Zlověstné ticho (2007) odpad!

Jedinou silnou složkou filmu je hudba, protože tu dělal mistr v oboru. Hororovost zde absolutně schází. Vraždící loutky a jedna postarší paní s dlouhým jazykem? No, to snad ne! Film nemá potenciál vyděsit ani malé děti. Je příliš schématický a stereotypní. Chování postav je naprosto zarážející. Nejzajímavější jsou vyšetřovací postupy kníra v ksichtě, které by slušný divák označil za nepravděpodobné. Na každém kroku je kupa nesmyslů. V závěru jsem téměř usnul. Pěknější odpádek.

Člověk do každého počasí (1966)

Film o neposkvrnitelném svědomí a o nezdolné víře, kterou náš hlavní hrdina postavil i před rodinu a to o pořádný kus. Hádejte o jakou víru se jednalo? Samozřejmě, primárně o víru v Boha. Pokud se pokusíte v tomto filmu hledat nějakou uměleckou složku, tak se asi spálíte. Zahrán je samozřejmě výtečně, ale vše ostatní je maximálně průměrné. Film vyniká výhradně svojí myšlenkou a svým poslestvím, které už ovšem dávno spláchl proud času a jsem si jistý, že na mnoho soudobých lidí, včetně mě, už žádný dojem neudělá. Film je servírován tak protivnou cestou, že se neubráním konstatováním, že se u něj dobře spí. Probudit vás dokáže pouze charismatický Jindřich VIII, který někdy rád křičí. Odpad nedávám pouze proto, abych neměl špatné svědomí.

Pád Berlína II. (1949)

Po všech stránkách je tohle pokračování lepší než první díl. Kecám, po všech ne. Nicméně je zde k vidění spousta akce i pověstný Aljošův hod samopalem, kvůli kterému rozhodně stojí za to film vidět. Více prostoru dostává i zuřivec Dolfík, kterému se vůbec nic nedaří. Hudba také není marná, ale úplně jsem zde postrádal hymnu při pokládání vlajky, za což automaticky hvězdičku strhávám. I když závěr v Berlíně s přilétnuvším Stalinem, který tam mimochodem ve skutečnosti nebyl, ale koho zajímá skutečnost, je skutečně vrcholným zimiriavky nahánějícím vyvrcholením filmu. Pevně věřím, že nejeden soudruh a soudružka u toho i povinně vyvrcholovali. Celkově to vidím maximálně na 2*.

Pád Berlína I. (1949)

Každý, kdo nebyl rudý je ve filmu prezentován jako naprostý dementor. Samotný Dolfík Hitler je zde prezentován jako uzlíček nervů, kterého nikdo neposlouchá, ba dokonce nikdo nerespektuje. Téměř celá tahle první část je totálně o ničem. Točí se kolem 3 denního vztahu naivní učitelky Nataši a toho nejrudějšího slévače Alexeje. Jejich vztah se vyvine tak rychle, takže Aljoša, když se pak ve 40 rozhodoval co dál dělat, zabíjení nácků pro něho byla jasná volba. Nosí s sebou samopal, ale kdyby měl mačetu, tak by to bylo mnohem vhodnější. Ze svého samopalu totiž prakticky nestřílí a používá ho výhradně na mlácení. Odpad to není jen díky kouzelnému českému dabingu aneb nic tak debilního jsem zatím neslyšel.

V žáru noci (1967)

Velmi pěkné a napínavé drámko, na kterém oceňuji nejvíce to, že nemáte absolutně tušení co příjde během následujících minut. V pozadí se odehrává nádherný dobový rasismus. V popředí pak jedna obyčejná vraždička s nejasným vrahem. Zní to primitivně a nezajímavě. Zapomněl jsem ovšem dodat, že je film solidně napínavý a kurevsky dobře zahraný. A vlastně film popírá i legendy o tom, že jsou negříci hloupí. V tomto filmu platí pravý opak. Alespoň, že inteligenci policie si drží ve veřejností přijímaných normách. Lepší 3*.

Lovci duchů (2005) (seriál) odpad!

Totálně debilní seriál a když píšu totálně, tak to tak i myslím. Dva nepředstavitelně debilní idioti jezdí svým fárem po státech a loví ,,duchy". Děj je k nasrání. Postavy k posrání. Lovení duši nejsou vidět. A celková debilita filmu je k pochcání. Nedovedu si představit, jaká drzost vedla k tvůrce k zařazení seriálu mezi hororové. Až příliš to připomíná Akta X, když si ovšem odmyslíte veškeré napětí, zajímavost, rozmanitost tamějších dílů a dobré hlavní herce. Po třech dílech se nobojím poslat seriál tam, kde je jeho místo - do koše.

