Občan K (2019) odpad!

Skutočne len ten najnaivnejší jedinec môže byť presvedčený o tom, že cesta Putina k moci bola ako z rozprávky bez kriminálnych vložiek, ktoré tomu dopomohli. To sa nedeje ani u nás, nie to ešte v krajine, ktorá je plná korupcie, pričom ju riadi vyvolená skupinka oligarchov. Tým sa Putin rozhodol jebnúť po prstoch, čo síce privítala chudoba, ktorá má v Rusku najväčšie zoskupenie, no na strane druhej, aj on sám je absolútne odhodlaný nevzdať sa moci za žiadnu cenu a pokračovať ďalej vo svojej misii, aj keby to malo niekoho stáť krk, no hlavne teda nie ten jeho. Bol som presvedčený, že dám štyri hviezdy, no akonáhle prišlo na záverečnú tretinu, z ktorej sa vykľul propagandistický grc, nedalo sa inak. Môžete tri krát hádať kde sa Chodorkovskij po prepustení z väzenia po pár mesiacoch objavil. Samozrejme, kde inde ako na Majdane v Ukrajine, aby dal samozrejme všetkým najavo, aký má súcit s tamojším národom. V dokumente sa neuvádza a nerieši, akým spôsobom prišiel spôsobom Chodorkovskij k majetku, no nezabudli okrajovo so slzami v očiach podotknúť, že pobyt vo väzení ho natoľko zmenil, až sa z neho stal úplne “citlivý človek”. Tak mu teda budeme veriť. Čo sa týka môjho hodnotenia v podobe "odpadu", naozaj som nechcel, nakoľko za 3/4 si to určite nezaslúži, pričom nie som naivný a je mi úplne jasné, ako to celé asi funguje, keď sa chce nejaký alfa samec udržať pri moci. No za ten záver, čo sa z toho vykľulo, si táto kokotina nič iné nezaslúži.

Rytmus: Tempos (2020)

Ďaleko, ďaleko lepšie ako to fopá v podobe: "Sídliskového sna" ..

Nejsem žádný tvůj negr (2016)

Zvláštne dokument, prevažne monológovo poňatý, prakticky bez emócie, ktorý formou prezentovania (nie len) tvorby pre pamätníkov (cháp ako filmy), v politických či TV diskusiách, poukazuje na problematiku okolo ľudí tmavej farby pleti, pričom akoby bolo jeho hlavným zámerom, využívanie slova NEGER v bežnej diskusii, bez akejkoľvek úvahy, že môže ísť o urážku rasy. Ja osobne som vždy delil ľudí na dobrých a zlých, normálnych a jebnutých. PS: Absolútne ma to nebavilo. Je to sterilné, nudné, až to bolí ..

Jedním dechem (2021) odpad!

Keby si toho netopiera dostatočne okorenil, by sa to nestalo!!!

Skandál: Jak sundat Wirecard (2022)

Z finančníctva som čistokrvný neandertálec. Je to ostuda, väčšina sme z tohto pohľadu negramotní, no títo ľudia, čo sa im podaria takéto extrémne ojeby, musia byť neskutočne znalí problematiky ..

11. září: Prezidentův válečný kabinet (2021)

Ja musím priznať, že na mňa tá reakcia toho amerického Hitlera - Busha, pôsobí po bezprostrednom oznámení naozaj vierohodne. V dnešnom svete, keď každý vidí, že totálne senilný Biden, asi ťažko rozhoduje o osude viacerých veciach (Covid, Ukrajina, atď. .. ) pričom je len čistou bábkou "kohosi", naskytuje sa otázka, či Busch ako osoba, taktiež rozhodoval o veciach, ktoré Amerika po celom svete napáchala. Plusom dokumentu je chronologické vyobrazenie krokov, no akonáhle príde na samotné "havárie", ako v Pentagone či v samotnom Shanksville, to už dôveryhodnosť dokumentu rapídne upadá. Tu však treba dodať, že jeho zámerom nie je prezentovať dôkazy o teroristickom akte a mapuje len reakcie a pocity priamych aktérov okolo Busha. Ako za mňa to vyslovene zlý dokument nie je, akurát sa človeku ťažko počúva henta mäsiarska huba z "Čierneho domu": Condoleezza Rice, pričom chýbal už len ten, čo mal dávno za vojnové zločiny visieť: Donald Rumsfeld.

The Greatest Lie Ever Sold: George Floyd and the Rise of BLM (2022)

V mnohom to pripomína smrť Kuciaka, na ktorej sa detto priživili ako média, tak politici, či rôzne osobnosti z kultúry. Dokument poukazuje nato, že v prípade zásahu voči Floydovi nebolo niečo v poriadku, pričom média urobili martýra z niekoho, kto bol pre svoje činy, vyslovene nebezpečný pre spoločnosť. Priestor dostanú aj kolegovia či blízky zasahujúceho policajta Dereka Chauvina, ktorý bol médiami odsúdený skôr, ako začalo vyšetrovanie. Z anjela Floyda sa následná stala značka pre “B.L.M.” pričom jeho ksicht zarobil pre tuto organizáciu krásnych 90 “melónov”, po ktorých sa v tomto dokumente taktiež pátra (a to je teda krása, to vám teda poviem). No a dostane sa aj na detaily z vyšetrovania, kedy sa absolútne ignorovali dôkazy v prospech zasahujúceho policajta. Od klamstiev Floyda počas komunikácie s policajtmi, až po detaily zo záberov počas zásahu. Čo sa mne páčilo na dokumente najviac, bol detail v podobe citácii Malcolma X. To sa muselo podaktorým naozaj ťažko čítať, obzvlášť tým s tými hysterickými prejavmi, pre ktorých je to jediný spôsob, ako prejaviť svoju “pravdu”. Poslednou kvapkou je postoj kadejakých vraj herečiek (skôr kuriev, ako by povedal Bohuš), ktoré útočili na sťažujúcich sa (bielych) ľudí, ktorým boli počas protestov zničené obchody. Úplný záver je tak krásna komédia, že mne takmer slzy padali :D A teraz zásadná otázka. Je tento dokument jednostranný? Kurva je! To si treba priznať. No taktiež treba dodať, že je snáď jediným z mnohých, ktorý stojí na opačnej strane jediného, schvaľovaného názoru.

Ku Klux Klan: A Secret History, The (1998) (TV film)

O vypatlancoch v pyžamách na gebuliach, ktorí majú dodnes oddaných "fanúšikov" či už v politike, alebo v právnom aparáte, preto o korupciu nebola žiadna núdza. V minulosti boli jej členom takmer štyri milióny ľudí, dnes odhadom okolo 8 000.

No Safe Spaces (2019)

"My nie sme hrozba pre dobro, my sme hrozbou pre dogmu" .. krásna myšlienka. Inak dávam do pozornosti komentár užívateľa "Arsenal83", ktorý mi doslova číta z mojej ubolenej duše ..