Boratův amerikánský lokdaun & Borat vyvrací - Debunking Borat: Mail-in Ballots Scam (2021) (epizoda) odpad!

Pokud jsem se domníval, že jsem v předchozí epizodě viděl absolutní dno, co se týče luxusní filmografie Cohena, tak jsem se šeredně pletl. Tohle je ještě nudnější epizoda vracející se k posledním zmanipulovaným volbám amerického prezidenta. Znovu krátká stopáž neumožnila jakékoli rozvinutí myšlenky či důkazů o jedné či druhé pravdě. Sledujeme ničím nepodložené názory jedné i druhé strany. Znovu je to šílená nuda a znovu je to šíleně o hovně. [4 %]

Boratův amerikánský lokdaun & Borat vyvrací - Debunking Borat: Vaccine Microchip (2021) (epizoda) odpad!

Netušil jsem, že k tomuto dni někdy dojde, ale jakožto nejlepší a nejváženější uživatel této databáze, mám povinnost hodnotit filmy a seriály spravedlivě. V tomto případě bohužel musím poplivat svého milovaného Cohena, na kterého bych v životě nedal dopustit a bez váhání se za něj bil. Tento seriál, který zřejmě vznikl jako nějaká omluva a vymanění se ze soudních tahanic, které pravděpodobně vznikly po posledním Boratovi. Bohužel se nejedná o nic jiného, než 7 minut ubohosti. Jsem extrémně zklamán. V podstatě se jedná o vyvracení názoru na umisťování mikročipů do vakcín dvou republikánských joudů. Vzhledem ke stopáži 7 minut je to celé šíleně zkratkovité a efekt z tohoto díla je nulový. Jsem přesvědčený, že za tak krátkou dobu není možné diváka přesvědčit o jedné či druhé pravdě. Sledujeme nudný online rozhovor s nějakou pseudo doktorkou, která má životní poslání naočkovat celou planetu. Na obou stranách slyšíme argumenty, které už každý slyšel milionkrát. Vůbec poprvé jsem viděl Cohenovo dílo, které je absolutně bez humoru, absolutně bez nápadu a absolutně o hovně. [5 %]

Boratův amerikánský lokdaun & Borat vyvrací - Borat’s American Lockdown (2021) (epizoda)

Naprosto úžasná půlhodinová detailnější sonda do životů zapřísáhlých republikánů tělem i duší Toma a Jerryho. Nemělo to chybu. Už v úvodním filmu jsem byl nešťastný z toho, že tahle dějová část nedostala více prostoru. Opět skvělá přehlídka vtipů a humoru. Nádherná humorná osvěta o smýšlení značné části amerického obyvatelstva. Moje bránice dostala znovu neskutečně naloženo. Skvěle jsem se bavil. [85 %]

Borat: VHS kazeta materiálů "ne-moc-přijatelných" podle Kazašského ministerstva cenzůry a obřízky (2021) (TV film)

25 minut napěchovaných v podstatě tím nejlepším, co celovečerní snímek nabídl. Nechápu zdejší prach bídné hodnocení. Nemělo to chybu. Moje bránice zažívala orgasmus. Děkuji za výrazné prodloužení života. Takhle dobře, s chutí a od srdce jsem se dlouho nezasmál. Jediné, co bilo do očí příliš, bylo to celé anti Trump pozadí. Skoro, jako by Borata zaplatili demokraté. Je to škoda. I do demokratů se dá střílet ostrýma a Cohen to nejedenkrát předvedl. [90 %]

Spáči (1996)

Spoilery! Úvodních 20 minut bylo skutečně uspávajících a začínal jsem nabírat dojmu, že půjde o další dílo Levinsona, které mi nesedne. Mám to s ním jako na houpačce. Ovšem od nehody se stánkem na párky na kolečkách a ročnímu pobytu v noblesním převýchovném zařízení, kde chlapce kromě pokusu o zlepšení jejich chování, opakovaně docházelo i k pokusu o změnu jejich sexuální orientace bandou sadistických homosexuálních stráží v čele s krajně slizkým a nechutným Kevinem Baconem. Vůbec ovšem nezaostávala ani druhá "dospělácká" polovina snímku, která se točila kolem snahy nějak se vyrovnat se šrámy minulosti, které jsou zaryté hluboko v duši. Těžko v tomto snímku hledat nějaké nedostatky. Skvěle zvládnutý kus filmařiny, kde nevíte, zda máte dříve obdivovat zajímavý děj a zajímavě napsané postavy, nebo žasnout nad fantastickými hereckými výkony snad všech zúčastněných. [88 %]

Hotel Mumbai (2018)

