Mr. Robot - 406 Neakceptovatelné (2019) (epizoda)

Zase a znovu Nietzscheho citát v plné své kráse. "Ten, kdo bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem. A hledíme-li dlouho do propasti, poté propast hledí zpátky do nás." Nádherně vygradovaný díl, co se týče napětí, a to hned na 3 frontách. V Esmailově světě není žádná postava ani na okamžik v bezpečí. Po předchozím orgasmickém dílu, tak zase přišel velmi kvalitní díl, jehož funkcí je evidentně připravit divokou půdu pro díl nadcházející. Nutno říct, že tuto funkci splnil dokonale a já jsem napjatý jako kšandy starého a věrného hospodského pijana. Velmi dobrá práce. Lepší 4 kousky.

Mr. Robot - 405 Nepovolená metoda (2019) (epizoda)

"it's cool dude we don't have to talk." Tohle posunulo pomyslnou filmovou nebeskou klenbu zase o kus výš. Sam Esmail a všichni, kdo měli s tímto dílem co do činění, musí být zákonitě geniální. Jak kdyby tvůrcům nestačilo, že servírují seriál, který není s ničím současným snad ani možné srovnávat. Oni si u toho stíhají ještě hrát. Nejmokřejší sen, jaký si dovede divák představit. Pokud se pohybujete v IT oblasti, tak si tento mokrý sen umocněte na druhou.

Joker (2019)

Už se mi dlouho nestalo, abych si u filmu ustříkl blahem, ale ve vesmíru, který zde tvůrci představili mi bylo tak skvěle, že se mi z něj ani nechtělo pryč. Neskutečně chválím obsazení Joaquina Phoenixe do role Jokera, protože to byl již dlouhá léta můj jednoznačný favorit. Bez jediného zaváhání si troufnu označit jeho výkon za životní a také si troufnu odhadnout, že jeho výkon nezůstane pouze u mé pochvaly, byť je to bezpochyby to nejcennější, čeho mohl za svoji kariéru dosáhnout. Tento film je zářným příkladem toho, když do sebe parádně zapadnou všechna kolečka. Ani na sekundu jsem nedostal prostor vydechnout. Naopak jsem se na dvě hodiny stal obyvatelem temného Gotham City a prožíval silný politicko-sociální podtext, který je až děsivě blízký soudobé realitě. Dokonalá sonda do nemocné duše člověka, která se střetla s nemocnou atmosférou doby, která je předurčena k tvorbě nejrůznější monster. Temnější, než všechny filmy od DC dohromady. Opravdu je to tak dobré, jak zde napovídá hodnocení. Kvůli podobným dílům jsem se zamiloval do kinematografie. Todd Phillips v mých očích hodně stoupl na ceně a velmi tleskám i naprosto božskému soundtracku. Určitě přeoperovaný muž (protože není možné, aby se našla takhle hudebně zdatná žena), jehož jméno musím zkopírovat (Hildur Guðnadóttir), navázal po Černobylu další mimořádně odvedenou prací. Hodně to již tak skvělému filmu přidalo. Smekám! Rád bych něco vytkl, ale ono není jaksi co. 2 hodiny husí kůže nelze ohodnotit jinak než plnou palbou.

Mr. Robot - 404 Objekt nenalezen (2019) (epizoda)