Battlestar Galactica (2004) (seriál) odpad!

Nakonec jsem se uchýlil k vidění 5 dílů, neboť jsem byl neustále na vážkách, jestli tedy ano nebo ne. Většina každého dílu byla totálně o hovně, ale vždycky se našlo alespoň pár minutek, které za něco stály. Samozřejmě se jedná o seriál, takže kvůli omezenému rozpočtu se místo nějakého poutavého sci-fi setkáváme s telenovelou o mezilidských vztazích partičky nesympatických imbecilů. V podobných seriálech jsou pro mě nejpodstatnější 2 věci. Příběh a postavy. Příběh je v jádru zřejmě moc pěkný, ale je servírován po hodně malých kouscích a s pořádnou dávkou omáčky, která chutná odporně. Postavy jsou úděsné. Z celé flotily jsem si našel sympatie pouze k tomu idiotovi, kterého hraje Jamie Bamber, a to je vzhledem k celkovému počtu postav hrozně málo. Takže mi dovolte se omluvit fanjšmekrům, kdybych se neomluvil, tak by se určitě našli jedinci, kteří mě budou obtěžovat poštou. Zkrátka nehodlám koukat na seriál, ve kterém za něco stojí cirka 5 minut v každém dílu. Lepší odpádek. Už je to takový můj zvyk. Nemám chuť pokračovat v koukání na seriál = odpad, i když to 100% sračka třeba není.

Oliver! (1968)

Nezlobte se na mě, ale přišlo mi to na oscara trošku slaboučké. Příběh je pěkný, ale když už člověk ví, jak se bude vyvíjet, tak ztrácí své kouzlo. Dobové kostýmy, atmosféra a tohle všechno je taky v pořádku. Zazní dokonce 2 pěkné písničky. Práce na tomto filmu je odvedena dobře, ale prostě mi tam chybí něco navíc. Ke všemu děj plyne hrozně pomalu a některé pasáže jsou vyloženě nudné. Jako muzikál řadím film k těm vydařenějším, ale jako film ho musím zařadit k těm horším. 2*

Půlnoční kovboj (1969)

Příběh o střetu naivity s realitou, což zákonitě nemůže nikdy dopadnout dobře. Jediné pozitivum snímku shledávám v tom, že zbytečně netlačí na pilu a nepřehání to se sentimentalitou, což jsem neočekával. Chci se dostat do nebíčka, takže hodlám psát pravdu. Film mě absoultně nebavil. Jon Voight mi přišel jako extrémně nesympatický kovboj. Dustin Hoffman byl o mnoho lepší. Už mnohokrát ukázal, že umí zahrát všechny druhy retardů. Příběh byl ubohý a hrozně uměle natahovaný. Záblesky minulosti byly hrozně hnusně udělané. S uděleným oscarem se neztotožňuji. Vážně je to neskutečná blbost pouze pro fajnšmekry. Za sebe dávám pěknější hvězdičku.

Kdo přežije - Samoa (2009) (série)

Pozor na pár spoilerů. Ať pak nejste nasraní. Asi doposud nejlepší série, kterou zkazila pouze vítězka. Russell byl nejlepší hráč všech dob a netajil se tím. V soutěži neudělal špatné rozhodnutí. Hrálo se zcela podle jeho pravidel. Z naprosto bezvýchodné situace, která byla v soutěži mnohokrát on s bravurou a troškou štěstíčka vymanévroval. Vítězem se nestal pouze proto, že porota byla téměř plná hrdých a závistivých kokotů, kteří byli příliš blbí na to, aby se dokázali přenést přes to, že nebyli pouze přehráni, ale že byli absolutně potupeni. Popravdě to nebyl jediný důvod, Russellovi moc nepomáhala ani jeho arogance, kterou nijak neskrýval. Navíc byl Russell velmi vtipný a bavit se musel i divák, který přál vítězství nějakému kokotovi. V prvním díle, kdy uzavíral spojenectví s hloupýma blondýnkama, jak je nazval, jsem si uchcával smíchem. Když jednu noc vylil všechnu vodu a spálil negříkovi ponožky, tak kdybych byl o 70 let starší, tak už se asi počůrám. Vážně se zatím jedná o nejlepší sérii s nejlepším hráčem, který nevyhrál. Překonat ji může jedině série následující. Lepší 4*.