Neskutečně syrově natočený thriller zachycující jedno výbušné odpoledne v hotelu v Bombaji. Thriller, který šokuje hned na několika úrovních. Každý evropský divák jistě musí žasnou nad neexistující bezpečnostní složkou ve významném hotelu. Terorismus v nejryzejší podobě, kde nemilosrdně vraždí fanatičtí přisluhovači režimu takřka dětského věku. Neskutečně autentická psychologická hra roztočená na dvou hodinách stopáže, kdy nikdo nesundal nohu z plynu. 2 hodiny plné napětí. Nad tím vším jeden fantasticky hrající Dev Patel, jehož permanentně vystrašený výraz v očích mu zkrátka nelze neuvěřit. [85 %]

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Úvodem bych rád pogratuloval tvůrci českého překladu za naprosto debilní název. Z filmu jako takového mám poněkud rozporuplné pocity. Jakožto zdejší největší odpůrce anime, jsem byl ovšem docela mile překvapen velmi příjemnou animací. Bohužel anime daň byla znovu nezdravě vysoká a tohle asijské podání docela významně narušilo celé Sapkowskiho univerzum a vznikl poněkud podivný hybrid, který nejde zařadit takřka nikam. Do toho všeho řekl své slovo i Netflix, takže znovu nechybí středověcí negři a ani nezdravě kůl zaklínači, kteří zřejmě mají zaujmout náctileté za cenu rozboření krásné knižní poetiky. Příběh je až nechutně předvídatelný. V celkovém dojmu cítím spíše zklamání. Na druhou stranu se nejedná o snímek, který by dokázal člověka srát, ba dokonce ani nijak nesnesitelně nudit. [65 %]

Tráva - dějiny hulení (1999)

Podobné dokumenty získávají časem na velké hodnotě. Tento dokument pojednává v podstatě o tom, jak to zhruba vypadá, když se teoretici pokoušejí sestavovat zákony a nařízení ohledně věcí, kterým vůbec nerozumí. Líbilo se mi, jak dokument hezky zachycuje vývoj názoru na marihuanu v průběhu let a zejména pak postupný růst částek vynaložených na boj proti marihuaně. Dokument je ze značné části proložený vtipnými úryvky z filmů, které moc hezky reflektují tehdejší názor. Nejvtipnější na tom celém je to, že dokument odráží pouze umělé a zástupné důvody negativního postoje vůči marihuaně, nikoli ty skutečné - tedy enormní byznys pod povrchem. [66 %]

Očista navždy (2021) odpad!

Již předchozí díl atakoval přední příčky v rámci naprosté debility a nudy a tvůrci se v tomto trendu rozhodli pokračovat. Od prvních do posledních minut mě děj absolutně nezaujal a dávám to za vinu především příšerně napsaným postavám, které měly všechny jeden společný rys - byly hrozně obyčejné a tím pádem extrémně nezajímavé. Šíleně všichni splývali a byl mi po celou dobu jejich osud zcela lhostejný. Naprosto nechápu úvodní záměr s nastíněním nudných životů nudných postav. Měl se vynechat a rovnou se mohlo přejít k vraždění. Nesouhlasím se zdejším častým názorem, že bylo dobře, že byl tento díl jiný. Krok s nápadem, že se Očista neodehrává ve vyhrazený den, nýbrž až poté, byl podle mě krok velmi špatným směrem. Tvůrci se okatě a tendenčně pokusili svést na vlně rostoucího napětí mezi USA a Mexikem, ale nakonec se z filmu vyklubal jen jakýsi blábol s lehkým post apokalyptickým odérem. [10 %]

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Znovu jsem doplatil na svůj filmový přehled, kdy člověk po zhlédnutí tisíců filmů už zkrátka dokáže na první dobrou odhadnout nejenom scénáristicky vhodného záporáka, nýbrž už jsem to posunul do bodu, kdy už přesně vím, které scénky budou později použité do závěrečného pseudo šokujícího odhalujícího závěru, který bývá v rámci série Saw pravidlem. Zdejší nízké hodnocení mě trošku odrazovalo, ale nebylo to nakonec v rámci žánru až tak strašné. Jasně, jsou zde věci, se kterými si tvůrci mohli podstatně víc vyhrát. Zejména mě iritovalo to, že snad všechny postavy stejným způsobem nakráčely do zcela očividné pasti, o které celou dobu věděli, přesto v určitý moment všichni měli potřebu odložit zbraň a zatelefonovat si někomu na záznamník, aby mohli být zezadu překvapeni a uspáni. Už poprvé to bylo debilní a v tomto filmu to vidíte asi tak 4x. Tento díl bezesporu nedosahuje ani vzdáleně atmosféry prvních dílů. Přesto děj nebyl vyloženě nudný, i když jsem znovu celý díl správně tušil, kdo za vraždami stojí. Chris Rock opravdu nebyl dobrý a rozhodně to nebylo jen tím, že jej má asi každý zafixovaného jako komediálního herce. Nic proti kampani "Dejme šanci černým", ale jsem pevně přesvědčený, že dokonce i v černých řadách se jistě dali najít vhodnější herci. Nejméně kvalita poklesla v rámci jednotlivých vražd, které byly velmi rozmanité a dostatečně brutální. [65 %]