Tombstone (1993)

V konkurenci legend musím říct, že tahle příliš nezaujme. Vcelku obyčejný příběh, který i přes poměrně kvalitní zpracování zůstává obyčejným. Ani to "poměrně" tam není náhodou - hudba zůstává pouhým pozadím příběhu, ne nesmazatelnou vzpomínkou ani drsné pohledy už nejsou tak drsné, jako za časů Harmoniky. Ze dvou hodin bylo nejzajímavějších posledních 30 minut poctivé westernové řezačky - zbytek nadprůměrný.

Wasabi (2001)

Někdo si vybaví Leona, já zase 96 hodin. A Wasabi (i přes to, jaké hodnocení zde má) z tohoto souboje vychází jako vítěz. Jednoduše proto, že zábavné pojetí je zkrátka lepší než akční thriller. Teď mi všechny ty poučky o mobilu, technická udělátka a to rádobyrealistické pojetí připadá jako hloupost a zbytečnost. Jde to přece udělat i tak krásně a s nadhledem..

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad)

Já musím tu jednu hvězdu dát. Ne kvůli naprosto debilnímu pořadu tahajícímu prachy pomocí výhodného volání od diváků, kteří jsou buďto v jiném stavu (a ne těhotní) nebo jejichž IQ nestačí ani na to, aby pochopili, co znamená "ztište si tu televizi". Já ho dávám kvůli některým svlečnám. Jsou opravdu pěkné, ale především vydrží hodinu kecat naprosto o ničem, i přesto se to ale dá poslouchat. Když to srovnám s Red News, kde mají většinou problém, jak s textem (i přesto, že jde o minutový pořad), tak s přednesem, tak zde musím dát to hodnocení výš. Tady totiž holky působily vcelku klidně a příjemně. I když možná jsem měl jen štěstí, viděl jsem všeho všudy jeden celý díl a pár chvilek o délce reklam na jiných stanicích.

Maturita (2013)

Zvažuji, jestli dát odpad už po traileru nebo až o 87 minut později.

Mladá a divoká (2012)

Méně mainstreamové než deník nymfomanky, ale úplně stejně nudné. Do erotického žánru to tak úplně nepatří, na druhou stranu to ničím jiným nezaujme. Není zkrátka nad to, když se film o obyčejné nadržené holce snaží o hluboké myšlenky. A když si tyto části odmyslím, tak mi zbude to, co tady mnohokrát a ve všech možných podobách už bylo - jenže v případě komedií o nadržených puberťácích to bylo zábavnější, u erotických filmů více vzrušující, jinde zase explicitněji podané, s rychlejším spádem, přitažlivější představitelkou (bez nádechu pedofilie), atd.

Croodsovi (2013)

Sympatický rodinný film. Postupem času se sice takovéto snímky začnou navzájem podobat, ale alespoň to prostředí je originální.

Mučedníci (2008)

Jsou horory, které děsí temným příběhem a atmosférou a jsou horory, které vzbuzují odpor (ne hrůzu) násilím. Je jasné, které budu počítat mezi ty hodnotnější. Začátek tohoto byl slibný a patřil by k první kategorii, konec pak čím dál slabší, až zcela zapadnul ve druhé, připomínajíc jen další klon filmů o elitních perverzácích, Ze slibného příběhu tedy moc nezbylo. S popisem se také moc neztotožňuji, film není ničím výjimečně brutálním, podobné hnusárny lze vidět i jidne.

The Starving Games (2013)

Původní hnus (s několika dalšími jako Sherlock a Avatár) to poslalo kam mělo, takže...účel splněn. Nic hlubokomyslného se tu hledat nedá, ale zdvižené prostředníčky, teplý spolubojovník a mnoho dalších blbostí vcelku slušně pobaví. 4* dávám za danou kategorii a jako ohodnocení odpovídající odměny pro ty, kdo přetrpěli původní film a konečně se mohou bavit..

Maniak (2012)

Zajímavý nápad s POV kamerou, ale jinak jde o průměrný film. Nemám rád horory, kde má napůl nesmrtelný padouch neustále štěstí a oběti pouze smůlu. Za maraton s tyčkou zaraženou v břiše, si to vyšší hodnocení také nezaslouží. Co se mi líbilo byla hudba - především ta ústřední melodie (piano), protože Ave Maria je snad už v každém druhém podobném snímku.

Kanibalové - Legendy a skutečnost (2007)

Dokument upozorňuje na brutalitu, která ale s výjimkou jedné nebo dvou scén vypadá opravdu dosti nereálně. Osobně bych ji vůbec nepostrádal, ale mám vcelku problém s tím, že autentické záběry jsou smíchány s hereckými výkony. Komentář se velmi dobře poslouchá. Tuším, že ho spáchal pan Plachý.