Rick a Morty - Something Ricked This Way Comes (2014) (epizoda)

Dějová linka, kde se Rick rozhodl jít na steč s ďáblem a donutit jej k sebevraždě, byla naprosto dokonalá. Ať už nápadem či humorem. Ovšem absolutně mě nebavila druhá dějová linka o Plutu - to byl naopak za mě totálně nudný sranec. [75 %]

Rick a Morty - Rixty Minutes (2014) (epizoda)

Pravděpodobně doposud nejujetější epizoda, která rozhodně nesedne každému. O čemž svědčí i zdejší hodnocení plné rozporů. Za mě ovšem naprosto úžasná parodie na zařízení, které máme každá doma a ve kterém je zpravidla 150 kanálů naprostých sraček. O něco méně mě bavila dějová linka s virtuální realitou, která se odehrávala o místnost vedle. [85 %]

Rick a Morty - Raising Gazorpazorp (2014) (epizoda)

Přidávám se se svým odborným názorem ke zdejšímu obecnému neodbornému názoru, že se jednalo skutečně o slabší epizodu. Minimálně ve srovnání se zbytkem, který si konstantně drží laťku velmi vysoko. Ani celkový děj reflektující na jedné straně věčný mezipohlavní boj a na straně druhé výchovu psychopatického dítěte dítětem, se mi zcela netrefil do vkusu. Něco do sebe to ovšem taky mělo. [65 %]

Rick a Morty - Rick Potion #9 (2014) (epizoda)

Další skvěle ztřeštěná epizoda plná nejenom humoru, ale i šíleného příběhu dokonale parodizujícího zombie apokalypsu. Docela mě fascinuje, že se nápady tvůrců zase tolik neopakují a v každém díle dovedou nabídnout zcela jedinečný zážitek. Tedy minimálně prozatím. [80 %]

Who am I - žádný systém není bezpečný (2014) odpad!

Tak tohle se Německu znovu nepovedlo, obdobně jako třeba MS 2018, nebo dříve holokaust. Je pro mě těžké se rozhodnout, který prvek snímku mě sral úplně nejvíc. Zda to byla otravná němčina, kterou jsem ve filmu o hackerech slyšel vůbec poprvé, otravný anticharismatický hegešák v hlavní roli, nebo naprosto ubohý děj, který nebyl o hackerství, nýbrž o obecně zaběhlé a zcela mylné představě o hackerství. Jako celek se jednalo o velké utrpení. Zdejších 81 % je mi naprostou záhadou. Opravdu velice slabý odvar po všech stránkách o 1000 řádů lepšího Mr. Robot, který zde možná ovšem docela malinko čerpal inspiraci. Asi druhou polovinu tohoto nudného blábolu jsem sledoval zrychleně. [5 %]

Rick a Morty - Meeseeks and Destroy (2014) (epizoda)

Po nejlepší epizodě následovala, minimálně za mě - tedy největšího odborníka této databáze, epizoda nejslabší. Tentokrát mě nikterak neoslovila ani jedna za dvou dějových linek. Zejména ta s Meeseeks byla nesmírně předvídatelná. Bohužel, je to teprve 5. díl a už narážím na svoji inteligenci, kdy začínám předvídat vtipy předtím než se stanou. Svět obrů byl o něco lepší, ale celkově vzato tentokrát docela slabota. [60 %]

Rick a Morty - M. Night Shaym-Aliens! (2014) (epizoda)

Za mě zatím nejlepší díl, a to především díky skvěle vypointovanému, leč nemálo očekávanému, závěru. Naprosto parádní přehazovaná o to, kdo je nejchytřejší ve vesmíru. Navíc, téma tohoto dílu je mi extrémně blízké, neboť žiju v přesvědčení, že sami jsme takovou simulací či experimentem ve zkumavce mnohem vyspělejší civilizace. Takže mi to zdaleka nepřišlo tak přetažené za vlasy, jako to přišlo pravděpodobně velmi početné skupině diváctva. [85 %]

Rick a Morty - Anatomy Park (2013) (epizoda)

Další vysoce potrhlý a nesmírně nechutný nápad se zábavným parkem uvnitř těla smrdutého bezdomovce. Tvůrci si nepřipouští existenci hranic nevkusu a já jsem za to na výsost šťastný. Přesto z dosavadních 3 dílů za mě, tedy největšího odborníka této databáze, prozatím nejslabší. Stejně se však jednalo o vydařenou zábavu. [75 %]

Rick a Morty - Lawnmower Dog (2013) (epizoda)

Tvůrci velmi pravděpodobně na něčem frčí, jinak si to nedovedu vysvětlit. Velmi svižný průlet několika kultovními filmy, které se povedlo moc hezky slepit a parodizovat. Nepředstavitelné spojení, které je ovšem ve výsledku velmi vtipné a skvěle fungující. [78 %]

Rick a Morty - Pilot (2013) (epizoda)

Už po pilotní epizodě je nad slunce jasné, že si s tímto seriálem budu rozumět. K dokonalosti by snad scházelo ubrat jen trošku toho otravného krkání. Tempo je skutečně zběsilé a do 20 minut se toho povedlo narvat fakt hodně. Hlášky jsou tak dobré, že jsem měl místy pocit, jako bych je snad po nocích psal sám. Velice slibný pilot. [80 %]