Spoilery! Takhle epizoda vrátila seriál do staré dobré formy. Ani se moc nechce věřit, že se opravdu koukáte na seriál, protože Sam Esmail roztočí v každém dílu neskutečný audiovizuální koncert a stále umí šokovat, překvapovat a být dokonale originální. Ze seriálu je hrozně cítit, že divák nesleduje sázku na náhodu, nýbrž naprosto promyšlenou věc. Těžko seriálu vytýkat, že mi za 4 epizody naservíroval více deprese a beznaděje, než mi stihl naservírovat snad celý můj dosavadní život. Trošku lituji, že jsem seriál nesledoval v období Vánoc, protože tvůrci dávají divákům dokonalou možnost nahlédnout za oponu všeho toho pozlátka a ukazují Vánoce z té druhé stránky, která je poněkud bližší pravdě. Ta sexy zrzka by mohla dostávat více prostoru, protože je těžce k nakousnutí. Tam bych dlouho neváhal a klidně si zahrál na kominíka. Nepřekážela by mi ani její orientace. Jinak ten její sen byl fakt luxus, ta se také ponořila do beznadějné situace, ze které se jen tak nevylíže, a to je vzhledem ke své orientaci v lízání velice zběhlá. Jsem zvědavý, jak se její linka propojí s Eliotem, což není jisté, ale vzhledem k množství prostoru před kamerou, si to troufám předpokládat. Velmi mě potěšila i účast Tyrella, což je taky jeden mega sympaťák. Velmi dobrá epizoda.

Mr. Robot - 403 Přístup odmítnut (2019) (epizoda)

Po brutálně svižném rozjezdu, jaký seriál v úvodu roztočil, přichází bohužel mírné přibrzdění. Eliot každým dnem vyhlíží smrt a hraje o nanosekundy a přitom stíhá ztrácet celé sekundy kundama. Taktéž se mi úplně nezamlouvala úvodní homosexuální pseudo romantická linka. Bohužel také zasvítilo výstražné světýlko, kdy tvůrci postupně zahajují Eliotovo polidštění. A vlastně si na základě tohoto dílu taky trošku troufám odhadnout závěr. Tím, že se věci začínají motat hodně kolem té transky a tvůrci nás seznamují s její minulostí, lehce naznačují, že ji čeká nejpozději na konci série smrt (ať už fyzická, nebo zkrátka jen totální odpis). Vůbec se mi nelíbí, že Eliot začíná vystrkovat růžky normálnosti. Právě jeho asociálnost je sexy. Vzpomeňme si, co provedli ti čuráci například se Sheldonem z Teorie velkého třesku. Alespoň takhle to běžně v seriálech chodí. Mr. Robot už však mnohokrát ukázal, že tohle není běžný seriál, takže se velice rád nechám znovu překvapit. Technická stránka ovšem stále drží svůj vysoký standard. Závěr naštěstí tuhle menší odbočku a přibrzdění vrátil do původních kolejí. Lepší 3 kousky.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Názory přátel na tento snímek se výrazně různily, takže jsem byl připraven i na možné nejhorší. Nutno říct, že zbytečně. Tarantino nejenom opět nezklamal, ale připravil velice chutnou směsici žánrů. Erekci jsem tentokrát během sledování mockrát neměl, ale dívat se na to dalo po celou dobu trvání. Velice zajímavá sonda do světa herců 60. let. Neubráním se lehkému srovnání s Allenovou reklamou na nudu - Café Society, která divákům představovala podobné prostředí filmové smetánky. Tarantino to zmákl výrazně lépe, protože si samozřejmě dle svého zvyku realitu malinko vylepšil. Vše bylo svižné, vtipné, luxusně zahrané (ti dva by udělali zajímavou i reklamu na toaletní papír) a plné odkazů zejména na spaghetti westerny, které já osobně mám velmi rád a možná taky proto se mi snímek tolik zamlouval a ani na moment nenudil. Ze snímku je docela dost cítit, že se jedná o typ filmu, který si každý úspěšný režisér (který si to může dovolit) minimálně jednou za kariéru natočí tak nějak pro sebe a nebere moc ohledy na divácké preference a soudobé standardy. Zde se ovšem ukázalo, že s Tarantinem jedeme na velmi podobné vlně, protože mi film sedl do noty a já si jej náramně užil. Na světě snad není režiséra, který by dokázal udělat z kecání o hovně tak atraktivní diváckou zábavu. Jeho dialogy je prostě radost poslouchat. Za mě velmi dobrý film a v rámci filmů Tarantina určitě v TOP 5.

