Banshee (2013) (seriál)

Do tohoto městečka, jsem se sice podíval trošku později ( tedy až po skončení seriálu), ale o to víc jsem si tuhle neskutečnou jízdu užil. Už po prvním díle jsem věděl, že tohle mě absolutně pohltí a vyplivne až zjistím, že je vážně konec. Všechno tady funguje dokonale a defacto jsem za celou dobu nepocítil jediný zádrhel a to dokonce ani v celkovém ději. Postavy jsou zde brilantně napsány a zahrány zároveň. S Lucasem Hoodem jsem prožíval každé jeho klopýtnutí,radost či smutek a to proto, že Antonymu Starrovi tu roli prostě věříte se vším všudy ale samozřejmě za zmínku stojí i hláškující Hon Lee nebo naprosto hot Ivana Milicevic s Lili Simmons. Co je třeba dále vyzdvihnout, je autentičnost hlavně v oblasti násílí, protože tvůrci se vážně s ničím nemažou a servírují nám všechno v podstatě za "syrova" a to dokonce včetně sexuálních scén. A nesmím zapomenout na tu naprosto dokonalou znělku!!!!! Na jednu stranu je škoda, že už se dalšího "dobrodůža" nejspíš nedočkáme, ale zase se říká, že v nejlepším je třeba skončit a to tady platí rozhodně dvojnásob, takže klobouk dolů. Moje seriálové obzory byly opět dosti rozšířeny a laťky opět nastaveny o něco výš. Díky Banshee za nezapomenutelný zážitek, jeden z nejlepších seriálu co jsem kdy mohl vidět ! This is where I leave you, Banshee, Pennsylvania. Suck my tit!!!..... #ForeverFanshee

Buchty a klobásy (2016)

Rozhodně povedená a nenáročná zábava, která vám nechá místy rozum stát, ale i tak je to šileně vtipné. Jednu hvězdu rozhodně přídávám za posledních 10 minut , které jsem absolutně nečekal a byl jsem doslova rozsekán ! Doporučuju všem, co mají rádi přesně tento typ humoru. Fuck me right!

Týpci a zbraně (2016)

Skvělá oddychovka s námětem založeným na true story. Rozhodně to není komedie na plný úvazek, ale bavil jsem se u toho královsky i přes tu vážnější tóninu. Naprosto to splnilo mé očekávaní a pokud chcete vypnout a semtam se i parádně zasmát, našli jste správný film! Jednu hvězdu navíc dávám za postavu Marlobora, neskutečně mě rozsekával! Fifty fifty

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Jasný důkaz toho, že když se chce , tak to jde! Naprosto perfektní seriál, který sice v půlce třetí série trošku ztratil dech a málem jsem to s ním vzdal, ale teď bych toho litoval, protože ta čtvrtá je absolutně perfektní ne-li nejlepší! Jednotlivé postavy jsou zde už od začátku vykreslovány do naprostého detailu a přistihnul jsem se i nespočetněkrát u toho, jak mě prostě baví i flashbacky a příběhy o tom, jak se každá z žen ocitnula za mřížemi a hlavně jsem zde nenašel žádnou postavu, která by mě vyloženě nudila, jelikož každá je něčím zajímavá. Velké plus je taky to, že se občas cítite jako na horské dráze, která je tvořena z vašich pocitů - chvíli se smějete nad skvělou hláškou a jindy zase mlčky koukáte, zda to fakticky myslí vážně. Nemám obavy o další ohlášené série , protože směr, kterým se to teď ubírá nám totiž slibuje opět skvělou podívanou. The animals, the animals trapped, trapped, trapped 'till the cage is full

Sebevražedný oddíl (2016)

Jelikož má mé srdce maličko blíž k DC než Marvelu, zažil jsem naprostý dvouhodinový nerdgasm, který určitě zažili i další podobní fanatici jako jsem já. Skvělá úvodní půlhodinka nám ukáže pozadí našich "hrdinů" a nesmělá jízda může začít. Hlavní tahouni jsou určitě Margot a její Harley Quinn a samozřejmě i Deadshot v podání Willa. Nadchla mě i maličká přítomnost Batmana ( ta další i po titulkách) a i další cameo, které netřeba spoilerovat. Maličká kaňka na celém tomto počinu, je akorát slabší a nevýrazný záporák. Navíc soundtrack tvořený old-school songama , perfektně zapadá do celé barevné skládačky. Joker v podání Jareda vůbec neuškodil, jen škoda že nedostal více prostoru, proto si obrázek o něm , udělám někdy později. Byla to minimálně tak skvělá krasojízda jako BvS , ale je to hodně neobjektivní názor. Mé očekávání bylo naplněno a opět jsem byl utvrzen v tom, že DC comics to prostě umí a to i navzdory spousty té kritiky , která se hrne ze všech stran. ( Druhá projekce mě jen utvrdila v tom, co jsem zde napsal) Don't forget: we're the bad guys.

