2001: Vesmírná odysea (1968)

Velkolepý kult sci-fi, který by neměl ujít žádnému fanoušku tohoto žánru. Kubrick je vynikající režisér a tohle natočil naprosto úžasně. I když bohužel mnoho hluhých míst pro divákovu fantazii a dovtípení se nad dějem může trochu nudit. Lze pochopit až po určitém čase.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Geniální detektivní psychologické drama. 12 mužů, 1 místnost a 1 vražda. Nic není takové jak se z počátku zdá. Vlastní přesvědčení či tvrdohlavost nám může někdy omezit naše chápání.

Peggy Sue se vdává (1986)

Opravdu pěkné milé drama s jemným humorem a především výborným mlaĎounkým Nicolasem Cagem. Film je o ženě, která se v čase vrátí do svých mladých let a znovu zažije zamilování do svého protějšku (lze srovnat s Návratem do budoucnosti, ale tady sebe sama potkat nemohla :)

Jezero smrti (2008)

Skvělé realistické vyzobrazení toho, když špatně vychováte děti a z těch jsou zlé nestvůry.

Muž, který nebyl (2001)

Rozhodně nejkvalitnější film Billy Bob Thorntona, kde předvedl asi životní výkon. Nejvíce si z tohoto snímku odnesete stále mlčícího Eda Crana s chladnou hlavou. Filmu vůbec neuškodila černobílost a režie byla taky skvělá.Ale já se prostě nudil. 3*

Lolita (1962)

Humbert (James Mason), který se zamiluje do velmi mladého děvčete není sice všelijak výborný herec. Děvče, které je tu hl. střed filmu je velmi půvabné, ale zároveŇ nevychované,drzé a rozmanilé- pravý opak humberta - to tyhle dva dostane do velmi zajímavých situací. Nápad filmu mi připoměl film "Americká krása". Tenhle film bych připsal Peteru Sellersovi, který byl naprosto výborný a mlel tak rychle tim pantem, že jsem nestíhal číst titulky :D.

Nelítostný souboj (1995)

Podle názvu do slova "Nelítostný souboj" dvou filmových legend. Přehrávají jeden druhého, přechytračují se a střílí do sebe. Prostě filmová lahůdka od Michaela Mann- podle mě nejlepšího jeho režijní počin.

Spartakus (1960)

U mě asi nejlepší historický snímek. Kirk Douglas byl naprosto výborný a Jean Simmons překrásná. Úžasný příběh, rozhodně nejlepší zpracování "Spartakuse" a velice smutný konec...

Tenká červená linie (1998)

Po druhé projekci mi film připadal lepší, ale měl jsem neustále nutkání srovnávat ho se Stromem života nebo Novým světem od stejného režiséra. Každý si všimne, že to není klasický válečný film, ale válečná poezie. Jak bych rád v "New World" viděl víc, tady bych to skracoval asi. I když herci byly naprosto výborní a některé scény mě fakt dostali. Rozhodně výborný film...