Oliver! (1968)

Nezlobte se na mě, ale přišlo mi to na oscara trošku slaboučké. Příběh je pěkný, ale když už člověk ví, jak se bude vyvíjet, tak ztrácí své kouzlo. Dobové kostýmy, atmosféra a tohle všechno je taky v pořádku. Zazní dokonce 2 pěkné písničky. Práce na tomto filmu je odvedena dobře, ale prostě mi tam chybí něco navíc. Ke všemu děj plyne hrozně pomalu a některé pasáže jsou vyloženě nudné. Jako muzikál řadím film k těm vydařenějším, ale jako film ho musím zařadit k těm horším. 2*

Půlnoční kovboj (1969)

Příběh o střetu naivity s realitou, což zákonitě nemůže nikdy dopadnout dobře. Jediné pozitivum snímku shledávám v tom, že zbytečně netlačí na pilu a nepřehání to se sentimentalitou, což jsem neočekával. Chci se dostat do nebíčka, takže hodlám psát pravdu. Film mě absoultně nebavil. Jon Voight mi přišel jako extrémně nesympatický kovboj. Dustin Hoffman byl o mnoho lepší. Už mnohokrát ukázal, že umí zahrát všechny druhy retardů. Příběh byl ubohý a hrozně uměle natahovaný. Záblesky minulosti byly hrozně hnusně udělané. S uděleným oscarem se neztotožňuji. Vážně je to neskutečná blbost pouze pro fajnšmekry. Za sebe dávám pěknější hvězdičku.

Kdo přežije - Samoa (2009) (série)

Pozor na pár spoilerů. Ať pak nejste nasraní. Asi doposud nejlepší série, kterou zkazila pouze vítězka. Russell byl nejlepší hráč všech dob a netajil se tím. V soutěži neudělal špatné rozhodnutí. Hrálo se zcela podle jeho pravidel. Z naprosto bezvýchodné situace, která byla v soutěži mnohokrát on s bravurou a troškou štěstíčka vymanévroval. Vítězem se nestal pouze proto, že porota byla téměř plná hrdých a závistivých kokotů, kteří byli příliš blbí na to, aby se dokázali přenést přes to, že nebyli pouze přehráni, ale že byli absolutně potupeni. Popravdě to nebyl jediný důvod, Russellovi moc nepomáhala ani jeho arogance, kterou nijak neskrýval. Navíc byl Russell velmi vtipný a bavit se musel i divák, který přál vítězství nějakému kokotovi. V prvním díle, kdy uzavíral spojenectví s hloupýma blondýnkama, jak je nazval, jsem si uchcával smíchem. Když jednu noc vylil všechnu vodu a spálil negříkovi ponožky, tak kdybych byl o 70 let starší, tak už se asi počůrám. Vážně se zatím jedná o nejlepší sérii s nejlepším hráčem, který nevyhrál. Překonat ji může jedině série následující. Lepší 4*.

Nejlepší film, jaký byl kdy prodán (2011)

Celkem příjemné nakouknutí za oponu několika menších firem. Film za peníze sponzorů tyto sponzory zesměšňuje. Samozřejmě se jedná o zesměšňování v rozumných mezích, jinak by jistě Morgan Spurlock dofilmoval. Dokument je docela vtipný. Jedná se o hodně podobnou záležitost jako ta fastfoodovina. Komu se líbil dokument Supersizeme, tak nebude rozhodně zklamán. Hodnotím stejně, ačkoli zde byla vyšší informační hodnota a cítím se dokonce vědomostmi obohacen.

Super Size Me (2004)

Obézních lidí stále přibývá, jak si lze kolem všimnout, ale také se pomaličku dostává lidem pod kůži trend být fit, což pozoruji i na sobě. Jídlo ve fastfoodech mám docela rád, ale nejím tam často. Preferuji spíše KFC než McDonalds, protože v mekáči vaří jídla z veverek. Jím tam ovšem několikrát za rok. K tomu celkem dost sportuji, takže se mě problém obezity ani vzdáleně nedotýká. Že bych po tomto dokumentu změnil pohled na rychlá občerstvení, to tedy ani náhodou. O tom jak jsou tamější jídla zdravá se už nějakou dobu ví, ale věřím, že v roce 2004 dokument skutečně mohl mít nějakou informační hodnotu. Hlavní hrdina Morgan je sympaťák a je celkem vtipný, ale má totálně hloupou, zato však sexuálně neukojitelnou přítelkyni. Za vrchol filmu považuji zvracení v počátcích jeho anti-zdravotní kúry. Testovat se nechával v americe, kde doktoři mají ve zvyku najít problém ve zdraví i zcela zdravého člověka. Nicméně, pár čísílek se vyšplhalo vskutku zajímavě. Nakonec tedy všechno dobře dopadlo a pokud nezemřeli, tak žijí všichni šťastně dodnes a já tak budu moci klidně spát. Zajímavé komentáře: Verbal, Golfista, chezush a já

Český mír (2010)