Preacher (2016) (seriál)

10 hodin jsem se bavil, hltal to a hodně přemýšlel. A ono to bylo ve výsledku fakt skvělý a to i přesto, že jsem neznalec předlohy, což možná napomohlo mému výslednému dojmu. Každopádně natěšenost na druhou sérii je fakt velká. Hlavně tedy na Cassidyho , jehož postava je absolutně geniální. Snad jen nebudeme muset čekat na pořádný rozjezd tak dlouho a zůstane to minimálně v takovém tempu v jakém to skončilo. Some people just can't be saved.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Trvalo mi než jsem se k tomuhle seriálu dostal, jelikož toho kolem mě bylo spousty a to mě neskutečně odrazovalo. Zpětně toho lituju, něco tak pohlcujícího jsem už dlouho neviděl od dob Prison Break. Hltal jsem každou epizodu, a tyhle šílené zvraty jsou prostě na tom to nejlepší. Človek vážně nikdy neví co se může stát za pár minut. Jsem rád že jsem tomu přišel na chuť až tak, že jsem si koupil i knihy. Holt, člověk časem neodolá a podlehne. Řadím jednoznačně mezi své TOP 3 seriály, ačkoliv bych tomu nikdy nevěřil. Od doby, kdy pánům D&D došla knižní předloha, šla vážně brutálně vidět sestupná kvalita, která se bohůžel nesla až do úplného konce, který sice byl z hlavy George Martina ale to jak se to k němu dopracovalo, bylo prostě špatné. O to víc se těším, až to přečtu v knižním vydaní, které snad brzy spatří světlo světa. Plný počet určitě nechám, jelikož prvních 5 sérií jsou naprostý seriálový majstrštyk a hořká pachuť z toho zbytku ho asi nakonec nepřebije. ! Hold the Door!

Hledá se Dory (2016)

Nikdy bych neřekl , že se pod hladinu oceánu za Nemem a spol, podívám někdy znova a ještě na filmovém plátně ale od ohlášení Dory , se moje přání v podstatě splnilo. Jak moc ale bylo naplněno? Víc než jsem očekával. Většinou je totiž dané, že pokračování už nejsou takovej nášup, jako první díl. Tady si ale dovolím říct , že je to minimálně tak dobré , jako předchůdce. Dory mě celý film bavila a s ní i celá její výprava , včetně doprovodu. Potěšily i nové postavy , které tomu zase daly svěží nádech. (Hank byl geniální, ale i retardovaný tuleň Gerard nebo pták Becky mě dostávali tak , že jsem se smál i víc než ty mladší děti v sále). Co taky musím vyzdvihnout je neskutečné boží soundtrack, který mě totálně učaroval. Pixarovky hold vždy budou má srdcovka a nikdy z nich nevyrostu, ostatně to asi ani z animaků obecně. Pokud to tedy shrnu, tak je to kouzelná podívaná, která chytne za srdce každého a obzvlášť ty, které už chytl za srdce před 13 lety první díl. Ahoj já jsem Dory , neviděli jste moje rodiče?

Warcraft: První střet (2016)

To co jsem doposud mohl vidět a zažít jen ve hře či dočíst se v knize , jsem měl konečně možnost vidět i na filmovém plátně. A ono se to sakramentsky povedlo, ačkoliv mírná skepse určitě byla. Už od prvních minut jsem byl absolutně pohlcen a rozčarován tím, jak to všechno působilo tak příjemně a ne ani moc do oči-bijící digitálností. Všechny postavy byly obsazeny povedeně ale hlavně , sakra ten svět Warcraftu byl na dvě hodiny oživen a já se prostě jen tetelil blahem a to hlavně už od první návštěvy SW ( i s epickým soundtrackem tak , jak ho známe) až do posledního záběru. A pak, že se nedá natočit kvalitní film podle hry, já totiž právě jeden viděl a už se nemůžu dočkat pokračování. Zamrzí možná jen poslední mak'gora, která mohla byt malinko víc epická. Za mě jakožto velkého fandy tohoto univerza a dlouholetého hráče WoWka , to byl prostě dvouhodinovej orgasmus skřížený se splněným snem. For the Alliance!

Podfukáři 2 (2016)

O něco méně tajemnější než jednička , ale pořád to má svůj styl a dokáže to diváka na celou dobu pohltit. Všechny triky opět fungují na výbornou, ačkoliv jich je o něco míň a ustřední čtveřice s novou krví sází charisma ze všech stran. Já se bavil a věřím že i velká většina , která se chystá tento film zkouknout. Za mě povedené pokračování a těším se na další nálož. Jednu hvězdu přidávám za skvělou Lizzy Caplan ! We are going out with a show people will never forget.