Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Výborná vec. Milo prekvapený sám zo seba. Fantastická výprava, skvelý námet, rýchle tempo, tých 2 a pól zbehlo jak návšteva v bordeli. Kritické názory ma tentokrát nezaujímajú, toto je pukancová zábava na solídnej úrovni.

Nic ve zlým (2023)

Jennifer je neskutočná jebačka, kvôli nej by som bol ochotný držať aj diétu. Zrejme by mi to dlho nevydržalo, no jej emóciám sa v tomto snímku taktiež veriť nedalo ..

V ráji (2023)

Výborný námet, dostatočná realizácia na filmové plátno. Nebolo to veru najhoršie ..

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Veľmi pekná výprava a dalo by sa povedať, že od určitého momentu by sa tento snímok mohol zaradiť aj k historickým krimi. Lenže to je tak všetko, lebo celkovo na mňa samotný film pôsobil pomerne rozpačito. Ja osobne som teda čakal ďaleko väčšiu zábavu po všetkých stránkach. Ale fanúšikov si to nájde, o tom nepochybujem ..

Psycho Cop 2 (1993)

Určite lepšie spracovanie a pribudli cecky. Jednotka bola proste ďaleko väčšou amatérčinou. Každopádne, toto je pre moju osobu tak či onak stratou času, lebo toto už v dnešnej dobe nemôže nijak ohúriť, tobôž si plnohodnotne získať priazeň fanúšika slasher žánru ..

Psycho Cop (1989)

Tak s “Maniac Cop” sa to nedá porovnávať ani v najvlhšom sne, pričom tá amatérčina čo z toho priam chŕli, to je doslova na smiech. Skutočne len málo pozitív, pričom ešte aj herecké výkony, dialógy či samotný príbeh je viac trápny, ako je pre takéto amatérske pokusy tipické. Nie, díky, radšej originál ..

Temný úplněk (1996)

Popravde, na 89’ rok som čakal väčšie fopá. No toto vôbec nebol najhorší vlkolačí pokus. Dokonca celkom úspešne vyvoláva pochybností vo vzťahu medzi súrodencami, čo je vzhľadom na otrepanú šablónu obdobných snímkov, celkom slušné pozitívum. Lepši priemer, v rámci subžánru som videl ďaleko väčšie pičoviny ..

Kletba krve (2023) (seriál)

Kimo Stamboel a jeho indonézska "kliatbovina" je určite lepšie odvedenou, filmárskou prácou v rámci horor žánru, ako v prípade jeho posledného, celovečerného počinu "Ivanna". Od nejakej 4 epizódky to už chytá celkom slušný spád, príde na pekné pasáže, v ktorým starý, známy Stamboel opätovne preukázal svoje zručnosti (aj keď bez kamoša Joko Anwara). Mrzieť tak môže akurát fakt, že takýto námet skutočne nepotreboval 10 epizód o celkovej stopáži takmer 8 hodín, vďaka čomu sa nedarí udržať také tempo, ako by sa žiadalo, a taktiež ponúkať takú dávku hororových prvkov, ako by bolo zapotreby. Iba príbeh to proste neutiahne, toto európsky divák, ktorý vyslovene neobľubuje indonézsku tvorbu, ťažko docení. Medzi 3-štyri, lepšie to asi nebude, no tie "jednotky" tu od podaktorých, sú vyslovene na facku ..

Buď moje kočka: Dopis pro Anne (2015)

Stále som tak nejak dúfal, že sa táto lacná, psychologická sonda do hlavy psychopata, rozbehne spôsobom, ako rakúsky  "Angst" z 83´, ktorý mi nevedno prečo, tento snímok sčasti pripomenul. Kým však v prípade "Be My Cat: A Film for Anne", nemal Adrian Țofei väčšie gule aby diváka dokonale šokoval násilím, "Angst" bol z úplne iného súdka. Toto bohužiaľ nie je ani len polovične odrobená práca. Toto je len akože niečo, o troch hercoch, čo prakticky funguje len v úvode, nakoľko divák je stále tak nejak na pochybách, čo sa bude diať. Keď si však uvedomí, že sa žiadne prekvapenie konať nebude - bude koniec. Strata času a absolútne umelo nadhodnotená záležitosť ..

Den po dni (2023) (seriál)

Nepoznám detaily a ani danú "haváriu" nemám naštudovanú, no samotná séria mi príde podaná pomerne vierohodne. Ono, nemá to takú pochmúrnu atmosféru, ako v prípade seriálu o "Chernobyle", no ani tento počin popisujúci dni po katastrofe na Fukušime zle podaný určite nie je, pričom ak by som mal samotný nádych nejak popísať, išla z toho skôr pokora zo zlyhania. Medzi 3-štyri, ľahší nadpriemer, no unesený asi nikto nebude ..