Lolita (1962)

Humbert (James Mason), který se zamiluje do velmi mladého děvčete není sice všelijak výborný herec. Děvče, které je tu hl. střed filmu je velmi půvabné, ale zároveŇ nevychované,drzé a rozmanilé- pravý opak humberta - to tyhle dva dostane do velmi zajímavých situací. Nápad filmu mi připoměl film "Americká krása". Tenhle film bych připsal Peteru Sellersovi, který byl naprosto výborný a mlel tak rychle tim pantem, že jsem nestíhal číst titulky :D.

Nelítostný souboj (1995)

Podle názvu do slova "Nelítostný souboj" dvou filmových legend. Přehrávají jeden druhého, přechytračují se a střílí do sebe. Prostě filmová lahůdka od Michaela Mann- podle mě nejlepšího jeho režijní počin.

Spartakus (1960)

U mě asi nejlepší historický snímek. Kirk Douglas byl naprosto výborný a Jean Simmons překrásná. Úžasný příběh, rozhodně nejlepší zpracování "Spartakuse" a velice smutný konec...

Tenká červená linie (1998)

Po druhé projekci mi film připadal lepší, ale měl jsem neustále nutkání srovnávat ho se Stromem života nebo Novým světem od stejného režiséra. Každý si všimne, že to není klasický válečný film, ale válečná poezie. Jak bych rád v "New World" viděl víc, tady bych to skracoval asi. I když herci byly naprosto výborní a některé scény mě fakt dostali. Rozhodně výborný film...

Vrahův polibek (1955)

Velmi jednoduché, ale na to že Kubrick teprve začínal, tak je to velmi povedené- Hudba, napětí a také konec :)

Veřejný nepřítel (1931)

Slabší jak "Scarface", které přišlo hned o rok později. I tak se jedná o zajímavý film o zkorumpované americe.

Kupec benátský (2004)

Celkem půvabný film, který je podle divadelní hry Shakespeara. Takže čekejte ty zvláštní dialogy, chvílemi jsem se v nich ztrácel, ale měli na sobě určitý půvab. Kupec Benátský = Al Pacino to táhl neskutečně nahoru a díky jeho dichtivosti po mase i špičkovému výkonu dávám 4* ...................Dialogy mi připoměli tohle o trochu méně dramatické dílo http://www.csfd.cz/film/13368-titus/., které se mi zdálo o trochu lepší.

Avatar (2009)

"This is Great" ! Nejlepší film 09 (v těsném spřežení je s ním District 9, který má velmi podobný nápad - ale Avatar byl dotáhnut k větší dokonalosti). Jedno z nejlepších sci-fi, které jsem kdy mohl spatřit přesto s velice jednoduchým příběhem. Rozjezd byl pomalí, ale pomalu to gradovalo k akčnímu konci. V které žijí modří lidé, který připomínají šelmy. Děj filmu nás zasadí přímo do středu války mezi lidmi a mezi těmito mužíčky. Díky první akci, která nastane vás "Cameron" zasype akcí a emocemi, které do vás pálí jak z kulometu a jen opravdu chvilkami dobíjí zásobníky. V té chvíli je jen malá mezírka a pak to do vás zase napálí a vystřílí do vás celý zásobník. Mimochodem obrovský konkurent pro Terminátory 1,2. Hned po týdnové projekci v kině, jsem měl strašnou touhu vidět znovu :)))))

Stmívání (2008)

Jako horor (pošpinění všech starých klasických hororů o upírech a vlkodlacích), akční (trapné efekty, který byly tupé až to bolelo)- Odpad! 2x 0/10 ! Jako Fantastasy - no krajina a prostředí spolu s hudbou působily zajímavě 6/10 - tohle musím prostě pochválit. Jako romantický film (určený pouze pro teenegery převážně chodící do školy 7/10, pro normální publikum 4/10. Jako komedie - 6/10 (vše bylo podáno vážně, ale já jsem se u toho chvílemi dost nasmál.) 5/10 ////Jinak Bella je pěkně hloupá čůza ///// -celkový dojem jako film 40%