Svatá krev (1989)

Čekal jsem další zvrhlost či šílenost, ale Alejandru Jodorowskymu se konečně podařil natočit normální film a je vskutku výborný. Je to taková pěkná báseň s nádhernou muzikou, která provází celým filmem. Hudbu je tak krásná, že to vyzdvihává všechny scény. Film skončí, tam kde by nikdo nečekal jako Psycho-horor.

Svatá hora (1973)

Velmi těžko hodnotitelný film, který sebou nese pohled na život. Je velmi mystický a zároveň docela zvrhlý. Vizuálně avšak dokonalý.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Skvělé třídní schůzky...Ze začátku jsem sice nechápal, protože tam byl obrovskej seznamovací blok postav. Později se dostaneme k velmi pěknému emocionálnímu ději a pomstě. Rozhodně jsem to pochopil více než Oldboye, tak tedy tu 5* dám i když si to s Oldboyem někdy budu muset zopakovat.

Beze strachu (1993)

Už od začátku jsem zacítil kam film povede a co nám řekne jsem si byl jistý plným hodnocením. Jelikož psychologické filmy mám rád a tenhle pohled na život byl skvělý. Weir a jeho režie byla jako "jahůdka" na dortu. Výborné !

Přísně tajné! (1984)

No první hodinu se tu mihlo pár trapných gagů, které spíš nudili a chtěl jsem dát 2*. Posledních 35 minut je zas nabušená prdel s vojákama, kde jsem chtěl zase dát skoro 5*. Takový nevyrovnaný film. Nebylo to ještě to pravé ořechové jako Bláznivá střela.

Králova řeč (2010)

Nemůžu nálést slov. Jen sám sobě můžu říct, že bylo hloupé tento film podceňovat a moc jsem ho ani nechtěl vidět. TEĎ jsem konečně viděl !!!! Tohle bylo úžasné a 100% nejlepší drama roku 2010. Kdyby nebylo Počátku, který byl ve stejném roce, tak bych řekl i nejlepší film roku. Film si právem zaslouží být v žebříčku csfd. Chválím ve filmu: kameru, herecké výkony, obsazení, hudbu, scénář,... všechno bylo výborné a vůbec jsem se nenudil. krása.

Samuraj (2003)

Po druhém shlédnutí ještě lepší pocity než při první projekci. Absolutně jeden z nejlepších japonských filmů a pro mě nejlepší Kitanův film. Je zde opravdu málo scén, kde nehraje hudba a ta je.

Loutky (2002)

Velmi krásná balada o třech lidských osudech. Někomu se to může zdát roztahané, ale nikdo nemůže nic pobídnout po lokacích a vizuální stránce, která byla úchvatná.

Útěk ze Sibiře (2010)

...Polsko je svobodné. Film, který je vlastně krátký. Příběh, který vypravuje by mohl mít délku minimálně "Tance s vlky". Weir se podle mě natočil filmy točit trochu záživnějš než dřív. Filmy podle skutečné události mají u mě vždy velké + a musím dát 4* i když jsem chvílemi mirně váhal i na 3*, ale Weir zase vložil krásnou hudbu a byla to krása. Herci byly také obrovské + hl. Colin Farrel a Ed Harris, bez kterých by to byl asi průměr. Chybělo tomu pár věcí, ale i tak to Weir nakonec zvládl obstojně.

Achilles a želva (2008)

Krásná filmová báseň o umění. Kitano natočil příběh člověka, který je svým uměním posledlý. Jako malému mu umřou rodiče, takže se v něm i ztratí jakékoliv city kromě citu k umění.