Drsný a drsnější (1996)

Chcelo by to "Pulp Fiction-om" byť, no bohužiaľ toto bol nereálny cieľ u tvorcov, no a na druhú stranu zas nereálne očakávania u diváka.

V kómatu (1978)

Za ten záver proste musím ubrať. Najprv som aj bol presvedčený, že tá štvrtá bude zaslúžená, no nedá sa. Taktiež som si uvedomil, že je snímok v podstate bez mimoriadnej gradácie deja. Ono nie, že by sa nič neudialo a nepríde na pasáže, kedy dôjde na napäté úseky, no miestami mi to prišlo trochu sterilné. Každopádne film na večer dobrý ..

Donbass (2016)

Dokument ako taký sa príliš nezaoberá dôvodmi či príčinami konfliktu na Donbasse. Viac menej poukazuje na život tamojších ľudí, ktorí sú bezradní zo životnej etapy, v ktorej sa nachádzajú. Občasne náznaky “kto za všetko môže” sa objavujú zriedka, v minimálnych náznakoch, no signál do sveta je viac než jasný. Bohužiaľ, dlhodobo ignorovaný a asi práve preto je tento dokument viac menej zapadnutý prachom ..

Televizní společnost (1976)

Čakal som lepšie spracovaný námet o masmédiách, ktoré dokážu solídne “krútiť” hlavami poslucháčov, no možno je to aj tým, že po vzhliadnutí množstva dokumentov na túto tému, sú už moje očakávania neprimerané. Ďalšia vec ktorá mi vadila, je ten záver, ktorý mi prišiel dosť pritiahnutý za vlasy. Podľa mňa sa to dalo inak ukončiť a “bez svedkov” ..

Železný kříž (1977)

Zrejme príliš veľké očakávania, no absolútnou chybou z mojej strany je fakt, že som dúfal najmä v inú formu podania námetu. Boje ako také, ma v tomto prípade príliš nezaujímali, no odlišnosť pohľadu na násilie vo vojne rozhodne áno. Taktiež som si myslel, že dôjde na konflikty pre rozporuplné rozkazy, ako v prípade takého: "Paths of Glory". Lenže tu je to také monotónne, pričom spomínaný snímok mal v rámci tématiky rýchlejší spád, principiálne príbehovo gradoval, no najmä disponoval vhodnou dĺžkou stopáže. Toto mi prišlo zbytočne dlhé i keď musím uznať, že tu je snaha podať konflikt aj v podobe dopadu na spoločnosť ..

Spartakus (1960)

Dokonalú výpravu, kostýmy a samotný námet, zabíja nezmyselne dlhá stopáž, ktorú by sa zišlo o dobrých 30 minút skrátiť. Lepší priemer, no 4 nedám, lebo nechcem ..

Tombstone (1993)

Mrzí ma to, ale nejak mi táto tasenica koltov nesadla. Zrejme som mal príliš veľké očakávania. Ja asi len tie Máyovky :)

Stezky slávy (1957)

Snímok je dokonalou sondou do hláv choro ambicióznych papalášov, ktorí postavili svoju kariéru na falošnom patriotizme, pričom obeťami sa stali skutočný hrdinovia z bojiska, bez akejkoľvek medaily. Či niekto verí, alebo nie - povahové črty z tamtej doby, sú nešvárom aj v prítomnosti. "Paths of Glory" vie solídne nasrať, a presne preto tá piata ..

Piraňa (1978)

Pamätám ako ma voľakedy tento film vystrašil na smrť. Ako dieťa som mal obavy skočiť aj do bazéna. Dnes už pôsobí skôr absurdne, pričom určité pasáže v úvode, kedy dostali (nevedno prečo) priestor "chobotničky z druhého patra", celkom solídne lámu tejto jednohubke väz. Slabší priemer, remake "Piraňa 3D" je ďaleko lepším filmom po každej stránke, toto je s odretými ušami priemer, ktorý (už) nezanechá žiadnu stopu ..

Moonfall (2022)

To už radšej propagandistický dokument s Volodymyrom, ktorý aspoň pobaví, ako táto viac nudná a len občas záživná jednohubka, ktorá v rámci scifi žánru asi tak uspokojí, ako "pes z Paláca s bradou jak bager" 80% osádky Slovenska, ktorý sa všemožne snaží prezentovať ako človek, ktorý koná v záujme obyčajných ľudí. "Armageddon" je oproti tomuto jak "Schindlerov zoznam" medzi vojnovými filmami ..