Než si pro nás přijde (2007)

Hlavním lákadlem filmu pro mě byla jednoznačně dvojice Freeman - Nicholson, která měla film s dost klišovitým scénářem (dvojice umírajících důchodců, kteří si na posledcní chvíli plní svá nejtajnější přání) pozvednout o několik tříd výš. Bohužel se tak nestalo a ve výsledku tedy snímek není nic jiného než sice příjemná, ale naprosto obyčejná neslaná nemastná podívaná.

Pomáda (1978)

Prostě paráda! Skvělý songy, dobrý taneční čísla a vynikající John Travolta a Olivia Newton - John. Jestli potřebujete zvednout náladu a zahnat chmury, Pomáda je jasná volba.

Spalující touha (1999)

Nevím čím to, ale tenhle Kubrick jde nějak úplně mimo mě. Hereckým výkonům, režii a vlastně ničemu na snímku nelze takřka nic vytknout, neboť jak jsme již u Stanleyho zvyklí, každý záběr je natočen neuvěřitelně precizně (dalo by se říct dokonale?!) s hodinářskou zručností - však na to taky měl požehnaně času : ) Nedá se říct, že by film byl nezajímavý nebo že bych se za požehnaných 160 minut nějak nudil, prostě mi to nesedlo, což se čas od času může stát i těm nejlepším filmům.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Nejšílenější, nejujetější, nejoriginálnější film, který jsem za poslední dobu viděl. Pokud už vás taky nudí dívat se na filmy, které jsou jeden jako druhý a u kterých už půl hodiny před koncem víte jak dopadnou, neváhejte ani minutu a okamžitě si V kůži Johna Malkoviche sežeňte. V tomto snímku rozhodně nenajdete ani jedno z klišé, které se normálně vyskytují. Tenhle film totiž není normální, stejně jako jeho scénarista. Je dobré vidět, že se ještě stále najde pár lidí, kteří umějí vybočit ze zajetých kolejí a razit svou vlastní cestu. Jen tak dál!

Občan Kane (1941)

Samozřejmě souhlasím se vším co bylo o tomto filmu řečeno. Bezesporu znamená obrovský milník v dějinách kinematografie a to nejen díky revolučnímu vyprávěčskému postupu. Orson Welles zde nepředvádí jen strhující režijní, ale i herecký koncert, kdy mu věříte naprosto všechno, ať zde vystupuje jako mladý floutek nebo mrzutý důchodce (masky jsou opravdu parádní a je těžké uvěřit, že to vše zahrál jeden herec). Nicméně tento snímek mě bavil asi tak do půlky. Poté jsem se začal opravdu a nefalšovaně nudit, takže jesem si zhluboka vydechnul, když začaly běžet závěrečné titulky. Tenhle film ale určitě stojí za to vidět, aby si o něm každý mohl udělat svůj názor. Když to někoho nadchne a vydrží se pak rozplívat nad úžasností tohoto skvostu a kecat o tom jak si užíval každý záběr, prosím. Pro mě už ale víckrát ne.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Zatímco první "Piráti" byli filmem, od kterého jsem absolutně nic nečekal (dokonce jsem si toto DVD dlouho odmítal pustit, ač mi leželo v šuplíku) a dostal jsem skvělý film, od druhých "Pirátů" jsem čekal docela dost a dostal jsem.......víceméně zbytečné pokračování, které za prvním filmem těžce zaostává i přes svoji skvělou vizuální stránku a speciální efekty.

Minority Report (2002)

Hlavními devizami filmu jsou vynikající scénář a perfektní vizuální stránka. Vykreslení (ne zas tak daleké?) budoucnosti, kde neexistuje zločin, se mi velice zamlouvalo, stejně jako hlavní postava, která není jen hodný polda, ale má taky nějáké ty kostlivce ve skříni a to je vždy pro film jedině dobře. Happy end po celkem temné podívané možná trochu zamrzí, ale rozhodně to na kvalitě filmu nic nemění.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Nepředpokládal jsem, že by mě Simpsonovi ve filmu měli nějak dostat nebo překvapit. A opravdu - nebyl jsem nikterak unesen, ale na druhou stranu ani zklamán. Dostal jsem prostě to co jsem očekával - klasický díl seriálu Simpsonovi, který místo obvyklých 22 minut trval 87 min. A čekal snad někdo něco jiného?

Griffinovi (1999) (seriál)

Dřív jsem tenhle seriál sledoval prakticky pořád a hltal každý jeho díl s neuvěřitelnou chutí. Po nějakém čase se ve mně ale cosi zlomilo a já najednou zjistil, že se už nesměju jako předtím a že mě jednotlivé epizody začínají čím dál víc nudit, což se mi například u South parku nebo Simpsonových nestává. Jinak je to ale seriál, který umí pobavit a kterému stojí za to dát šanci.

Pomáda 2 (1982) odpad!

A máme tu další krásný důkaz toho jak to vypadá, když se po úspěchu fakt dobrýho filmu natočí úplně zbytečný pokračování jenom proto, aby se na tom vytřískalo co nejvíc peněz. Tak to je Hollywood baby!