• Romantický

Reonning maen (2010) (pořad)

Running Man je dokonalou ukázkou televizního pořadu dle mého gusta. Díky nenásilné změně mise v každé epizodě, pořad zůstává neotřelý, nenudí, a přesto si zachovává svojí původní myšlenku. Dokonce jsem kolikrát při plnění misí napnutá a fandím mým favoritům až do konce. Obsazení je skvělé a rozhodně pobaví.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Velmi milý seriál, který mě chytl hned po první epizodě. Pohádkové části jsou podle mě trošku slabší a ty ze současnosti mě baví o dost víc. Námět je ale rozhodně zajímavý a napínavý. Díl od dílu se to trošku přiostřuje, takže zatím na síle příběh neztrácí. Obrovské plus jsou herci, skoro všichni sympaťáci. Rumpelstiltskin dokonale prohnaný, Emma typická a duší silná klaďaska, zlá královna úžasně charismatická, princ je fešák a Sněhurka není typická krasavice, ale je krásně zajímavá a dobře se na ní dívá.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Film, který podává tak vážnou a smutnou tématiku, tak lehce a absurdně, že jsem se většinu filmu musela usmívat a žasnout nad nádhernými scénami.

Nae yeojachinguneun gumiho (2010) (seriál)

Shin MinAh je prostě neuvěřitelně zvláštní a krásná, dokonalá liška. Lee SeungGi se do své role taky hodil naprosto přesně a zase úplně jinak. Úžasně vtipný a příjemný seriál.

Minami shineyo (2009) (seriál)

Já tohle vážně nemůžu ohodnotit. Nikdy nepochopím jak může být tenhle seriál tak neuvěřitelně populární. Dávala jsem tomu šanci několikrát a vždycky jsem to musela vypnout. Ději se prostě věřit nedá (neříkám, že v jiným korejských dramatech je děj uvěřitelný, ale tohle je pro mě trošku moc) a herci jsou strašně nesympatičtí. Hlavní herečka mi byla neuvěřitelně protivná svojí přehnanou snahou o roztomilost a hlavní krasavec mi vlastně vůbec krásný nepřišel. Jediné pozitivum na seriálu byl pro mě Hongki a částečně Uee, které jsem tu mrchu kupodivu dost věřila. Ani oni mě však nedonutili se na to dokoukat. Asi mi tohle prostě nesedlo.

Sunny (2011)

Vtipné, svěží, dojemné...Film, kvůli kterému v jednu chvíli brečíte smíchy a v další brečíte z úplně jiného důvodu. Do kina jsem šla aniž bych moc o filmu věděla, takže jsem od toho absolutně nic nečekala - překvapení se rozhodně konalo a to moc milé. Nesmím zapomenout ani na skvělý soundtrack, úžasnou zásobu sprostých i nesprostých nadávek a spoustu maličkostí, týkajících se prostředí a dění Koreje. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku.

49il (2011) (seriál)

Popravdě moc nechápu, že tolika lidem přišel seriál nezajímavý nebo nudný. Já naopak byla nadšený zajímavým příběhem, až jsem se nemohla odtrhnout aby mi neunikla ani minuta seriálu. Pokud to porovnám s jinými korejskými dramaty, kde mě hodně baví hlavní příběhová linka, ale rodinné záležitosti a zdlouhavé vedlejší scény často přeskakuji, je to rozhodně velká přednost. Postava Schedulera naprosto úžasná. (miluju jeho vyzvánění!)

Nová holka (2011) (seriál)

Prvních pár dílů jsem byla ze seriálu dost rozpačitá, protože vtipná stránka seriálu byla spíše trapná. Kvalita seriálu však stoupá s každým dílem a já si na ten podivný humor nakonec nějak zvykla a teď u toho klidně brečím smíchy. Na nové se vždycky těším a je to pro mě taková milá oddechovka.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Popravdě chápu proč se tento geniální seriál setkává s tolika negativními názory - jsou to lidé, kteří seriál neviděli a odsuzují ho z malých útržků, které někde zahlédli, nebo puritáni, kteří jsou zásadně proti sprostým slovům. Já sama k němu byla skeptická, ale stačilo se podívat na pár dílů a zjistila jsem, že je to ale vlastně naprosto perfektní a trefný seriál, který boří a vysmívá se všem stereotypům lidské hlouposti. Ošklivá animace rozhodně kvalitu neshazuje a Eric Cartman je pravděpodobně nejvtipnější seriálová (ať už animovaná nebo ne) postava všech dob. Mimochodem, dabing je hodně, ale opravdu hodně špatný.

Tajemná zahrada (2010) (seriál)

Secret Garden bylo rozhodně milým a příjemným překvapením. Ze začátku působí drama neuvěřitelně svěže a neokoukaně. Bohužel se nedá říct, že by tak působily všechny epizody až do konce. Objevuje se zde syndrom téměř všech korejských dramat, dojemné scény a občas nesmyslné rozhodnutí hlavních hrdinů, u kterých bych je nejradši praštila do nosu. I přesto byl seriál velmi zábavný a rozhodně nelituji času nad ním stráveného. Herecké výkony HyunBina jako vždy na jedničku.