Černá kniha (2006)

Sakra milé překvapení. Od filmu jsem skoro nic nečekal a o to víc jsem byl po jeho skončení nadšen. Jasně, možná to bylo celé trochu (víc?) nadsazené a ze začátku mě ty všechny dějový veletoče celkem zarážely, ale po čase mě to začalo neuvěřitelně bavit, za což může taky skvělá atmosfera snímku, a já se do toho tak zažral, že mi ty dvě a půl hodiny utekly jako nic. Herecké výkony byli opravdu hodně dobré, herci do svých rolý naprosto zapadli, a hlavní hrdinka byla prostě kus, čehož režisér využil při docela hojném počtu postelových scén (aspoň na válečný film). Jinak nechápu komentáře (a hlavně komentátory) hlásající jak byl celej film průhlednej a jak už od začátku věděli jak to celý bude. Já osobně byl celou dobu napnutej jak kšandy a rozuzlení mě fakt překvapilo. Asi budu mít nějáký delší vedení či co, ale aspoň jsem si promítání o to víc užil : )

Klub sráčů (2000)

Jasně je to totální pí****na, kterou musíte nenávidět a nebo milovat. Já to viděl poprvé ještě jako kluk na základce, kdy můj filmový vkus nebyl zas tak vytříbený, takže jsem si to holt milně zafixoval jako naprostej úlet a prdel místo jako urážku filmu a vkusu. No a tak nějak mi to zůstalo do dneška. Sorry

Království nebeské (2005)

Historické velkofilmy mám hodně rád, mnohdy snad ani nevadí, že v nich zas tak moc té historie není. Bohužel v Království nebeském toho není poněkud víc. Ačkoli má film dvě a půl hodiny je v něm mnoho věcí pouze tak naznačeno nebo ukázáno velice zběžně, pro mě by bylo daleko více přijatelnější, kdyby bylo zvoleno pomalejší tempo a rozvláčnější styl vypravování příběhu, což by se sem podle mě hodilo daleko víc než poněkud "akční" střih sem střih tam. Co mi na filmu hodně vadilo byl fakt, že prakticky každý druhý záběr byl na Orlanda, pohled na Jeruzalém-detail Orlandova obličeje, záběr na armádu-detail Orlandova obličeje... Osobně proti tomu chlapci nic nemám, ale sakra tohle není nemá být romantická komedie pro patnáctiletý holky! K zemi pak film táhne i plochost a někdy i zbytečnost některých postav a ty nejhloupější a nejsměšnější dialogy, které jsem za poslední dobu v nějákém filmu slyšel. Sečteno podtrženo je pro mě KN velkým zklamáním a vpoli historických snímků mu patří místo až někde na chvostu.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Po nedávném opětovném shlédnutí musím dát za pět. Naprosto vynikajicí komedie. Úplně jsem už zapomněl, kolik vtipných scén postav a hlášek se v tomto filmu vlastně vyskytuje. Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale součstní "komediální" tvůrci se mají od téhle staré školy hodně co učit! "Já když se holím, tak krvácím."

Asterix a Olympijské hry (2008)

Tak takovou blbost jsem neviděl už pěkně dlouho. Zatímco první i druhý "Asterix" byli dost dobře koukatelní a obzvláště v pří padě dvojky okořenění dobře stravitelným humorem, tento film je vyloženě ubohý. Trapné vtipy, jen sporadicky se vyskytující Asterix s Obelixem (zvláštní, tak jsem si myslel, že by měli hrát něco jako hlavní role, ale asi jsem se spletl), výměna Claviera a tak dále a tak dále. Doufám, že potomhle fiasku už vážně nikoho nenapadne natočit něco jako čtyřku.

Pravdivé lži (1994)

Velice příjemné překvapení. Arnold si s komedií velice dobře rozumí a v případě akční komedie se na něj kouká jedna báseň. Film je podáván s nadhledem a skvělým humorem, navíc jsem se dozvěděl, že J.L. Curtis umí být i sexy. Škoda jen asi poslední půl hodinky, kdy se do té doby příjemná nadsázka změní v nezřízené a totálně přehnané akční orgie, kdy se stíhačky proplétají mezi mrakodrapy a teroristi visí za kalhoty z raketových hlavic... Jinak by to bylo za pět.

Cesta do fantazie (2001)

Po dlouhém přemýšlení a rozebírání filmu ze všech stran jsem se nakonec rozhodl pro jasných pět. Ne že bych snad váhal mezi nižším hodnocením, ale ten film je prostě natolik odlišný od toho, co jsem si až do dnešního dne představoval pod pojmem "animák", že jsem si to vše musel nejdřív nechat projít hlavou, abych nakonec dospěl k závěru, že kouzelnější podívanou už jsem dlouho neviděl. Cesta do fantazie je prostě někde jinde a o něčem jiném než animované filmy imporotvané do našich končin ze slunného Hollywoodu. I když možná chvílemi můžete mít pocit, že děj plyne pomalu a že se zrovna teď nic neděje, vůbec to nevadí, neboť naprosto pohádková animace vás bezesporu uchvátí a už jen kvůli ní budete chtít film sledovat. Tohle jednoduše musíte vidět na vlastní oči...P.S. Čarodějnice Yubaba je nejkrásnější animovaná postava jakou jsem v životě viděl.

Horečka sobotní noci (1977)

Disco a tanec jsou dvě věci, které opravdu nemám rád a kterým se pokud možno vyhýbám pořádně velkým obloukem. Horečka sobotní noci je film o discu a tanci. A to se přece stává málokdy, že vás nadchne film o něčem, co nesnášíte a že si ho potom budete chtít pustit znovu.

Barry Lyndon (1975)

Jednoznačně nejslabší Kubrick...

Růžový panter (2006)

Nic jiného než snaha parazitovat na úspěchu vynikajících komedií s nepřekonatelným Peterem Sellersem. Zatímco byl ale Clouseau v podání Sellerse roztomilý nešika, kterého jste si museli zamilovat, Clouseau v podání Steva Martina je prostě obyčejný debil, kterého byste nejraději zabili. Neříkám to často, ale tohle je OPRAVDU špatný film, který VÁŽNĚ nestojí za shlédnutí.