Mr. Robot - 402 Vyžadována platba (2019) (epizoda)

Spoilery! Ve srovnání s prvním dílem nastal malinký krůček zpátky, co se týče kvality. Nicméně pořád je na co koukat. Nejvíce se mi z celého dílu líbil ten epický úvod vysvětlující postupy a úspěchy dvoupohlavního žluťáska. Střední část dílu byla na můj vkus slabá. Taškařice kolem vyrovnávání se s úmrtím bloncky mě nikterak neuspokojovaly a nesoucítil jsem s hrdiny, protože jsem ji neměl nijak rád. Jinak čiročirá dávka deprese, kde se Eliot dostal do bodu, že se kolem něj kurví úplně všechno řetězovou reakcí. Řádná dávka deprese rovnou do žíly. Závěr potom dojem vylepšil. Má nějaký seriál lepší cliffhangery? Slabé 4 kousky.

Mr. Robot - 401 Neautorizovaný přístup (2019) (epizoda)

Po technické stránce totálně vyladěná záležitost do posledního detailu. Ať už se bavíme o luxusním soundtracku, při kterém mám husí kůži v celé délce jeho trvání, nebo o prvotřídní práci s kamerou. K tomu si přidejte neskutečně napínavý a promyšlený příběh, který si s vámi hraje jako kočka s myší a snažit se předvídat jeho další kroky je zcela zbytečné. Takový malý zázrak na seriálovém poli, za který jsem velmi vděčný. Rozjezd vskutku ve velkém stylu. Seriál se nebojí popravit jakkoli významnou postavu, čehož si vždy velmi cením, protože to rozvětvuje děj a vytváří prostor pro hromadu nových variant a zcela se vyhýbá stereotypu a předvídatelnosti. Lepší 4 kousky.

Zaklínač - Něco více (2019) (epizoda)

To, co mělo být epické a velkolepé, bylo pouze chaotické a obrovská bída. Bitva čarodějů pro mě osobně velkým zklamáním a na to, že Geralt 90 % stopáže proležel v halucinacích, nechci ani vzpomínat. Přesto tento díl patří určitě k těm lepším, která tato ubohá série přinesla. Potenciální druhou sérii rád vynechám, protože tohle za oceánem posrali ve velkém stylu. Mizerný multikulturní a multirasový cast, neexistující emoce, krácení věcí, které se krátit nehodilo a naopak natahování nudných nesmyslů, naprosté vzdálení se od vynikající předlohy - to je výčet několika z mnoha naprosto zásadních nedostatků, které se táhli s celou sérií. Jediné, co chválím, je choreografie mečových soubojů - ta se povedla. Do toho povedeného ovšem už nelze zahrnout laciné efekty, které by měly být naopak jednou ze stěžejních prvků fantasy seriálu jako je Zaklínač. Na Netflixu opravdu projde do oběhu i ta největší ubohost.

Zaklínač - Před pádem (2019) (epizoda) odpad!

Končí nám série. Děj by měl logicky gradovat k epickému finále a ti čuráčtí (možná bych měl napsat spíše píča tvůrkyně, protože tento paskvil má na svědomí celou dobu žena) tvůrci nasadí místo toho rekapitulační díl, kde se nejenom opakují záběry z dílů minulých, ale navíc ty nové jsou maximálně nudné a tak trošku i zbytečné. Protože snad každý divák, který není úplná píča si zvládne domyslet určité souvislosti. Tohle fakt nepochopím. 6 dílů se zkracují luxusní povídky na naprosté minimum, že prakticky motivace postav ani nedávají žádný velký smysl a přijde 7. díl, kde ti kreténi vše rekapitulují. Je to jako byste týden připravovali pannu na její poprvé a pak ji v neděli na sucho vrazili pyj do zadních vrátek. Opravdu jsem nevěřil tomu, že se dá luxusní dílo Sapkowskiho nějak zmršit, ale tahle sračka překonala mé nejhorší obavy. Tento díl je opravdu zpečetěním tvůrčí neschopnosti.