The Butcher (2006)

(10) Pri sledovaní týchto amatérskych delikates, ma vždy prekvapí to vnútorné želanie, ktorému človek prepadne hneď od úvodu, a to - dúfam, že všetci otrčia kopytá. Tento "The Butcher" je jedna primitívna, amatérska sračka, ktorú musíte vnímať s brutálnym nadhľadom, aby ste ju dokázali nie len z hľadiska príbehu akceptovať. LENŽE, keď sa dostanete nad vec, stolerujete tu (ne)kvalitu, tak Vás tento "Mäsiar" v určitých okamihoch milo prekvapí. Koniec koncov, je to solídna vykrádačka "Texaského masakru" ..

Dračí květ (1993)

(11) Zabiť čas sa dá aj lepším spôsobom. Možno by to nebolo tak špatné, keby to nebolo tak špatné ..

Blue Caprice (2013)

(12) O dementovi, ktorému komplet prejebalo zo sociálneho systému, ktorý sa mu otočil chrbtom. Dnes už je zaslúžene hore kopytami. Ja nechápem len jednu vec. Prečo si to vždy odjebú nevinní ľudia. Čo sa filmu týka, je to pomalá, viac menej nezáživná dráma (rozhodne nie pre každého), ktorá okrajovo vysvetľuje okolnosti, ako sa z jedinca, ktorý cíti krivdu, stane šialený vrah, pričom kompletne zmagorí téénegera tak extrémnym spôsobom, že ho v jeho činoch nasleduje. Neobdivovať, zatratiť, no je to rozhodne na zamyslenie. Škoda, že sa v úvode viac neunúvali vysvetliť motív jeho (ich) konania. Ale inak dobre.

The Traveler (2010)

(13) Kilmerovi úloha mlčiaceho trubiroha sedí ako uliata. Nič som od "Cestovateľa" nečakal, a dobre som urobil. Kedykoľvek sa chvíľkovo objavil na scéne, vždy budil akýsi podivný rešpekt. A to si priznajme, v tomto filme už má tri brady pričom vyzerá jak krokodíl. čo sa filmu týka. Z pohľadu nejakej tej atmosféry sa nedá povedať, že by vyslovene nahnal strach, no taký ten čudesný nádych určite má, pričom príde aj na nejakú tú krvičku z kečupu.

Vraždy v Cherry Falls (2000)

(14) Extrémne prihlúpli slasher, ktorý sa všemožne snaží držať "pravidiel" v rámci žánru, no tá tupota je tak príšerne bolestivo podaná, že veškerá snaha hororovo zaujať totálne vyšumí do stratena. Nie som milovník týchto "teen", inteligenčných kokotín, a tak ani nemám dôvod sa tu rozjímať.

Řezník (1970)

(15) Pomalý, priam nevýrazný snímok, ktorý je skôr drámou než krimi thrillerom. Vyšetrovanie je potlačené do úzadia, identitu vraha divák pozná od úvodu, čiže ani očakávania z prekvapivého rozuzlenia nie sú na mieste. Ako film pre pamätníkov dobre. Ako film, ktorý by mal vo voľnom čase vyslovene žánrovo potešiť, určite nie.

Candyman 2: Sbohem masu (1995)

(16) Popravde, príliš ma títo fantasy sérioví vrahovia neberú. Jedným z mála bol Freddie Kruger, no ten bol úplne “iná liga” v časoch, kedy sme sa báli zažmúriť oči ešte aj cez deň. Bohužiaľ, už sme vyrástli, pričom sledovať tieto filmy, ktoré boli populárne pred 30 rokmi teraz, je už viac úsmevnou záležitosťou. Nepamätám si jednotku, v pamäti mi nezostal ani “remake” z 21’, no na tom aj tak hovno záleží, lebo toto je vyslovene priemerná pohodovka, ktorá neoslní, ani nesklame.

Parasomnie (2008)

(17) Čakal som to ďaleko horšie, no žiadny filmársky zážitok sa nekoná. Snové etapy hlavnej postavy pomerne dosť negatívne ovplyvňovali vnímanie samotného snímku (No badget). No celkový nádych nebol tak zlý, i keď na hororové prvky (v priebehu) nijak extra bohatý. Posledná 20 minútovka bola pomerne nápaditá s dobrými kulisami, no potenciál sa dal zrejme využiť ďaleko viac. Škoda, lebo toto nie je vyslovené špatný námet. Medzi 2-tri.

Drtič (2000)

(18) Kanadský, dejový vtip, ktorý v úvode vôbec nepôsobí zlým dojmom, no odstupom času aj vďaka nevýraznému spracovaniu padá do záhuby. Treba len dodať, že si to spravil "sám".

Hamiltonovi (2006)

(19) Nízkorozpočtová "kanibalčina" s amatérskym obsadením a kvalitou spracovania, ktorá ako jediná potvrdzuje, že tento snímok je právom zaradený do horor žánru. Čo majú však títo "Flinstonovci" spoločné s tagom: "serial killer", to mi je záhada.