbrž o velmi vydařený film, který funguje na více frontách. Nikoli pouze jako horor. Příběh je velmi zajímavý. Démoni to zbytečně neprotahují a pouští se do svých obětí pěkně zhurta. Moc je nešetří a berou to fikaně od nejslabšího. Mezi obětmi je jeden muž a 6 žen, takže dle očekávání ječí krásně. Zvuk je velmi kvalitní a velmi moderní. Až se mi z něj postavil. Film měl dokonce solidní reklamu, což u hororů nebývá úplně obvyklé. I když jsem se nebál, tak jak bych rád a bohužel s postupem času hrůzostrašnosti ubývá, což by mělo být rozhodně naopak, tak filmu skutečně nejde upřít jeho velkolepost. Pálím 4 kousky. Kdoví, jak dlouho se bude čekat na něco podobně podařeného.