Lehce zaujatý pohled na dva zcela protichůdné názory na stavbu, či nestavbu radaru, kde se autoři smějí pouze z pozadí. Více prostoru dostali lidé, kteří byli proti. Zřejmě proto, že jich bylo více. Všichni na to asi pamatujeme. Nejlepší částí filmu je rozhodně vysvětlování svého pohledu na svět Ivana Martina Jirouse, kterému se ne nadarmo přezdívá Magor. Dalším pěkným momentem je výprava do nitra vojenské zóny, kterou vede neohrožený lesník. Místy to vtipné rozhodně je, to nemohu říct. Všude jsou spousty hádek, velmi příjemní vojáci a členové Greenpeace, či obyvatelé Peacelandu, vyberte si sami. Jako komedie dvou téměř amatérů je to více než vydařené, i když celý film za ně oddřeli jiní. Vydařená komedie o Česku ze života. 3*

BrainStorm (2008) (TV film)

Velmi pěkný český film o zázračném léku, který dokáže probrat člověka z demence. Film ani tak nefunguje na komediální vlně, jako na té dramatické. Před hereckým umem zejména Brzobohatého a Trojana je nutné smeknout. Nevím, jak bych hodnotil dnes, ale před pár lety se mi film více než líbil. 4*

Jimmy Carr: Comedian (2007) (TV film)

Některé vtípky padly na úrodnou půdu, jiné zase ne. Tak nějak to u podobných komiků asi bývá. Více bylo samozřejmě toho nepovedeného, ale pokud se už vtípek vydařil, tak rozhodně stál za to a mnoho těch špatných kompenzoval. Většina komiků mluví rychle, ale co v některých pasážích předváděl Jimmy byl naprostý extrém. Několika vtípkům jsem se smál až hodně zpětně, kdy je můj mozek dokázal zpracovat a vyhonotit jejich vtipnost. Pokud neměl výstup s publikem secvičený, tak smekám před rychlostí jeho reakcí. V urážení je naprostým mistrem. 3*

Český sen (2004)

Téma na plné čáře válcuje zpracování. Nejsem si úplně jistý zda retardy páni řežiséři hráli, zřejmě ano. Jako prostě vůbec sem jako prostě nemohl jako prostě z těch dvou regulérních gayů prostě, kteří jako dělali prostě jako do reklam jako. Prostě nechápu, jak takový gayové prostě jako mohou udělat nějakou prostě jako solidní jako reklamu. Ty si dovedu prostě jako leda tak představit s ptákem v prdeli jako prostě. Dále mi příšerně vadila jedna paní, kterou prezentovali jako paní doktorku, ale dle mého odborného úsudku byla úplně vygumovaná. Mentálně byla na úrovni obou reklamistů. V krátkosti něco o sobě. Nakupování čehokoli totálně nesnáším. Míru nesnášenlivosti nakupování nedovedu ani popsat, takže si ji představte hodně vysokou. Píšu to proto, že pro mě bylo totálně nepředstavitelné, že někteří lidé nakupováním žijí a shledávají to snad smyslem jejich života. V momentě, kdy byly otevřeny brány pekel a ovečky utíkaly pro nákup bylo z filmařů cítit, že se jim adrenalin nahrnul pořádně do těla. Někteří nenakupující to vzali sportovně s úsměvem na rtech. Jiní kdyby neměli 80 let a dvě berličky k tomu, tak by se jistě chtěli za svoje na cti utrhnutí bít. Jestli tohle měla být reklama na reklamu, tak to byla reklama velmi špatná, kvůli hrozné volbě dvou nebezpečně teplých reklamistů. Oni tihle lidé, kteří nějak dělají do dizajnu obvykle teplí jsou, ale tihle dva byli extrémní případy jako prostě. Celý film mi tak strašně jako prostě znepříjemňovali, že jsem se celou stopáž těšil pouze na moment, kdy byl vypuštěn kraken. Čekání stálo za to. Každičký důchodce si přišel pro svoji přenosnou televizi za 500 korun a byl velmi naštvaný, když po 3 km běhu přes louku obchod poněkud chyběl. Jak už jsem výše zmínil, kvalita zpracování tu prostě není. 2* dávám výhradně za všechno co následovalo po přestřižení pásky na druhý pokus tupými nůžkami.

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad) odpad!

Tlupa totálně hnusných a naprosto debilních kurev čeká až se jim dovolá nějaký nadržený a vygumovaný stréc, který si neumí na netu najít porno. Název je dost zavádějící, kdo stále používá v mobilu kredit, tak už ho po zavolání nemá. Nemyslete si, že jsem tam někdy volal. Ono, je ta cena dole malým písmem napsána. Ale nejspíš by se tam měla psát cena tak za 15 minut, protože minutu tam stejně nikdo volat nebude. Ti, kteří se údajně dovolají jsou jistě nastrčení, protože otázky jsou tak primitivní, že nelze uvěřit, že by kolem nás chodilo tolik retardů, ale on už je retard každý, kdo si myslí, že něco může vyhrát, takže to úplně tak jisté není. Co však je úplně jisté je to, jak pořad hodnotit.