Neposkvrněná (2024)

Nemůžu si pomoct, ale film mi brutálně připomínal The First Omen. Ať už z hlediska nápadně podobného scénáře, či rovnou s podobností jednotlivých scén. Oba filmy jsou i dost podobné, co se týče kvality. Tento své dvojče zásadně převyšuje zejména co se týče velikostí kůzlátek hlavní hrdinky. Dojem trošku kazí, že je zde neukázala. Zklamaní mužští diváci však mohou nahlédnout v seriálu Euforie. Velmi zajímavý je kontrast těchto rolí: neposkvrněná vs. totální kurva. Při pohledu na zdejší hodnocení člověk nemůže mít od tohoto fulmu vysoká očekávání. Nejvíce mě asi překvapilo velmi slušné finále. Většina filmu se bohužel nese v nepříliš zábavném a velmi stereotypním duchu s několika podařenými momenty. [50 %]

Havěť (2023)

Pavoučí denegrifikace, u které jsem narážel na zásadní problém - svoji absenci arachnofobie. S pavouky se mazlím a hýčkám si je jakožto tiché zabijáky otravného bzučivého hmyzu. Úvodních asi 35 minut sledujeme pouze retardované osazenstvo paneláku a jsou nám představeny sousedské vazby. Za mě trošku zbytečně roztahaný úvod. Jakmile se dají pavouci do pohybu, tak se situace zásadně zlepší. Postavy mi byly bohužel lhostejné a strašně mi splývaly. Akce byla však slušná a vyobrazení pavouků na více než solidní úrovni. Závěr byl až zbytečně přeakčněný a úplně mi tam nezapadal. Film nejvíce dle očekávání zaujme diváky, kterým pohled na pavouky zryhluje tlukot srdce. [50 %]

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

Filmy Wese Andersona člověk pozná na sto honů. Znovu jsem byl uchvácen vymazleným vizuálem, který mě vždy spolehlivě odrovná. Každý záběr je pastva pro oči a z audiovizuálního hlediska je to čiré umění. Příběh byl dostatečně zajímavý, příjemně tajemný a vtipně vyprávěný. Potěšila i účast hereckých es, která se do svých rolí skvěle hodila. [80 %]

Všechno dobře dopadne (2022)

Musím říct, že od držitele Českého lva za nejlepší dokument, který navíc zpracovává téma mému srdci velmi blízké, jsem očekával poněkud víc. Buhužel mi tento artově-poetický způsob vyprávění moc nesedl. Mám pocit, že zde dostal prostor promluvit snad každý, kdo o to požádal. Vyprávění je tedy směsice zajímavých úvah (řezbář) a prachsprostého blábolení. Navíc je to celé prokládané divnými husebními vložkami. Ocenil bych více zajímaovstí a hlubší nahlédnutí do života včel a méně artových vložek, protože ty zde rozhodně nefungují tak, aby mě oslovily. Také mi zde vadil silně náboženský tón. [60 %]

Stezka Českem - Krušné hory (2024) (epizoda)

Další nádherný kousek Česka, o kterém jsem neměl ani tušení. Zaujala mě i zmínka o aplikaci, kterou si určitě stáhnu, ať mohu svými výlety pomáhat mrzákům. Těším se, až se tam mrknu. [80 %]

Stezka Českem - Z Krásné na Klínovec (2024) (epizoda)

Mirek Vladyka mi absolutně nepřekáží ve výledu na nádhernou českou krajinu. Děkuji za skvělou inspiraci. Tuhle stezku si rozhodně nenechám ujít. Vyhovuje mi krátká stopáž. Dokument je vhodně prokládán zajímavostmi. Úplně božsky u toho člověk vypne a dostane se do pohody. [80 %]

1923 - 1923 (2022) (epizoda)

Na tento seriál jsem vletěl bezprostředně po božím 1883 a bohužel musím konstatovat, že tohle je tedy ve všech ohledech horší. Tento pilotní díl byl pravděpodobně horší než nejhorší díl 1883. Dějové linky nových postav mě nijak zvlášť zatím nezaujaly a staré postavy ve starším provedení už také nejsou co dřív. Drtivou většinu stopáže se zde diskutovalo o kravách, což není zrovna moje oblíbená volnočasová aktivita. Snad budou další epizody lepší. Zatím dost slabota. [60 %]

Dark - Alfa a omega (2017) (epizoda)

Závěrečný díl proběhl přesně dle očekávání a potvrdil, že další série vynechám. Nemůžu říct, že by byl tento seriál vyloženě špatný, ale v záplavě hromady lepších seriálů nevidím důvod se do pokračování nutit. Samozřejmě se objevila hromada nových záhad s jediným cílem nalákat diváky na další sérii dalšího brain fucku. [65 %]

Dark - Vše se děje teď (2017) (epizoda)

Popis jednotlivých epizod je stejně zmatečný, jako děj samotný. Neustále se objevují nějaká jména a pokud divák nemá sloní paměť na ksichty, tak nemá moc šancí vstřebat celý děj, který navíc rozhodně není tak zajímavý, aby vás přikoval k obrazovce a získal si vaši veškerou pozornost. Kvalita od úvodních dílů značně vzrostla, ale stále se neubráním pocitu natahování, kdy je prakticky jisté, že se nějakého většího rozuzlení v závěrečném dílu rozhodně nedočkáme. [70 %]

Dark - Jak zaseješ, tak sklidíš (2017) (epizoda)

Po kratší a nezbytné pauze jsem nevázal další epizodou a musím říct, že šlo snad zatím o nejlepší díl. Výlety do minulosti mě baví podstatně více než německá současnost. Rok 1953 byl vyobrazen poměrně hezky a děj byl zajímavý a napínavý. Navíc se konečně vysvětluje zdejší pojetí cestování časem, a tak do sebe hezky věci zapadají a člověk se v tom zvládá orientovat. Je trošku škoda, že až 2 díly před koncem. [75 %]